21 березня 2024

20-21 березня 2024 р. завідувачка кафедри іноземних мов та лінгводидактики СумДУ Наталія Таценко взяла участь у VIII Всеукраїнській науково-методичній конференції «Формування сучасної парадигми менеджмент-освіти у соціокультурній сфері» в м. Київ. На цьому заході Наталія Таценко репрезентувала результати роботи грантового проєкту «Діджитальна архівація пам’ятників як об’єктів публічної меморіалізації задля збереження культурної спадщини України» за 2023 р. Цей проєкт був виграний колективом факультету ІФСК та ННІП СумДУ в межах конкурсу від Національного фонду досліджень України «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди» і триватиме до кінця 2024 року. Мета проєкту – розроблення методології аналізу, систематизації інформації та діджитальної архівації пам’ятників задля збереження культурної спадщини України, а також створення двомовного (українська. англійська) сайту з візуальною та текстовою інформацією про пам’ятники. Наталія Таценко зазначила, що у зв’язку з високим рівнем нанесення збитків пам’ятникам України в умовах повномасштабного російського вторгнення, веб-сайт надасть доступ українським та міжнародним інституціям до бази даних з метою статистичного аналізу, захисту та реставрації об’єктів. Аналітичний аналіз пам’ятників уможливить розроблення рекомендацій щодо першочерговості консервації, реставрації чи демонтажу монументальних об’єктів України, а також сприятиме формуванню українських соціально-політичних, національних та гендерних наративів, втілених у об’єктах меморіалізації.