Міжнародні партнери кафедри іноземних мов та лінгводидактики

  • Міжнародний освітній центр Dinternal та Pearson Education в Україні (10 викладачів кафедри отримали безкоштовний доступ до начально-методичних комплексів та інтерактивних зошитів для студентів на платформі My English Lab (MEL): Roadmap, My Grammar Lab, Academic success на три роки; участь викладачів кафедри у онлайн семінарах і тренінгах від Dinternal за участю відомих презентерів Graham Jones, Kris Kirby (delta-qualified teachers), з отриманням сертифікатів).
  • Університет в Краєгувец, Сербія
  • Goethe-Institut в Україні при посольстві Федеративної республіки Німеччина в Києві. 
  • Європейська Дунайська академія в Ульмі, Німеччина 

Міжнародна діяльність

2023 р.

18.12.2023р. – 23.12.2023 р у межах проєкту “Professional Development and Exchange for Educators of Preservice English Language Teachers” (Професійний розвиток та обмін для викладачів англійської мови педагогічних закладів) за підтримки посольства США в Україні Наталія Таценко пройшла підвищення кваліфікаії на курсі “Знайомство з найкращими освітніми системами Європи та світу” (Discovering the Best Educational Systems from Europe and the World)  в місті Барселона, Іспанія (обсяг фінансування 1200$).

15.09.2023 – 18.12.2023 р. викладачі кафедри іноземних мов та лінгводидактики сумісно з кафедрою германської філології були учасниками міжнародної програми академічної мобільності від коледжу Нью Джерсі з доцентом кафедри початкової та дошкільної освіти Стюартом Зейном Керроллом / Stuart Zane Carroll. Також, до академічної мобільності з американським викладачем залучені студенти 1 курсу.

13  – 22 жовтня  2023 –  Ніна Мальована, координаторка міжнародного проєкту спільно з ЄДА угода між СумДУ та ЄДА від 20.05.2023р.,  доцент кафедри іноземних мов та лінгводидактики  взяла участь у програмі академічної мобільності у формі підвищення кваліфікації в  Європейській Дунайській академії,  м. Ульм,  Німеччина.

13  - 22  жовтня  2023  –  Наталія Руденко, викладач кафедри іноземних мов та лінгводидактики  взяла участь у програмі академічної мобільності у формі підвищення кваліфікації в  Дунайській академії,  м.Ульм,  Німеччина.

3 липня – 4 серпня 2023 – доцентка кафедри іноземних мов та лінгводидактики Ірина Ляшенко взяла участь у фасилітації навчального досвіду для групи вчителів початкової середньої школи в межах курсу "Викладання англійської мови в новому контексті", розробленого Британською Радою.

2 – 7 липня 2023 – Наталія Таценко, завідувачка кафедри іноземних мов та лінгводидактики, та доцентка Ірина Ляшенко, брали участь у заході, організованому Інститутом TESOL Ukraine «Викладання в умовах кризи: інноваційні інструменти», стратегії та підходи до покращення вивчення англійської мови для українців». Захід відбувався у Кракові та був організований за підтримки Регіонального відділу англійської мови при Посольстві США в Києві, Україна.

26 – 28 травня 2023 – доцента кафедри іноземних мов та лінгводидактики Ірина Ляшенко взяла участь у 25-му національному з’їзді TESOL- Україна, присвяченому темі «TESOL- Україна у військовий час: будування спільноти, створення змін». Захід відбувся в готелі Коледжу індустрії гостинності у Львові за підтримки Регіонального відділу англійської мови Посольства США в Україні.

25.04.2023 - 19.05.2023 – докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри іноземних мов та лінгводидактики СумДУ Таценко Наталія Віталіївна пройшла підвищення кваліфікації в Га́нтерському коле́джі Міського університету Нью-Йорка, США

20.02.2023 - 30.06.2023 р. – викладачі кафедри іноземних мов та лінгводидактики Таценко Наталія Віталіївна, Ляшенко Ірина Володимирівна, Руденко Наталія Володимирівна,  Міхно Світлана Василівна, Коробова Юлія Володимирівна, Скарлупіна Юлія Анатоліївна   стали учасниками міжнародної програми академічної мобільності від коледжу Нью Джерсі з доцентом кафедри початкової та дошкільної освіти Stuart Zane Carroll / Стюарт Зейн Керролл.

23.10.22 – 28.10.22 – старша викладачка кафедри Ніна Мальована отримала індивідуальний грант «Європейські стратегії для Дунайського регіону. Культурна спадщина»: Міжнародна конференція, навчання  та підвищення кваліфікації при Європейській Дунайській академії, м. Ульм, Німеччина. Отримано сертифікат. 3 кредити ЄКТС.

Травень 2023 р. – доцентка кафедри Ірина Ляшенко пройшла навчальний курс OPEN Community Lead Training Course за програмою OPEN. Спонсор програми –  Державний департамент США, Бюро з питань освіти та культури.

2022 р. . –  травень 2023 р. – доцентка кафедри Ірина Ляшенко  пройшла курс навчання з творчого письма для викладачів англійської мови ЗВО України від Регіонального відділу англійської мови при Посольстві США в Києві,  Мета курсу –  розвиток письмових навичок та креативного письма для студентів університетів і підвищення мотивації до вивчення англійської мови, через стимулювання індивідуального самовираження та особистого прогресу студентів.

2022 р.

Грудень 2022р З 15.10.2022 по 18.12.2022 р. викладачі кафедри іноземних мов сумісно з кафедрою германської філологією є учасниками міжнародної програми академічної мобільності від коледжу Нью Джерсі з доцентом кафедри початкової та дошкільної освіти Stuart Zane Carroll / Стюарт Зейн Керролл. 
Кафедрою подано заявку на участь в цій програмі на другий семестр 2022-2023 навчального року.

Листопад 2022р доцентка кафедри іноземних мов Людмила Гнаповська виконала програму академічної мобільності у формі підвищення кваліфікації у Педагогічному університеті м. Гейдельберг. Навчальний візит до зазначеного ЗВО Німеччини, організований в рамках проєкту Erasmus+ KA2 “Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration / MultiEd”, тривав з 07 листопада по 11 листопада 2022 р.
Метою програми академічної мобільності «Предметно-мовне інтегроване навчання в дії» (“CLIL (Content and language integrated learning) at work”) було опанування методології CLIL як сучасного дидактичного підходу, що передбачає використання іноземної мови для навчання інших дисциплін.
За результатами виконання програми учасники отримали сертифікат про підвищення професійної майстерності обсягом 1,5 кредити ЕКТС. 

23.10 – 28.10. 2022 р. ст.викл. Мальована Ніна взяла участь у програмі академічної мобільності у формі підвищення кваліфікації в літній школі Дунайської академії :лекції, семінари, воркшопи, практики вищих Європейських шкіл на тему: "Європейські стратегії для Дунайського регіону. Культурна спадщина.'',  м.Ульм,  Німеччина. Сертифікат 3 ЕКТС.

У вересні 2022р доцентка кафедри іноземних мов Ірина Ляшенко отримала грант на навчання в норвезькому університеті Осломет і навчалась у другому (весняному) семестрі 2022 року на курсі «Оцінювання та навчання» (Assessment and Learning) за програмою третього рівня освіти «Педагогічні науки для підготовки викладачів» (PhD Program in Educational Sciences for Teacher Education). Курс було розроблено Oslo Metropolitan University (OsloMet) та University of South-Eastern Norway (USN) у співпраці з Volda University. Ірина Ляшенко навчалася з іншими докторами філософії - студентами з інших європейських університетів у висококваліфікованих фахівців і відомих дослідників, спеціалістів в галузі оцінювання: Діни Цагарі, Тоні Бернера, Сігрун Свенкеруд, Сів Терези, Масеідваг Гамлема, Карі Сміта. Осломет є однією із найкращих шкіл оцінювання в Європі та університетом з високим рейтингом.
Курс зосереджувався на ключових аспектах оцінювання, ретельно й унікально підібраних відповідно до суті та згідно сучасних поглядів, включаючи фундаментальні праці, на яких ґрунтувалися дослідження студентів, а саме: «Формувальне оцінювання», «Оцінювання дітей та молоді», «Оцінювання читання», «Оцінювання письма», «Оцінювання та навички усного мовлення», «Оцінювання та зворотний зв’язок», «Оцінювання як педагогічний інструмент» – це основні теми, але дискусії виходили далеко за межі цих тематик, підсилені вивченням багатьох інших ресурсів, окрім нескінченного списку, який було запропоновано на початку курсу.

В червні 2022 р. ст. викладач Гладченко О.Р. брала участь в якості синхронного перекладача на майстер – класі з Інстаграм-журналістики від німецької журналістки Селіни Беттендорф, викладача відділення аудіовізуальних мистецтв Майнцського університету імені Йоганна Гутенберга (ФРН, земля Рейнланд-Пфальц), яка першою створила інструкцію щодо користування цим сервісом. Навчання відбувалося у рамках циклу лекцій практичного спрямування для німецьких, українських студентів (кафедра журналістики та філології СумДУ), а також здобувачів освіти з інших країн.
Ст. викладач Гладченко О.Р. була залучена до міжнародної експертизи: працювала зі слідчим Національної поліції України в Головному Управлінні Нацполіції в Сумській області Петровим Ю.В. в якості перекладача в кримінальному впровадженні N12022200000000048 для проведення слідчих дій, в тому числі допиту іноземних громадян з Данії Стефана Вайхерта та Еміля Фільтенборга та проведення слідчого експерименту на місці подій в м. Охтирка в травні – червні 2022 р.
В червні-липні 2022 р. ст. викладач Гладченко О.Р. брала участь в міжнародному військовому проєкті ТЕСС (Tactical Emergency Casualty Care) з навчання тактичній медицині за стандартами НАТО в якості синхронного перекладача-волонтера.

У червні 2022 року доцентка кафедри іноземних мов Ірина Ляшенко завершила другий курс з розвитку академічного письма англійською мовою в межах спільного з Чеським УПН проєкту «Платформа AgriSciences для посилення науки у вищих навчальних закладах України». Більше 60 заявок на участь цього року було подано з понад 20 університетів України, але після процедури відбору до участі було запрошено пів сотні учасників з університетів партнерів консорціуму: Сумський державний університет, Сумський національний аграрний університет, Білоцерківський національний аграрний університет, Харківський біотехнологічний університет та Дніпровський державний аграрно-економічний університет.
На курсі, розробленому на платформі Canvas, учасники знайомилися з правилами побудови статті за структурою IMRAD, вивчали важливі елементи кожного компонента, опановували навички академічного письма і аудіювання через виконання інтегрованих письмових та аудіо завдань, практикували розуміння академічних текстів, відпрацьовували навички рецензування наукових робіт і багато спілкувались. Результатом роботи з курсом є написання власної академічної статті англійською мовою за вимогами індексованих міжнародних видавництв. Курс потребує систематичної роботи, але є щедрим на результат: зараз учасники почувають себе більш впевнено в написанні та рецензуванні академічного дослідження.
Всі учасники отримали сертифікати від чеського партнера-організатора.
Ірина Ляшенко вже другий рік поспіль співпрацює в межах проєкта, допомагаючи науковцям відпрацьовувати навички академічного письма.

Квітень 2022р. Партнерство між українською (TESOL-Ukraine) та гавайською (Hawai'i TESOL) філіями міжнародної професійної асоціації викладачів англійської мови TESOL International офіційно підтримується вже протягом багатьох років. У вересні 2019 року The Word, журнал Hawai'i TESOL, започаткував редакційну колонку профілів найбільш активних членів TESOL-Ukraine, яка стала складовою загальної секції ‘Spotlight on Ukraine’. Колонка профілів надавала можливість американській спільноті викладачів англійської мови як іноземної ближче познайомитись з українськими колегами та дізнатись про те, чим вони живуть та як працюють (архів минулих випусків за посиланням.
Травневий випуск 2022 року мав на меті дещо інший фокус – почути голос викладача України, який працює в умовах повномасштабної війни.
Правління TESOL Ukraine запропонувала кандидатуру Людмили Гнаповської, доцента кафедри іноземних мов СумДУ, для поширення месседжу про реалії нашого сьогодення через «профіль» члена TESOL Ukraine.

Квітень 2022р. Співпраця української філії міжнародної професійної асоціаціїї вчителів англійської мови TESOL-Ukraine зі своїм партнером TESOL-Hawaii продовжується: команда українських викладачів університетів була запрошена до участі у конференції NAFSA “Educate, Advocate and Innovate with Peace and Aloha”, яка відбулась онлайн 30 квітня (29 квітня за гавайським часом). Американські колеги надали годину пленарного часу українським спікерам, які представляли  4 ЗВО України (СумДУ, Національна Академія Національної гвардії України (м. Харків), Київський національний ун-т імені Тараса Шевченка та Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»). Тема емоційної та інформаційно насиченої колективної презентації українських спікерів – “Teaching Practices at Times of War and Uncertainty in Ukraine” – знайшла щирий відгук у серцях 89 учасників конференції. Месседж від імені СумДУ донесла доцентка кафедри іноземних мов Людмила Гнаповська у своїй частині презентації “The Grammar of War”.

Лютий 2022 р. Доцент кафедри Ірина Ляшенко виступила на конференції з оцінювання мовленнєвих навичок LAL EVO22, якій передував двомісячний курс навчання з оцінювання за підтримки IATEFL TeaSIG, EALTA Classroom Based Assessment SIG & EnA. Курс охоплював такі теми як принципи і інструменти якісного оцінювання, оцінювання читання і слухання, оцінювання продуктивних навичок говоріння та письма, дизайн оцінювальних тестів. Курс був цікавий для міжнародних фахівців та охопив більше 300 учасників з різних країн. Ірина представила результати свого навчання у вигляді специфікації для оцінювання навичок говоріння.

Лютий 2022 р. Доцент кафедри Ляшенко Ірина розпочала участь у проєкті від Британської Ради у якості фасилітатора курсу Teaching English in the new context. Grades 5-9 в межах програми Нової української школи сумісно з Міністерством освіти України.
У проєкті беруть участь близько 3000 вчителів українських шкіл. Проєкт передбачає навчання учасників на платформі за участі фасилітаторів, обговорення на форумі та під час синхронного спілкування важливих для викладання тем, а саме: рефлексія у навчанні і викладанні, управління навчальним процесом, диференційоване навчання, оцінювання, розвиток комунікативних навичок тощо.
Основна мета програми - сприяти подальшому професійному розвитку учасників з точки зору їх професійних компетенцій у контексті реформи Нової української школи та надати учасникам можливість глибше вивчити різні аспекти навчання/викладання.

2021 р.

У 2021 р. реалізовано грантовий проєкт Британської ради та Освітнього фонду ім. А. Хорнбі "E-TOOL: Teaching Online Opportunity Lab". У рамках проєкту проведено онлайн два міжнародних науково-практичних семінари за участі іноземних експертів (21-22 квітня та 1-2 грудня 2021 р.). За матеріалами проведених тренінгів готується до публікації довідник для вчителів та викладачів іноземних мов "The EFL Teacher's Guide to Using Digital Tools"). Члени проєктної групи з реалізації проєкту - Андрейко Л.В. (отримувач гранту), Гнаповська Л.В. (керівник проєктної групи) та виконавці - Ляшенко І.В., Козловська Г.Б., Ходцева А.О.  

Доценти Гнаповська Л.В. та Ляшенко І.В. взяли участь у міжнародному проєкті з проблем оцінювання в умовах дистанційного навчання "Global Torch Relay", ініційованому агенцією Advance HE (Велика Британія), в рамках якого створили та презентували ролик про досвід використання Padlet в онлайн оцінюванні іншомовних вмінь студентів СумДУ.  

У рамках підписаної Угоди про співпрацю між СумДУ та Політехнічними коледжами Камарінес Сур (Camarines Sur Polytechnic Colleges) м. Набуа, Філіппіни та в рамках проєкту Collaborative Online International Learning (COIL) з 22 жовтня по 28 грудня 2021 р. реалізовано програму міжнародної віртуальної мобільності для здобувачів вищої освіти СумДУ (спеціальності «Кібербезпека» та «Комп’ютерні науки») та Політехнічних коледжів Камарінес Сур. Програма проведена в межах дисциплін English Language: Communication Strategies (лекторка – завідувачка кафедри іноземних мов Таценко Н. В.) та Purposive Communication (лектор – Filmor J. Murillo (Філмор Дж. Мурілло), ад’юнкт-професор, керівник центру міжнародних зв’язків Політехнічних коледжів Камарінес Сур).

Доц. Гнаповська Л.В., доц. Отрощенко Л.С.  взяли участь у міжнародному освітньому форумі  "International Higher Education Forum" (онлайн, 09-11 березня 2021 р.) й отримали сертифікати.

29-30 квітня 2021 р. кафедрою у партнерстві з Сумським державним педагогічним університетом ім А.С. Макаренка та Харківською державною академією дизайну та мистецтв було проведено онлайн IV Міжнародну науково-практичну конференцію “Функції дизайну в сучасному світі: виміри 2021”, 73 учасники якої (студенти, науковці, практики) представляли 22 заклади освіти та установи України, Польщі, Литовської республіки, Китайської Народної Республіки, Республіки Білорусь. 

Доц. Отрощенко Л.С. перемогла у Міжнародному конкурсі плакатів із громадянської освіти "The Art of Living Online", організованому мережею громадянської освіти країн Східно-європейського партнерства (EENCE) за підтримки Федерального агентства з питань громадянської освіти (Bundeszentrale für politische Bildung) та Міністерства закордонних справ Німеччини й отримала сертифікат. У конкурсі  брали участь представники України, Грузії, Молдови, Польщі, Вірменії, Киргизстану, Білорусі, серед яких були як професійні митці, так і аматори. Загалом було 80 учасників, які представили 120 плакати. Постери розроблялися як наочні посібники для онлайн-освіти.

Доц. Отрощенко Л.С. долучилась до роботи осінньої школи «Трансфер технологій та інновацій: європейський та український досвід», яка відбувалась онлайн у Національному університеті «Львівська політехніка» 03.11.2021 -10.11.2021. Осіння школа проводилась у межах проєкту Jean Monnet 611679-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE "European Experience in Technology Transfer for Ukrainian Universities"/ EXTECH.

З березня по червень 2021 р. ст. викладач Курочкіна В.С. долучилася до наукового міжнародного гранту сумісно з викладачами кафедри психології, політології та соціокультурних технологій факультету ІФСК. Проект № :SG53702 "Інституційний розвиток Центру соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень Сумського державного університету" за підтримки МФ "Відродження."

 Підвищення кваліфікації викладачів за кордоном та за
участю міжнародних організацій

Організація колективного членства викладачів кафедри в Міжнародному професійному об’єднанні IATEFL, координатори Золотова С. Г., Гладченко О. Р., Вашист К. М. Забезпечена активна співпраця з асоціацією для участі викладачів у аналізі концептуального змісту сучасної освіти, програм, підручників, навчально-методичних посібників. Проходять постійні зустрічі з провідними Британськими викладачами-методистами онлайн з метою вивчення і використання досвіду зарубіжних країн у сфері викладання англійської мови. Жовтень 21- участь членів  IATEFL у вебінарі LTSIG & CyTEA: Language teaching and the pandemic: a shift to a new era?

Доцент кафедри Дядечко А.М. у період з 8 лютого по 19 березня 2021 року пройшла науково-педагогічне стажування у Венеціанському університеті Ка’ Фоскарі (Італія) на тему “Українські традиції та європейські інновації в підготовці викладачів-філологів” за фахом “Філологічні науки” в обсязі 6 кредитів (180 годин) та підготували тези виступу на тему “Підсилення філологічної складової під час навчання англійської мови студентів університету”. Дядечко А.М. отримала сертифікат № FSI-81905-CaF від 19.03.2021.

Ст.викл.,к.ф.н. Мальована Н.В. в рамках проєкту № 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE за підтримки програми Erasmus+ Європейського Союзу, напрям Жан Моне пройшла дистанційний курс “Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні”. Термін навчання : 01.03 - 21.06.2021.Обсяг годин: 90 годин (3 кредити) Сертифікат №02125243-1833/2021

Доценти Гнаповська Л.В. та Ляшенко І.В. взяли участь у Національному Інституті підвищення кваліфікації викладачів англійської мови “CLIL Curriculum Integrated Language Teaching”, де провели воркшоп на тему “Bridging ESP and EMI: Perspectives, Problems, Prospects of a Ukrainian Setting” та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації в обсязі 30 годин (1 кредит ЄКТС). Захід було організовано ГО ТІСОЛ - Україна в рамках реалізації проєкту Посольства США в Україні “Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration” за фінансової підтримки програми ERASMUS+ 

Викладачі кафедри (Андрейко Л.В., Гнаповська Л.В., Козловська Г.Б., Лещенко О.І., Ляшенко І.В., Медведовська Д.О., Отрощенко Л.С., Скарлупіна Ю.А., Ходцева А.О.) пройшли 2 тури інтенсивних онлайн тренінгів в рамках науково-практичних семінарів “E-TOOL: Teaching Online Opportunity Lab” та отримали сертифікати із зазначенням від 10 до 60 годин професійного розвитку в залежності від особистого внеску (участь, підготовка воркшопу або постер-сесії, подання матеріалів до Довідника). Заходи були проведені за грантової підтримки міжнародних організацій (Британська Рада та Освітній фонд ім. А. Хорнбі) та за участі міжнародних експертів. 

У звіті минулого року (2020 р.) не було враховано участь доц. Гнаповської Л.В. у проєкті Інституту вищої освіти НАПН України, Британської ради та агенції Advance HE (Велика Британія) “Програма вдосконалення викладання у вищій освіті (березень - грудень 2020 р.)” /“Teaching Excellence Programme”. За результатами участі у проєкті у складі команди СумДУ Гнаповська Л.В. отримала сертифікат (серія ПК-21707620 № 520/21) про завершення Програми підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників обсягом 3 кредити ЄКТС.

Ст. викладач Сушко-Безденежних М.Г. отримала грант на участь у семінарі “Культура пам’яті” в м. Берлін, організованому ГО “dAch – Проєкти для відкритого суспільства” (ФРН) для вчителів та викладачів німецької мови зі Східної Європи, за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН та фундації Civil Society Foundation (20.11.- 01.12.2021 р., сертифікат про участь).

В рамках співпраці Німецького Центру СумДУ з Гете-Інститут Україна Сушко-Безденежних М.Г. пройшла черговий модуль програми “DLL-Вчитися навчати німецькій”: DLL 7 “Prüfen, Testen, Evaluieren”. Термін навчання: 15.03 - 23.05.2021. Обсяг годин: 90 годин (3 кредити), сертифікат про успішне закінчення курсу. Протягом року Сушко-Безденежних М.Г. та всі викладачі Німецького  Центру пройшли чотири підвищення кваліфікації з серії “Grünes Fortbildungsportfolio”, розробленої Гете-Інститутом спеціально для викладачів мовних центрів-партнерів, на теми “Інтеркультурне країнознавство” та “Формативне та сумативне оцінювання”, загальним обсягом 36 годин (1 кредит ЄКТС).

У грудні 2021 р. Сушко-Безденежних М.Г. взяла участь у конференції “Наукові дослідження та наукове писемне мовлення в Україні та Німеччині”, де разом з лекторкою Німецької служби академічних обмінів Анею Ланге провела воркшоп на тему “Цитування для початківців та профі” та отримала сертифікат про підвищення кваліфікації в обсязі 2 кредитів ЄКТС. Захід було організовано Німецькою службою академічних обмінів разом з Асоціацією українських германістів та Українською спілкою германістів вищої школи.

 Підвищення кваліфікації викладачів на базі інших ЗВО та установ України

Викладачі кафедри Андрейко Л.В., Гнаповська Л.В., Козловська Г.Б., Лещенко О.І., Ляшенко І.В., Медведовська Д.О., Отрощенко Л.С., Скарлупіна Ю.А., Ходцева А.О., Таценко Н.В., Міхно С.В., Початко Т.В., Нефедченко О.І., Гладченко О.Р., Симоненко Н.О., Алексахіна Т.О. пройшли інтенсивну тренінгову програму з мовного тестування та оцінювання (30 годин, 1 кредит ЄКТС) “Promoting Sustainable Language Assessment Literacy across Generations of Teachers”, яка була організована  у змішаному форматі (10 год. дистанційно та 20 контактних годин). Тренерами програми були викладачі Київського національного ун-ту імені Тараса Шевченка, які є експертами Всеукраїнської асоціації з мовного тестування та оцінювання (ВУАМТО).

Доценти кафедри Гнаповська Л.В. та Ляшенко І.В. успішно завершили 90-годинний (3 кредити ЄКТС) онлайн курс ”Testing and Assessment for Effective Foreign Language Learning”, наданий викладачами Інституту філології Київського національного ун-ту імені Тараса Шевченка та експертами ВУАМТО.

Співпраця з науковою організацією
«Центр українсько-європейського наукового співробітництва»

Співпраця з європейськими науковими організаціями є запорукою розвитку української науки. Члени таких організацій працюють разом, генерують нові ідеї та допомагають мотивувати одне одного.
Викладачі Плохута Т.М., Алексахіна Т.О., Усенко Н.М., Нефедченко О.І. стали членами наукової організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва», основною метою якої є вивчення досвіду діяльності закладів вищої освіти та суб’єктів публічного адміністрування у сфері освіти й науки держав Європейського Союзу, а також створення спільного сприятливого наукового середовища України та держав Європейського Союзу.

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов та лінгводидактики посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.