Викладачі кафедри іноземних мов Наталія Усенко та Марина Дунаєва взяли участь у заходах до Днів міжнародної співпраці СумДУ 23-24 жовтня 2019 року; відвідали виставку «Міжнародне обличчя СумДУ», презентації програм ЄС Еразмус+, тренінги та відкриті лекції з академічної мобільності, дізналися про виконання грантових проєктів та розробки проєктних ідей. Дуже доречною виявилася презентація з написання мотиваційних листів для програм обміну студентів та викладачів, а також представлення власного досвіду міжнародного співробітництва від Девіда Квіна та Єлени Сомоза з Інституту мистецького дизайну та технологій Ірландії. Найбільш цікавим викладачі визнали практичний воркшоп з основних напрямів міжнародного співробітництва. Впевнені, що отримані знання та навички стануть у нагоді під час реалізації проектів на кафедрі.

 

 

Старший викладач кафедри іноземих мов, кандидат філологічних наук Ніна Мальована пройшла підвищення кваліфікації в центрі освіти для дорослих VHS DVV International в місті Фрідріхсгафен (земля Баден-Вюртемберг, Німеччина) з 1.05 по 7.06 2019 року. Викладачі центру освіти для дорослих VHS DVV International, а також лектори університетів ZeppelinUniversität та Konstanz Universität проводили семінари та тренінги з методики викладання іноземних мов та сучасних технологій, які використовуються у навчанні. Напрямки семінарів та тренінгів включали наступні теми, присвячені сучасним тенденціям розвитку освіти та суспільства:

Globalization (Ulrike Müller von Kralik), Cross-Cultural Difference, Challenges and Choices in an insecure world (Anne Kuypers, Andrea Veit), Challenges to National Security, The Challenge of Moral Leadership, Personal Security: Challenges and Choices, Economic Security: The Challenges of Poverty, Millennials’ Attitudes Toward IT Consumerization in the Workplace(Dante Ackermann, Kim Beck), Education : Scale or Fail, Speech Emotion Recognition, Never Ending Learning, Toward Sustainable Access; the Future Communication та інші.

18 травня у місті Фрідріхсгафен Ніна Мальована брала участь у заходах «День ЄС у Німеччині», «Ми за ЄС”, а також мала змогу відвідати університети Цюріху: ETH Zürich та Zürich Universität, ознайомитися з системою європейського навчання, річними звітами університетів, програмами вступу до магістратури та аспірантури. Доступ до ресурсів архіву центру освіти для дорослих VHS DVV International та бібліотеки Zeppelin Universität, Zürich Universität допомогли в підборі фактичного матеріалу для подальшої роботи над власним науковим дослідженням «Трансформація мовної реальності в умовах культурної глобалізації». 

Викладача кафедри іноземних мов Оксану Гладченко було відібрано для підготовки волонтерів Корпусу Миру США в Украіні. Добровольці з Америки будуть нести службу у рамках трьох проектів: викладання англійської мови як іноземної, розвиток молоді, розвиток громад. Проекти передбачають викладання англійської мови в середніх школах, університетах та педагогічних коледжах, проведення тренінгів в інститутах післядипломної освіти педагогічних кадрів, співпрацю з місцевими відділами у справах сім’ї, молоді та спорту з метою надання молодим українцям допомоги, необхідної для досягнення успіху в кар’єрі та в житті, співпрацю з неурядовими організаціями, місцевими організаціями самоврядування, місцевими органами виконавчої влади та бізнес-структурами. Протягом чотирьох місяців (липень- жовтень 2019 року) Оксана працює мовним і культурним фасилітатором з волонтерами, які працюватимуть з учнями, вчителями, студентами, викладачами, молоддю та місцевими громадами.

Бажаємо нашій колезі успіхів!

Вже четвертий рік поспіль  викладач кафедри іноземних мов Світлана Міхно бере активну участь у конкурсі з використання мобільних пристроів студентів у навчальному процесі.
У 2019 році методична розробка учасниці була присвячена висвітленню можливостей платформи MIX (СумДУ) у вивченні іноземних мов (англійської та латинської мови та медичної термінології), візуалізації навчання зокрема.
 
Детальна інформація знаходиться на сайті конкурсу за посиланням  https://sites.google.com/a/cct.sumdu.edu.ua/m-edu/.

19-21 липня в Сумах пройшли Всеукраінські змагання з бадминтону Summer Cup 2019. Викладач кафедри іноземних мов Оксана Гладченко разом з Антоніною Сірик посіли перше місце.

Вітаємо чемпіонів!

Старший викладач кафедри іноземних мов Інна Зайцева брала участь у серії семінарів з креативного письма німецькою мовою, який проходив у три етапи 16 лютого, 16 березня та 6 квітня на базі Львівського національного університету ім. І. Франка. У процесі майстер-класів учасники мали змогу активно удосконалити навички німецької мови, ознайомитися з різними техніками творчого письма та спробувати себе в літературному експерименті.

З лектором DAAD (програмою німецького академічного обміну) Кайлі Компе обговорювалися різноманітні прийоми творчості в поезії та прозі, в написанні власного твору. Основною частиною семінару була взаємодія учасників між собою.

 

Старший викладач кафедри іноземних мов Оксана Гладченко брала участь у міжнародному турнірі серед ветеранів та аматорів "Kyiv Open 2019" 28 лютого - 3 березня 2019 р та виборола 1 місце в змішаній категорії 50+. Оксана Гладченко змагалася у складі команди бадмінтоністів м. Суми зі спортсменами з України, Молдови, Румунії та Індії.

Переповнена емоціями Оксана зазначає: «Це був неперевершений досвід міжкультурної спортивної взаємодії,з нетерпінням чекаю наступних зустрічей та змагань!»

 

Студентка наукового гуртка кафедри іноземних мов Анна Лавренко (група ІН-81) посіла друге місце на Х студентській конференції «Перший крок у науку», яка відбулася 24 лютого 2019 року в Конгрес-центрі СумДУ. Анна підготувала дослідження іноземною мовою на тему «Motivational Mechanisms For Women’s Political Participation» під керівництвом Андріани Костенко та Світлани Міхно. Всі учасники конференції грунтовно підготувалися до виступів, здобули досвід публічного захисту власних ідей, іноземною мовою зокрема. Бажаємо молодим науковцям плідних здобутків!

 

19 лютого викладач кафедри іноземних мов Світлана Міхно відвідала презентацію результатів проекту «Англійська мова для університетів» у м. Київ.

Проект за підтримки Міністерства освіти і науки України Британська Рада в Україні розпочала у 2014 році. Протягом п’яти років учасниками проекту стали 32 університети України. Зовнішній експерт, професор Саймон Борг, у жовтні та листопаді 2018 року відвідав 8 вишів, провів опитування 2500 студентів, низку співбесід і спостережень за 40 заняттями з англійської мови та фахових дисциплін англійською мовою.

Під час презентації результатів професор розповів про:

-         зміни та покращення у сфері викладання англійської мови професійного спрямування;

-         викладання фахових дисциплін англійською мовою, як важливого інструмента у процесі інтернаціоналізації.

А також надав поради стосовно того, як у майбутньому поліпшити викладання мови та навчання англійською мовою в університетах України.

Спеціальний гість презентації Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України, наголосила на ключовій ролі англійської мови у навчанні, викладанні та науковій діяльності. Також пані міністр зазначила, що проект Британської ради створив потужну спільноту викладачів готову до змін.

Ключовими викликами у викладанні англійської для спеціальних цілей стали: обмежена кількість годин, виділених для викладання англійської, низький рівень володіння англійською серед студентів, професійний розвиток викладачів англійської для спеціальних цілей та нові підходи до оцінювання. Стосовно викладання фахових дисциплін англійською в університетах Лілія Гриневич зазначила, що навички володіння англійською мовою мають бути так само важливі, як і навички педагогічні. Ми не маємо завжди вважати, що ті викладачі, які пройшли курси англійської мови можуть впевнено викладати англійською.

Викладач кафедри іноземних мов Світлана Міхно, яка має досвід у сфері викладання англійської мови технічного спрямування та викладання фахової дисципліни «Латинської мови та медичної термінології» англійською мовою, мала змогу втілити на практиці рекомендації експертів Британської Ради. В рамках проекту Світлана Міхно пройшла два етапи тренінгів Школи професійного розвитку від Британської Ради в Україні у лютому та червні 2018 року стосовно викладання англійської спеціального вжитку.

Проект «Англійська мова для університетів» від Британської Ради в Україні сприяє якісним змінам щодо рівня володіння англійською мовою як викладачів, так і студентів вищих закладів освіти України, що дозволить їм брати більш активну участь у заходах на міжнародному рівні.

 

YouTube-трансляція заходу:

https://www.youtube.com/watch?v=WrmaYqMnsy4

https://www.youtube.com/watch?v=2daEUONlSd8

Більше про програму за посиланням: http://www.britishcouncil.org.ua/…/pro…/english-universities

10 лютого 2019 року волонтери Корпусу Миру США в Україні провели семінари-тренінги для викладачів англійської мови "Camp Excite Teacher Training February 2019" в рамках міжнародногопроекту Корпусу Миру США в Україні та Центру Європейських ініціатив.

 

Старші викладачі кафедри іноземних мов Оксана Гладченко та Вікторія Курочкіна відвідали семінари-тренінги та отримали сертифікати.

Семінари, які були присвячені "Student Empowerment", проводили носії мови-волонтери Корпусу Миру США в Україні Серена Беркович, Лерри Кан, Сен Йо, Джейкоб Сміт та інші. Теми сесійбули присвячені "Learner Autonomy", "Morton's Fork", "How to facilitate students' speaking", " Games at English class", " Socratic seminar", "Students active participation in the life of society".

 

Програма:

  • Aranna - Using Mobile Devices in the Classroom;
  • Ross - Speaking and Student Confidence
  • Gabe - Interractive Lessons
  • Tacob - Civic Engagement
  • Raven - Morton's Fork (about the differentiated approach)
  • Larry - Power Point in the Classroom

 

Аудиторія семінарів охоплювала викладачів із закладів загальної середньої освіти міста Сум та Сумської області, а також закладів вищої освіти Сумської та Харківської областей.

 

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.