Різдвяний тур з бадмінтону відбувся в Сумах 3.01.2020 року, у якому 1 призове місце взяла пара Оксана Гладченко, старший викладач кафедри іноземних мов та студент Медінституту СумДУ Алі Мухаммед.
 

У номінаціі "Навчання впродовж життя, післядипломна освіта та підвищення кваліфікаціі" вони посіли почесне третє місце з розробкою "Впровадження позааудиторних заходів іноземною мовою за участі аспірантів та викладачів як складова післядипломної освіти". Пишаємося нашими лідерами.

Сутність конкурсного проєкту:
 
Останнім часом потреба в реальному спілкуванні іноземною мовою, особливо англійською, значно зросла, що призвело до пошуків таких методик, які поєднували б навчання системі мови з навчанням спілкуванню цією мовою. Цьому сприяло також зростання кількості іноземних студентів, які навчаються англійською мовою, та поширення міжнародних обмінів. Вирішити ці проблеми виключно за рахунок аудиторних занять виявилося неможливим. Потрібен був додатковий ресурс часу. В якості такого ресурсу для дорослої аудиторії (викладачі та аспіранти) було запропоновано деякі види позааудиторної роботи, а саме: щорічні всеукраїнські міжвузівські конференції Лінгвістичного навчально-методичного центру, дискусійні клуби, які проводяться в тому числі і носіями мови, та круглі столи з різноманітними презентаціями. Такий підхід дозволяє об'єднати роботу над змістом (набуття професійних компетентностей) з набуттям мовних та мовленнєвих компетентностей в умовах реальної іншомовної ситуації. Запропонована система може бути умовно названа комунікативним студентоцентричним навчанням, яке базується на самостійній та позааудиторній роботі. Саме це забезпечує можливість безперервного навчання іншомовної професійно-спрямованої комунікації. Крім того, це змінює як відношення учасників таких заходів до мовних знань, так і засоби засвоєння останніх. Знання засвоюються в процесі вирішення комунікативних задач та багаторазового їх застосування в різноманітних комунікативних ситуаціях.
 
 
 
 
 

Викладачі кафедри іноземних мов Інна Зайцева, Ніна Мальована та Світлана Міхно взяли участь у тренінгах «Incorporating Media Literacy in English Language Teaching and Learning in the 21st Century», що відбулися 22-23 листопада у Конгрес-центрі СумДУ. Викладачі ознайомилися з особливостями впровадження елементів медіаграмотності у процес вивчення англійської мови, використання медіаресурсів, можливою користю та шкодою для людини, умінням убезпечити себе від негативних інформаційних впливів і вільно орієнтуватися у світі інформації. Медіаобізнаність як компонент медіаосвіти є важливою складовою її модернізації, яка сприятиме побудові в країні інформаційного суспільства.

Викладач кафедри іноземних мов Інна Зайцева взяла участь у цифровому форумі «Наука і навчання в епоху цифрових технологій» від Goethe Institut 15 та 16 листопада 2019 р. у м. Києві. Форум висвітлював основні тенденціі дигіталізаціі освіти та використання цифрових технологій у навчальному процесі, зокрема під час викладання німецькоі мови.

Викладачі кафедри іноземних мов Наталія Усенко та Марина Дунаєва взяли участь у заходах до Днів міжнародної співпраці СумДУ 23-24 жовтня 2019 року; відвідали виставку «Міжнародне обличчя СумДУ», презентації програм ЄС Еразмус+, тренінги та відкриті лекції з академічної мобільності, дізналися про виконання грантових проєктів та розробки проєктних ідей. Дуже доречною виявилася презентація з написання мотиваційних листів для програм обміну студентів та викладачів, а також представлення власного досвіду міжнародного співробітництва від Девіда Квіна та Єлени Сомоза з Інституту мистецького дизайну та технологій Ірландії. Найбільш цікавим викладачі визнали практичний воркшоп з основних напрямів міжнародного співробітництва. Впевнені, що отримані знання та навички стануть у нагоді під час реалізації проектів на кафедрі.

 

 

Старший викладач кафедри іноземих мов, кандидат філологічних наук Ніна Мальована пройшла підвищення кваліфікації в центрі освіти для дорослих VHS DVV International в місті Фрідріхсгафен (земля Баден-Вюртемберг, Німеччина) з 1.05 по 7.06 2019 року. Викладачі центру освіти для дорослих VHS DVV International, а також лектори університетів ZeppelinUniversität та Konstanz Universität проводили семінари та тренінги з методики викладання іноземних мов та сучасних технологій, які використовуються у навчанні. Напрямки семінарів та тренінгів включали наступні теми, присвячені сучасним тенденціям розвитку освіти та суспільства:

Globalization (Ulrike Müller von Kralik), Cross-Cultural Difference, Challenges and Choices in an insecure world (Anne Kuypers, Andrea Veit), Challenges to National Security, The Challenge of Moral Leadership, Personal Security: Challenges and Choices, Economic Security: The Challenges of Poverty, Millennials’ Attitudes Toward IT Consumerization in the Workplace(Dante Ackermann, Kim Beck), Education : Scale or Fail, Speech Emotion Recognition, Never Ending Learning, Toward Sustainable Access; the Future Communication та інші.

18 травня у місті Фрідріхсгафен Ніна Мальована брала участь у заходах «День ЄС у Німеччині», «Ми за ЄС”, а також мала змогу відвідати університети Цюріху: ETH Zürich та Zürich Universität, ознайомитися з системою європейського навчання, річними звітами університетів, програмами вступу до магістратури та аспірантури. Доступ до ресурсів архіву центру освіти для дорослих VHS DVV International та бібліотеки Zeppelin Universität, Zürich Universität допомогли в підборі фактичного матеріалу для подальшої роботи над власним науковим дослідженням «Трансформація мовної реальності в умовах культурної глобалізації». 

Викладача кафедри іноземних мов Оксану Гладченко було відібрано для підготовки волонтерів Корпусу Миру США в Украіні. Добровольці з Америки будуть нести службу у рамках трьох проектів: викладання англійської мови як іноземної, розвиток молоді, розвиток громад. Проекти передбачають викладання англійської мови в середніх школах, університетах та педагогічних коледжах, проведення тренінгів в інститутах післядипломної освіти педагогічних кадрів, співпрацю з місцевими відділами у справах сім’ї, молоді та спорту з метою надання молодим українцям допомоги, необхідної для досягнення успіху в кар’єрі та в житті, співпрацю з неурядовими організаціями, місцевими організаціями самоврядування, місцевими органами виконавчої влади та бізнес-структурами. Протягом чотирьох місяців (липень- жовтень 2019 року) Оксана працює мовним і культурним фасилітатором з волонтерами, які працюватимуть з учнями, вчителями, студентами, викладачами, молоддю та місцевими громадами.

Бажаємо нашій колезі успіхів!

Вже четвертий рік поспіль  викладач кафедри іноземних мов Світлана Міхно бере активну участь у конкурсі з використання мобільних пристроів студентів у навчальному процесі.
У 2019 році методична розробка учасниці була присвячена висвітленню можливостей платформи MIX (СумДУ) у вивченні іноземних мов (англійської та латинської мови та медичної термінології), візуалізації навчання зокрема.
 
Детальна інформація знаходиться на сайті конкурсу за посиланням  https://sites.google.com/a/cct.sumdu.edu.ua/m-edu/.

19-21 липня в Сумах пройшли Всеукраінські змагання з бадминтону Summer Cup 2019. Викладач кафедри іноземних мов Оксана Гладченко разом з Антоніною Сірик посіли перше місце.

Вітаємо чемпіонів!

Старший викладач кафедри іноземних мов Інна Зайцева брала участь у серії семінарів з креативного письма німецькою мовою, який проходив у три етапи 16 лютого, 16 березня та 6 квітня на базі Львівського національного університету ім. І. Франка. У процесі майстер-класів учасники мали змогу активно удосконалити навички німецької мови, ознайомитися з різними техніками творчого письма та спробувати себе в літературному експерименті.

З лектором DAAD (програмою німецького академічного обміну) Кайлі Компе обговорювалися різноманітні прийоми творчості в поезії та прозі, в написанні власного твору. Основною частиною семінару була взаємодія учасників між собою.

 

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.