Новини

 Шановні студенти, аспіранти та викладачі!

Лінгвістичний навчально-методичний центр кафедри іноземних мов Сумського державного університету запрошує до участі у роботі ХVII Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів “To Make the World Smarter and Safer”, запланованої на 30-31 березня 2023 року.

Мета конференції:

  • формування у студентів позитивної мотивації до вивчення іноземних мов;
  • розвиток навичок науково-пошукових досліджень студентів та аспірантів;
  • вдосконалення вміння презентувати матеріали іноземною мовою;
  • розвиток комунікативних навичок учасників конференції іноземною мовою із залученням широкого загалу учасників до дискусійних форм роботи з активним використанням іноземних мов;
  • підготовка до участі у міжнародних конференціях;
  • обмін досвідом проведення подібних заходів лінгвістичними центрами України.

Німецький Центр СумДУ, окремий структурний підрозділ Сумського державного університету з міжфакультетським статусом, запрошує дітей 11-14 років на групові заняття для вивчення німецької мови. Заняття тривалістю 90 хвилин (2 ауд. год) проводитимуться тричі на тиждень у двох форматах: "вживу" (аудиторні заняття у світлий час доби в Німецькому Центрі СумДУ: вул. Петропавлівська 59, є укриття); онлайн (zoom) - у вечірні години.
Початок занять – з 16 січня 2023 року. Вартість занять 1800 грн. на місяць (12 занять, 24 ауд години).
Німецький Центр СумДУ також пропонує послуги по підготовці до складання іспитів на міжнародний сертифікат про володіння німецькою мовою на рівні В2 та С1 (після 4-5 років навчання) .
Детальна інформація та запис на курси - за телефоном 095 79 82 541 (менеджерка НЦ СумДУ Лебідь Ольга Федорівна) Наш сайт: https://deutsch_sumy.tilda.ws/ 

У 2022 році на конкурс «Педагогічні інновації СумДУ» було подано 25 проєктів, як від авторських колективів, так і від окремих осіб. Загалом активність у конкурсі виявили 45 осіб із 17 кафедр усіх інститутів/факультетів. Ст. викладач кафедри іноземних мов, канд.. пед.. наук Світлана Міхно зайняла 1 місце у номінації 2 «Самостійна робота студентів» з проєктом «Метод лексико-граматичних відео-проєктів як засіб активізації пізнавально-творчої самостійності студентів на заняттях з іноземної мови».
Проєкт доцента кафедри іноземних мов Лариси Отрощенко та викладачів Дар’ї Медведовської та Юлії Скарлупіної «Інтеграція застосунку TikTok у навчальний процес під час викладання англійської мови» зайняв 2 місце у номінації 6 «Освітній медіа-продукт».
Вітаємо колег з перемогою та бажаємо нових досягнень!

Шановні колеги, співробітники та здобувачі освіти!
Підійшов до кінця 2022-й. Рік, що був нестерпно довгим та тяжким. Але цей рік нам показав-що ми сильна нація. І в новому році бажаємо всім, щоб здійснилися найважливіші для нас бажання. Бажання, які сотні разів повторювалися за цей рік. Щоб з фронту повернулися наші захисники живими. Щоб сім'ї знову возз’єдналися. Діти змогли зростати в рідній домівці. Рідні та друзі були поруч. Щоб ми знову могли спокійно жити, працювати, розвивати наші міста. Щоб на вулицях знову було яскраве світло, та веселий гомін.

З Новим роком!

З повагою і найкращими побажаннями
колектив кафедри іноземних мов СумДУ

Шановні співробітники та здобувачі освіти! Щиро вітаємо вас з Різдвом Христовим! Все, що приносить щастя, наповнює життя красою, гармонією та коханням, нехай буде переважною складовою у ці різдвяні свята та у весь рік! Нехай вся казкова магія Різдва потішить ваше серце і сповнить кожне бажання! Хай цьогорічне Різдво принесе нашій країні Перемогу! Миру й щастя!


Нехай Різдво сьогодні в хату
Радості вам принесе багато,
Розбудить приспані Надії,
Зерном і щастям Вас засіє,
Зігріє сонцем та любов’ю
І подарує Вам здоров’я!

Доцентка кафедри іноземних мов Ірина Ляшенко відвідала онлайн зустріч в межах програми академічної мобільності (COIL) у формі підвищення кваліфікації, організованої університетом Ніш (Сербія). Захід проводився за участю провідної американської організаторки академічних обмінів докторки Мері Ріснер з університету Флоріди (США). Основними спікерами на зустрічі виступили Санія Баук, доцентка з Durban University of Technology (Південна Африка) та Олівера Станкович, викладачка Hunter College (CUNY, USA). Учасники тренінгу ділилися враженнями та проблемами в ході проведення академічної мобільності та пропонували різні способи їх вирішення. Так, основною проблемою на всіх континентах виявилось побоювання студентів активно працювати на заняттях через недостатній рівень англійської мови. Учасники поділилися інформацією щодо пошуку контактів потенційних партнерів. Зустріч пройшла в теплій та відкритій атмосфері.

18 листопада 2022 року відбувся заключний семінар для викладачів кафедри іноземних мов та германської філології в межах міжнародного академічного обміну. На викладачів чекала корисна і практична онлайн-зустріч зі Стюартом Керолом, професором коледжу Нью Джерсі. Др. Керол поділився цікавими ідеями щодо навчання англійської мови за допомогою сторітеллінгу – одного із методів підготовки майбутніх вчителів. Сторітеллінг – це ефективний метод вивчення мови за допомогою невеликих оповідань на різні теми. Др. Керол показав на практиці як оповідання можуть мотивувати та розважати, створювати глибокий інтерес і бажання продовжувати навчання, викликати спільну реакцію та тренувати уяву. Викладачі із задоволенням дивилися мультик та доповнювали речення, проглядали ролік 1944 року та розповідали цікавинки із власного досвіду, дізнавалися історію виникнення різних слів тощо.
Висловлюємо вдячність Др. Керолу за цікаві заняття та корисні практичні поради!

17 грудня о 12 00 розпочнеться день відкритих дверей в конгрес-центрі Сумського державного університету. До зустрічі з представниками спеціальностей запрошуються школярі старших класів та їхні батьки. Під час події планується презентація освітніх програм, зокрема нової спеціальності факультету ІФСК  «Середня освіта», та проведення цікавих інтерактивних заходів. Всі бажаючі запрошуються за адресою: вулиця Покровська, 9/1 (Конгрес-центр СумДУ).

День Збройних сил України - одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою. Цього року дуже важливо подякувати тим, хто щодня захищає нашу рідну землю від ворогів.
Шановні воїни, захисники України! Прийміть щирі вітання з Днем Збройних сил України! Дякуємо, що встали на захист Батьківщини. У святковий день ми бажаємо вам мирного неба над головою, щасливого особистого життя і міцного здоров'я.


Хай буде сильною рука,
Міцними будуть хай війська,
Нехай здоров'я – як та криця,
Хай служба завжди – як годиться!
Хай всюди – спокій, лад та мир!
Будь, як казковий богатир –
Могутній, нездоланний, вмілий!
З 6-м грудня, воїне мій!

Фантастичні знижки на проходження курсів з вивчення англійської мови для студентів Сумського державного університету! Кафедра іноземних мов Сумського державного університету запрошує студентів на курси з вдосконалення мовної підготовки. Зареєструйся на курси англійської мови за посиланням та отримай ЗНИЖКУ на оплату 30%! 24-годинні курси/12 занять або 32-годинні курси/16 занять (залежно від кількості слухачів в групі) становить 680 гривень замість 970!. Реєстрація за посиланням: 
Курси англійської мови для студентів СумДУ 

Сумський державний унiверситет,

вул. Римського-Корсакова 2, Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.