Кафедра іноземних мов запрошує усіх бажаючих на навчання
Навчання на кафедрі іноземних мов - це завжди позитивні емоції
Студенти кафедри іноземних мов Сумського державного університету

Пам'ять жива: вшанування героїв у День пам'яті та примирення

08 травня 2024
Сьогодні, 8 травня, у цей день важливий і священний для нас усіх, ми згадуємо тих, хто віддав своє життя на вівтар свободи, тих, хто не повернувся з поля бою, залишивши в серцях своїх близьких невимовний біль. В ці важкі часи, коли загроза для нашої рідної Батьківщини знову наступає, наша пам'ять про тих, хто віддав своє життя за незалежність та мир, набуває особливого значення. Нехай їхні подвиги завжди будуть для нас великим натхненням і підтримкою у важкі часи. З Днем пам'яті та примирення! Нехай мир і злагода будуть завжди нашими провідними зірками у складні часи!

З Воскресінням Христовим!

04 травня 2024
Шановні колеги, співробітники та студенти СумДУ!  Щиро вітаємо зі світлим і благодатним святом Великодня! Нехай цей день принесе вам радість, надію, тепло душі, любові та гармонії. Хай кожен з вас знайде світло і тепло у серці, а спільні зусилля принесуть лише успіх та досягнення. Бажаємо вам натхнення у всіх починаннях та незгасної енергії у досягненні нових висот. Нехай це свято принесе вам не лише радість від зустрічі з рідними та близькими, але й сили та енергії на подальші звершення.У цей світлий Великдень бажаємо миру, злагоди та гармонії в особистому житті та професійній діяльності.Кафедра іноземних мов та лінгводидактики

Успішне завершення курсу підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови в Сумському державному університеті: погляд учасників

02 травня 2024
Учасники нещодавно завершеного курсу підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови, організованого Сумським державним університетом спільно з професором Коледжу Нью Джерсі, Стюартом Керроллом, поділилися своїми враженнями та висловили позитивні відгуки. Результати нещодавнього опитування свідчать про надзвичайно високий рівень задоволення учасників. Під час аналізу та оцінки курсу віртуальних викладачів англійської мови в Сумському державному університеті були виявлені вражаючі результати.Більшість учасників (70%) зазначили, що курс перевищив їх очікування, а всі респонденти (100%) підтвердили, що здобули величезну кількість корисних знань. Навіть ті, хто вважав курс легким, визнавали його відповідну складність, що свідчить про гарний баланс між зручністю та інтенсивністю навчання. Курс привертав увагу особливо через можливість спілкування з колегами та інструктором, якісний професійний матеріал та захоплюючий формат.Згідно з опитуванням, більшість учасників відчули глибокий зв'язок зі спільнотою та активно співпрацювали в навчальному середовищі. Результати також свідчать про готовність учасників поділитися своїм досвідом та знаннями з майбутніми поколіннями.Усі респонденти (100%) з великим задоволенням рекомендували Сумський державний університет як освітній заклад, що виділяється своїми сучасними підходами до навчання.

Витоки та перспективи: XVIII щорічна науково-практична конференція з англійської мови та лінгводидактики

27 квітня 2024
26 квітня 2024 року на кафедрі іноземних мов та лінгводидактики відбулася XVIII щорічна всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів “To Make the World Smarter and Safer”. Ця подія стала певним завершальним етапом вивчення англійської мови.У конференції взяли участь понад 70 студентів та аспірантів з України, Зімбабве та Китаю. Особливу роль у підготовці та проведенні заходу відіграли студентські наукові об'єднання кафедри.Учасники конференції продемонстрували високий рівень мовної компетенції, вміння ефективно презентувати результати власних досліджень у своїй професійній галузі. В їхніх виступах були розглянуті питання ролі іноземної мови в сучасних умовах, досягнень у сфері високих технологій, фінансово-економічних змін сьогодення та збереження здорового екологічного середовища для майбутніх поколінь. Особливу увагу приділено секції аспірантських досліджень у професійній сфері. Висловлюємо щиру подяку організаторам та учасникам конференції!

Наукові роботи студентів ІФСК відібрані для участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"

17 квітня 2024
Наукові дослідження студентів ІФСК пройшли конкурсний відбір для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"! Щиро вітаємо:- Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" - Вікторію Андрієвську,, шифр  роботи "Здорова дитина", науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент Ніна Мальована; - Студентку групи ПЛ-31, спеціальності "Психологія" - Олександру Ашихмін, шифр роботи "Весна", науковий керівник: старший викладач, кандидат педагогічних наук Юлія Козаченко; - Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" факультету ІФСК - Валерію Будко, шифр роботи "Здоров'язбережувальні технології", науковий керівник: викладач Лілія Молгамова. Ці роботи є яскравим прикладом високого рівня наукових досліджень, що проводяться студентами під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики. Бажаємо успіхів у подальших наукових та професійних зусиллях!

До уваги майбутніх аспірантів!

16 квітня 2024
Вступники в аспірантуру мають скласти єдиний вступний іспит Вступники в аспірантуру у 2024 році мають надати для участі у конкурсному відборі результати єдиного вступного іспиту ЄВІ за 2023 або 2024 роки.Відповідну норму містить Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.Тобто вступники до аспірантури, як і майбутні магістранти, мають скласти ЄВІ, який містить два блоки: тест з іноземної мови та тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК).При цьому оцінка за тест з іноземної мови для вступників в аспірантуру має становити не менше ніж 130 рейтингових балів, тобто вступник має набрати як мінімум 9 тестових балів. Оцінка за тест загальної навчальної компетентності має становити не менше ніж рейтингових 100 балів, тобто учасник ЄВІ має набрати як мінімум 5 тестових балів.

З нагоди 50-річного ювілею кафедри ми отримали щирі вітання від викладачів, студентів та співробітників університету

 

 

Shvindina Hanna - Associate professor of Department of Management, Deputy Director for R&D at Oleg Balatsky Academic and Scientific Institute of Finance, Economics and Management, CEO at NGO “Lifelong Learning Center”.

Learning foreign languages always brought joy into my life. English, Spanish, French – every language has its beauty, melody, individuality, temper, its own soul. I started to learn English in the 90s at primary school, and then at University it became the best part of my student life. I defended my thesis in English and acquired the qualification of an interpreter. I am grateful to my tutor Dyadechko Alla Mykolaevna for her support and  kind guiding. Since then I have won several international grants (Erasmus) and found my co-authors abroad. I traveled across the countries supported by travel grants and I should say that if you know languages, it gives you a lot of advantages. Still now English opens a lot of doors for me in different spheres. The last victory I may boast about is Fulbright Grant 2018-2019, and I have to admit that interview in English was one of the defining factors during the selection process. If you ask me for an advice, I would say: “Don’t be afraid of mistakes or failures, jump into English and you will open new horizons for your personal development”!


 

Денисенко Павло, керівник групи по роботі з рейтинговими агентствами

Необхідність систематично займатися іноземною мовою відчувалася як на всіх рівнях навчання - від першого курсу до аспірантури - так і потім, вже при викладанні іноземним студентам. Велике спасибі Литвиненко Галині Іванівні та Дядечко Аллі Миколаївні передусім за натхнення, яке не дозволило зупинитися на якомусь мовному рівні, а спонукало постійно йти далі. Зараз письмове та усне спілкування із англомовними партнерами та аналіз їхніх методик з першоджерел є повсякденною реальністю, а основу колись було закладено на курсах кафедри іноземних мов СумДУ. 


 

 

Фільченко Дмитро, к.ф-м.н., начальник центру бенчмаркінгу та веб-менеджменту СумДУ, тренер навчального центру Netcracker, ІТ-підприємець

Останні роки часто доводиться бувати у відрядженнях за кордоном, проводити переговори з іноземцями, виступати перед англомовною аудиторією, вивчати та писати англомовну документацію. Знанням з англійської мови багато в чому завдячую кафедрі іноземних мов СумДУ та особливо її викладачам Дядечко Аллі Миколаївні та Золотовій Світлані Григорівні: це і дисципліни за вибором студента протягом усього навчання в бакавратурі, і цільова підготовка та захист диплому англійською мовою на останньому курсі, і перший досвід написання англомовних статей та доповідей на конференціях, і заняття з англійської мови в аспіпантурі. Вітаю кафедру з ювілеєм, бажаю наснаги та сили, нових можливостей і здобутків. Враховуючи тенденції сучасного світу, Ваш внесок в успішність випускників університету на ринку праці є вагомим та гідним поваги.


 

 

 

Всем привет. Меня зовут Игорь Белошапка. Я  работаю в институте физики, академии наук в Праге над проблемами альтернативной энергетики, т.е. получения электричества из кислот и водорода с помощью катализаторов (polymer membrane fuel cells).

Чтение и написание статей идет в основном на английском языке, поэтому он помогает. Кроме того, общение в разных кампаниях часто происходит тоже на английском. Ну и полезно знать, что написано на знаках, когда посещаешь лаборатории. Также английский помог в изучении чешского языка. 

Ребята, учите язык!!! До встречи в Чехии!


 

 

Benjamin Stewart

Higher Education Volunteer
Peace Corps Ukraine

 

My year and a half at KIM has been anything but uneventful - the 30-strong staff of instructors and staff has been trimmed since my early days, but our teacher's lounges still buzz with activity in as many languages as you'd care to reasonably count.  Ours is a faculty that, it seems to me, can hit a thousand milestones in the classroom (the sheer scope of the work and number of students reached is staggering to me), but tends toward aimless overwork in order to stay afloat in an increasingly turbulent sea of developing academic standards.  I sincerely hope that this anniversary can serve as a reminder of the organizational cohesion that can be achieved among groups of extraordinarily competent individuals; a 'shot in the arm', as we say stateside, that can push us to take more pride in our work as a collective and rally under the flag of a respected and ancient profession.  Our teachers have seen it all, do it all, and have to know it all, in multiple languages - may the momentum of this event carry us all, on one mighty vessel, toward a more reasonable sunrise. 


 

 

 

Костюченко Надія Миколаївна доцент , в.о. декана ФПКВ.

На сьогодні ні для кого вже не секрет, що без знання іноземної мови навряд чи можна сподіватися на гідне робоче місце та професійне зростання.

Університет спонукає студентів, аспірантів та викладачів поглиблювати свої знання іноземних мов, і для цього надається чимало можливостей. Разом з тим, вивчення мови має бути щоденною наполегливою працею. При цьому важливою є менторська допомога викладачів-фахівців.

Викладачі кафедри іноземних мов застосовують новітні методики викладання іноземної мови, поглиблюють знання студентів під час дисциплін за вибором, конференцій, захистів дипломних робіт та інших заходів англійською мовою. Адже коли вивчаєш іноземну мову, то, чим більше іноземної мови – тим краще.

Крім того, особисто мені ще за часів мого студентства пощастило мати native speakers у якості викладачів англійської мови (на той час представники США приїхали до Сумського державного університету як волонтери  Peace Corps). Сьогодні у студентів СумДУ можливостей спілкуватися з носієм мови значно більше. Головне – було б бажання та наполегливість у вивченні іноземної мови.

Щирі вітання кафедрі іноземних мов з нагоди 70-річчя та велика вдячність!


 

 

Медвідь Олена Миколаївна, кандидат філол. наук, доцент кафедри перекладу.

Якби чверть століття тому кафедра іноземних мов, і зокрема Литвиненко Г І, не довірила мені факультатив з німецької мови, все моє життя склалося б інакше ... Сьогодні я з радістю і гордістю можу вважати себе частиною кафедри іноземних мов. Я вдячна кафедрі за те, що творча і робоча атмосфера, яка панувала на кафедрі в безгрошові 90–і минулого століття, зародила в мені бажання вчитися далі і дала поштовх до становлення мене як викладача. Професіоналізм, інтелігентність, толерантність у взаєминах і взаємопідтримка - основні якості викладачів кафедри іноземних мов, що наразі передаються молодому поколінню. Хотілося б побажати кафедрі зберегти традиції і, вдосконалюючись в сучасних наукових і методичних формах, як і раніше бути кафедрою необхідною, без якої університет не досягне заявлених цілей і висот. Мова, тим більше сьогодні іноземна мова, є основою спілкування, міжнародних зв'язків, а отже економічного зростання університету вцілому.


 

  

Москаленко В’ячеслав – доцент  та  старший науковий співробітник лабораторії інтелектуальних систем на кафедрі комп'ютерних наук СумДУ, керівник лабораторії 3D-інновацій, засновник та головний дослідник компанії Molfar Technologies.

Я завжди пов’язував мої особисті та професійні досягнення зі знанням та активним використанням англійської мови. Мої щирі вітання та найкращі 


 

 

 

Доброго дня. Мене звати Дмитро Мулін, я - випускник Сумського державного університету 2010 року за спеціальністю «Електронні системи». Після СумДУ я вступив у докторантуру фізико-математичного факультету Карлового університету міста Прага, яку успішно закінчив захистом дисертації з фізики плазми. Далі отримав роботу в одній з провідних компаній світу, що займається розробкою та виробництвом електронних мікроскопів та іншого наукового обладнання. Всі ці успіхи були б неможливі без знань англійської мови, які я отримав в тому числі на кафедрі іноземних мов нашого університету.

So, I would strongly advice all the students and future specialists in every sphere to learn deeply English – the world’s language of progress.


 

 

Ольга Паска, преподаватель  кафедры иностранных языков СумГУ до 2003 года.

Всем привет из Германии, Штутгарта, где я живу и работаю с 2003 года.

В 2004-2007 я училась в университете на факультете англистики и германистики в Штутгарте, преподавала русский и украинский языки в частной языковой школе(Lingua Universalis Stuttgart).

Поздравляю родную кафедру с юбилеем. Всем желаю счастья, здоровья, любви, благополучия и как можно меньше проблем!


 

 

 

Natalia Shevchenko

Дорогі колеги! Прийміть мої щирі вітання з сонячної Італії з нагоди 50-річного ювілею кафедри іноземних мов. Завжди з задоволенням згадую роки праці на кафедрі з 1997 по 2004 рік. Моє життя, як і раніше, пов’язане з викладанням іноземних мов.

Я працюю в Skype. Викладаю англійську, італійську і російську. - Lavoro sul Skype. Insegno l'italiano, l'inglese e la lingua russa.

Tanti auguri a tutti e buon lavoro anche! - My best wishes to all of you and good luck with your work!

Tanti saluti,

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов та лінгводидактики посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.