14 квітня 2024

13 квітня 2024 року відбулось спільне заняття викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики та германської філології в межах курсу підвищення кваліфікації з американським професором Коледжу Нью Джерсі Стюартом Керроллом. На заняття були запрошені канадські колеги, вчителі шкіл, які викладають в міжнародній школі у Південній Кореї. Під керівництвом Натана Сміта, відомого педагога з Південної Кореї, сесія перетворилася на стимулюючий діалоговий форум, що сприяє міжкультурному обміну та розвитку професійних навичок.
Сесія розпочалася з теплого вітання вчителів із корейської міжнародної школи, які розповіли про свій досвід та практику викладання англійської мови для не носіїв мови. Після цього українські педагоги отримали можливість представити себе, а потім розпочалися захоплюючі секції, які сприяли об'єднанню обох груп та обміну думками.

Центральною темою обговорення були «Сучасні діти»; висвітлювалися унікальні особливості учнів покоління Z та ефективні стратегії навчання. Діалог прогресував гладко, досліджуючи спільність підходів студентів до навчання та різноманітність гумору в різних культурних контекстах.

Участь у курсі професійного розвитку, організованому кафедрою іноземних мов та лінгводидактики, стала значним кроком для вчителів англійської мови з українських шкіл, відзначивши важливий етап у їхній професійній орієнтації. Вони обговорювали різноманітні теми: від впливу пандемії COVID-19 на студентів до стійкості покоління Z у протистоянні труднощам. Вчителі з захопленням обговорювали безліч тем, зокрема:

1. Еволюція поведінки та ставлення студентів
2. Вплив пандемії COVID-19 на студентів
3. Стійкість і труднощі: думки українських вчителів
4. Гумор у класі: розуміння динаміки студентів
5. Учнівські цінності та мораль: спостереження та роздуми
6. Занепокоєння та оптимізм: перспективи благополуччя студентів
7. Динаміка студент-дорослий: стосунки та взаємодії
8. Політична обізнаність та соціальна активність студентів
9. Культурні тенденції: подолання розриву між поколіннями
10. Роль ЗМІ та розваг у студентській культурі
11. Взаємне навчання: думки, отримані від студентів

Унікальний формат сесії надав українським вчителям платформу для вивчення міжкультурних перспектив та покращення їх практики викладання. Це підкреслило прагнення кафедри іноземних мов та лінгводидактики сприяти глобальним зв’язкам і просуванню професійного зростання серед викладацької спільноти EFL.