Кафедра іноземних мов запрошує усіх бажаючих на навчання
Навчання на кафедрі іноземних мов - це завжди позитивні емоції
Студенти кафедри іноземних мов Сумського державного університету

Витоки та перспективи: XVIII щорічна науково-практична конференція з англійської мови та лінгводидактики

27 квітня 2024
26 квітня 2024 року на кафедрі іноземних мов та лінгводидактики відбулася XVIII щорічна всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів “To Make the World Smarter and Safer”. Ця подія стала певним завершальним етапом вивчення англійської мови.У конференції взяли участь понад 70 студентів та аспірантів з України, Зімбабве та Китаю. Особливу роль у підготовці та проведенні заходу відіграли студентські наукові об'єднання кафедри.Учасники конференції продемонстрували високий рівень мовної компетенції, вміння ефективно презентувати результати власних досліджень у своїй професійній галузі. В їхніх виступах були розглянуті питання ролі іноземної мови в сучасних умовах, досягнень у сфері високих технологій, фінансово-економічних змін сьогодення та збереження здорового екологічного середовища для майбутніх поколінь. Особливу увагу приділено секції аспірантських досліджень у професійній сфері. Висловлюємо щиру подяку організаторам та учасникам конференції!

Наукові роботи студентів ІФСК відібрані для участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"

17 квітня 2024
Наукові дослідження студентів ІФСК пройшли конкурсний відбір для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"! Щиро вітаємо:- Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" - Вікторію Андрієвську,, шифр  роботи "Здорова дитина", науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент Ніна Мальована; - Студентку групи ПЛ-31, спеціальності "Психологія" - Олександру Ашихмін, шифр роботи "Весна", науковий керівник: старший викладач, кандидат педагогічних наук Юлія Козаченко; - Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" факультету ІФСК - Валерію Будко, шифр роботи "Здоров'язбережувальні технології", науковий керівник: викладач Лілія Молгамова. Ці роботи є яскравим прикладом високого рівня наукових досліджень, що проводяться студентами під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики. Бажаємо успіхів у подальших наукових та професійних зусиллях!

До уваги майбутніх аспірантів!

16 квітня 2024
Вступники в аспірантуру мають скласти єдиний вступний іспит Вступники в аспірантуру у 2024 році мають надати для участі у конкурсному відборі результати єдиного вступного іспиту ЄВІ за 2023 або 2024 роки.Відповідну норму містить Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.Тобто вступники до аспірантури, як і майбутні магістранти, мають скласти ЄВІ, який містить два блоки: тест з іноземної мови та тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК).При цьому оцінка за тест з іноземної мови для вступників в аспірантуру має становити не менше ніж 130 рейтингових балів, тобто вступник має набрати як мінімум 9 тестових балів. Оцінка за тест загальної навчальної компетентності має становити не менше ніж рейтингових 100 балів, тобто учасник ЄВІ має набрати як мінімум 5 тестових балів.

Запрошуємо до участі у конференції «Стратегічні інновації соціальних комунікацій та іноземної філології в умовах кризи»

15 квітня 2024
Шановні колеги!Запрошуємо взяти участь в роботі І Міжнародної науково-практичної конференції«Стратегічні інновації соціальних комунікацій та іноземної філології в умовах кризи»1 червня 2024 року в Сумському державному університеті відбудеться І Міжнародна науково-практична конференція на платформі Zoom   Секції конференції: Стійкість і адаптація в мовній освіті: вивчення лінгвістичної та культурної динаміки. Медіаландшафт періоду криз та потрясінь: контент, технології, інновації. Мовна педагогіка в епоху цифрових технологій: стратегії ефективного дистанційного викладання та навчання. Міждисциплінарні підходи до розуміння суспільної динаміки: погляди з психології, політології та соціокультурних технологій. Мовне різноманіття та збереження національної ідентичності.

Міжнародний діалог: вчителі EFL з України, Канади та Південної Кореї на сесії підвищення кваліфікації

14 квітня 2024
13 квітня 2024 року відбулось спільне заняття викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики та германської філології в межах курсу підвищення кваліфікації з американським професором Коледжу Нью Джерсі Стюартом Керроллом. На заняття були запрошені канадські колеги, вчителі шкіл, які викладають в міжнародній школі у Південній Кореї. Під керівництвом Натана Сміта, відомого педагога з Південної Кореї, сесія перетворилася на стимулюючий діалоговий форум, що сприяє міжкультурному обміну та розвитку професійних навичок.Сесія розпочалася з теплого вітання вчителів із корейської міжнародної школи, які розповіли про свій досвід та практику викладання англійської мови для не носіїв мови. Після цього українські педагоги отримали можливість представити себе, а потім розпочалися захоплюючі секції, які сприяли об'єднанню обох груп та обміну думками. Центральною темою обговорення були «Сучасні діти»; висвітлювалися унікальні особливості учнів покоління Z та ефективні стратегії навчання. Діалог прогресував гладко, досліджуючи спільність підходів студентів до навчання та різноманітність гумору в різних культурних контекстах. Участь у курсі професійного розвитку, організованому кафедрою іноземних мов та лінгводидактики, стала значним кроком для вчителів англійської мови з українських шкіл, відзначивши важливий етап у їхній професійній орієнтації. Вони обговорювали різноманітні теми: від впливу пандемії COVID-19 на студентів до стійкості покоління Z у протистоянні труднощам. Вчителі з захопленням обговорювали безліч тем, зокрема:

Участь викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики у міжнародній конференції «TESOL-24 International Convention & Expo» у м. Тампа, Флорида (США)

12 квітня 2024
З 20 по 23 березня 2024 року викладачі кафедри іноземних мов та лінгводидактики факультету іноземної філології та соціальних комунікацій к.пед.н., ст. викладач Юлія Коробова (в рамках другої частини програми обміну від Посольства США) та к.філ.н., доцент Людмила Гнаповська взяли участь у науковій події міжнародного масштабу – TESOL-24 International Convention & Expo у місті Тампа, Флорида (США), яка об’єднала тисячі провідних фахівців з навчання англійської мови з різних куточків світу. Доцент Людмила Гнаповська разом із доцентом Сергієм Петренко (КНУ ім. Шевченка) виступили з презентацією «Поєднання ESP та EMI: досвід українських університетів», в якій визначено труднощі запровадження EMI в освітні середовища двох українських університетах та взаємозв’язок між ESP та EMI. Делегацією українських освітян також презентовано результати участі в проєкті «Підвищення кваліфікації викладачів університетів для підготовки майбутніх учителів англійської мови» (TESOL Faculty United for Ukraine), серед яких є посібник «Читання та аналіз коротких оповідань: фокус на соціально-емоційному навчанні» авторів Юлії Коробової та Ганни Подосиннікової.

Кафедрою завершено виконання науково-дослідної роботи “Методологія та методика формування мовленнєвих компетенцій у навчанні іноземних мов: лінгвістичний, соціокультурний, прагматичний аспекти” (№ державної реєстрації 0116u000932, науковий керівник - доц. Гнаповська Л.В.). За результатами виконання зазначеної ініціативної НДР подано до УкрІНТЕІ звіт обсягом 119 с. та отримано облікову картку НДДКР (Державний обліковий номер: 0221U106007; Державний реєстраційний номер: 0116U000932; Дата реєстрації: 23-09-2021).

Продовжується робота над науковим дослідженням (тема другої половини дня) «Глобальна англійська мова як засіб міжкультурної та професійної комунікації», 0117U005235, науковий керівник – доц. Г.І. Литвиненко, результати якої впроваджуються у навчальний процес та відображені у наукових і науково-методичних публікаціях викладацького складу. Започатковано ще одну тему: «Лінгвосинергетичні дослідження англомовних концептів», 0121U110475, науковий керівник – Н.В. Таценко.

Ст. викл. Т.О. Алексахіна є членом редакційної колегії іноземного наукового видання “Eastern Ukrainian Medical Journal” (ISSN:2663-5909), що індексується в бібліографічних базах Scopus.
Н.В. Таценко є головним редактором фахового журналу категорії Б «Філологічні трактати» (ISSN 2077-804X) та членом редколегії фахового наукового видання категорії Б «Вісник Запорізького національного університету» (ISSN 2414-9594).
І.В. Ляшенко є рецензентом наукових журналів, що обраховуються базами даних Scopus та Web of Science: “International Journal of Learning, Teaching and Educational Research” (Scopus), “Language Teaching Research” (Scopus and WoS), “International Journal for Research in Vocational Education and Training” (Scopus).

Збільшився індекс Хірша в базах даних Scopus та Web of Science у ст. викл. В.С. Курочкіної, ст. викл. Т. О. Алексахіної, ст. викл. Н.В. Мальованої, доц. І. В. Ляшенко, зав. каф. Н. В. Таценко та викл. Н.В. Руденко, які у 2021 році мають такі показники:

  В.С. Курочкіна – 3
  Т. О. Алексахіна – 3
  Н.В. Мальована – 2
  І.В. Ляшенко – 2
  Н.В. Таценко – 1
  Н.В. Руденко – 1


У 2021 році було виконано три договори на надання науково-технічних послуг:

  1. за темою “Підвищення ефективності іншомовного рекламного контенту за рахунок використання певних лінгвістичних моделей” на суму 3 500 грн. (договір №54.15-2020.СП/02 від 25.11.2020р.), науковий керівник – докт. філол. наук, доц., зав. каф. іноземних мов Таценко Н.В.;
  2. за темою “Переклад англійською мовою науково-інформаційних матеріалів рекламного контенту” на суму 2 100 грн. (договір №54.15-2021.СП/01 від 25.03.2021р.), науковий керівник – к.ф.н., ст.викл. Мальована Н.В.;
  3. за темою “Розроблення іншомовного рекламного контенту в сфері будівельних послуг” на суму 2 000 грн. (договір №54.15-2021.СП/02 від 01.10.2021р.), науковий керівник – доцент Козловська Г.Б.

 

У 2021 році на кафедрі отримано три авторських свідоцтва:

  • на службовий твір «Евристичне завдання «Телепрезентація» для організації та оцінювання самостійної пізнавально-творчої діяльності студентів у змішаному навчанні» (№ 104929 від 27.05.2021р.), автор – старший викладач Т.М. Плохута; 
  • на науковий твір «Лінгвосинергетична методика аналізу англомовних концептів» (№ 104925 від 27.05.2021 р.), автор – зав. кафедри Н.В. Таценко; 
  • на онлайн курс “Basics on Writing an Academic Research Article (WARA)” № 103828 від 8 квітня 2021 р, автор – доц. І. В. Ляшенко.

Загалом за 2021 календарний рік викладацьким складом кафедри опубліковано 105 наукових праць, зокрема: 7 публікацій, що обраховуються базами даних Scopus (3), WoS (2), Scopus та WoS (2), 23 фахових публікації у вітчизняних виданнях, 4 статті-доповіді у матеріалах наукових конференцій, одну книгу, 4 навчально-методичних посібника, 3 розділи у колективних монографіях, 7 методичних вказівок, 5 електронних методичних видань, 51 тези доповідей на конференціях, 1сумісну публікацію зі студенткою у фаховому збірнику категорії Б.


Студентські наукові об’єднання (гуртки).


На кафедрі функціонує шість студентських наукових об'єднань (гуртків) під керівництвом викладачів Міхно С.В. та Золотової С.Г. (“Comparative Analysis of Innovations”), Плохути Т.М. (“21st Century Education”), Козаченко Ю.С. (“Comparative studies of medicine”), Мальованої Н.В. (“Cross-Cultural Communication”), Гладченко О.Р. та Курочкіної В.С. (“Promising directions in scientific development: engineering, medicine, society.”), Дядечко А.М.(“In the World of Languages”).
Основною роботою гуртків є: виявлення найбільш здібних і талановитих студентів, схильних до самостійної науково-дослідницької діяльності; залучення студентів до участі в науково-практичних конференціях, конкурсах наукових робіт (зокрема іноземною мовою), олімпіадах з іноземних мов (англійської, німецької, французької, латинської), до захистів дипломних робіт іноземною мовою .
Мета гуртків - поглиблене вивчення бакалаврами, магістрами та аспірантами методології та методики наукових досліджень, академічної англійської, обговорення актуальних проблем розвитку науки та техніки, що сприяє розвитку творчого потенціалу студентів та аспірантів усіх факультетів СумДУ, співпраці керівників гуртків та студентів з викладачами інших кафедр та розробці спільних проєктів.


IХ Всеукраїнська наукова конференція студентів, аспірантів та викладачів
«Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства».


Захід, який є традиційним і проводиться щорічно, був організований факультетом іноземної філології та соціальних комунікацій (ІФСК) СумДУ.
Робота конференції проходила у формі засідань секцій за такими напрямами: «Проблеми романо-германського мовознавства» (модератори: Віталій Степанов, Вашист К.М.); «Перекладацькі студії»; «Сучасні проблеми викладання української (російської), англійської мов як іноземних» (модератори: Набок М.М., Мальована Н.В.); «Іноземна мова як засіб професійного спілкування»; «Релігія і культура в житті суспільства»; «Соціальні комунікації» (модератор: Інна Сипченко); «Громадська участь на рівні місцевого самоврядування: виклики, стратегії, механізми» (модератори: Микола Назаров, Наталія Коляда); «Актуальні питання безпеки та стійкості в сучасному світі»; «Проблеми й перспективи психологічної теорії та практики».
Конференція об’єднала викладачів, студентів та аспірантів як СумДУ, так і ЗВО Києва, Львова, Запоріжжя; залучила науковців і практиків до обговорення актуальних соціально-гуманітарних питань розвитку сучасного суспільства.

Студентська конференція «Перший крок у науку»

Цього року в онлайн форматі відбулася студентська конференція «Перший крок у науку 2021». Андрейко Л.В., Мальована Н. В., Курочкіна В. С., Плохута Т. М., Гладченко О. Р., Нефедченко О. І., Міхно С. В., Початко Т. В., Скарлупіна Ю.В., Отрощенко Л.С., Миленкова Р.В., Ляшенко І.В. підготували 30 студентів. Наукові дослідження студентів вирізнялися цікавим підходом і нестандартним баченням новітніх технологій у освіті, суспільстві, науці і техніці.
І місце у секції “ Актуальні проблеми та перспективи розвитку сучасної медицини” у категорії стендових доповідей посіла Черевична Анна, студентка групи ФР-001 (науковий керівник – доц. Ляшенко І.В., тема дослідження «Kinesiotaping»).
ІІ місце зайняла Домашенко Марина, студентка ІІ курсу, гр. МЦм.-901 Медичного інституту з презентацією: "How Our Diet Affects Mental Health". Науковий керівник: Мальована Н.В.
III місце у секції «Філологія. Комунікація. Суспільство» зайняв Глеба Денис, група ІН-02 з доповіддю "Forming Students’ Independence while Studying Remotely". Науковий керівник:Міхно С.В.
III місце у секції “Держава і право” посів Гапченко Євгеній, студент групи ІС-01 (науковий керівник - доц. Лєщенко О.І., тема дослідження «Methods of treatment in Scythian society»).

Конкурс студентських наукових робіт

У І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напрямів «Вікова та педагогічна психологія», «Соціологія», «Журналістика», «Освітні, педагогічні науки», «Філологія», «Переклад» було відібрано 8 наукових робіт під керівництвом викладачів: Козаченко Ю.С. (Лобатюк М., гр. МЦм-804, МІ, шифр «Мобайл» та Міллер Анастасія, гр. СМ -003, МІ « Стресфул » ), Міхно С.В. (Глеба Д., гр.ІН-02, ЕЛІТ, шифр «Самостійність»), Мальована Н.В.
( Павлів О., гр.ПР-01, ІФСК, шифр «нелогізми»), Башлак І.А. (Таранова Д., гр.ЖТм-01, ІФСК, шифр «Гендер ») , Таценко Н.В. (Третяк І., Любич Н., гр.ПРм-91,гр. ПР-01, ІФСК, шифр « Метафора»), Плохута Т.М. ( Науменко В.,гр.ІН-01, ЕЛІТ, шифр « Еврика», Усенко Н.М. (Кравченко А., МЦм-003, Мед. інститут «Евроформ»).6 призових місць у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт .

Навесні 2021 року було захищено англійською мовою 11 випускових робіт рівня Бакалаври:

  1. Вишняк Лейла, ЖТ-71(ІФСК), консультант Башлак І.А.
  2. Цюкало Ірина, ПЛ-72 (ІФСК), консультант Курочкіна В.С.
  3. Солдатенко Анна,ПЛ-71 (ІФСК), консультант Дядечко А.М.
  4. Перепелиця Анна, ПЛ-71 (ІФСК), консультант Дядечко А.М.
  5. Могильних Марія, ФЕ-71 (ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  6. Лісніченко Максим, ЕТ-71 (ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  7. Богатир Іван, ЕТ-71(ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  8. Шоломій Єлизавета, СУ-71 (ЕЛІТ), консультант Мальована Н.В.
  9. Козін Ілля, ЕП-71 (ЕЛІТ), консультант Мальована Н.В.
  10. Лічний Ярослав, ІН-73 (ЕЛІТ), консультант Золотова С.Г.
  11. Руденко Євгенія, ІН-72 (ЕЛІТ), консультант Алексахіна Т.О.

На грудень 2021 року заплановано захист англійською мовою 2 випускових робіт рівня Магістри:

  1. Соколов Олександр, СУм-01 (ЕЛІТ), консультант Золотова С.Г.
  2. Ніконов Микола, ЕТм-01 (ЕЛІТ), консультант Дядечко А.М.

Звіт  про діяльність
наукових об’єднаннь кафедри іноземних мов
за період з  01. 09.2021н.р. по 30.06.2022 н.р.

 

  1. Науковий гурток «Cross-Cultural Communication» («Міжкультурні комунікації»). Керівник – ст. викл. кафедри іноземних мов, к.ф.н. Мальована Ніна Володимирівна. Кількість членів наукового об’єднання, які працювали протягом звітного періоду – 12 осіб.

За звітний період було опубліковано 5 тез конференцій:

- XIII студентська конференція «Перший крок у науку» (Суми, 2022 р.) – Суми: Вид-во СумДУ, 2022.

Секція «Актуальнi проблеми mа nepсneкmuви poзвumкy сучасноÏ медицuнu»

  1. Хрін Діана, студентка  Медичного інституту  СумДУ, гр. Мц.м-002  «Outwit Death», стор.57, 58

Cекції «Філологія. Комунікація. Суспільство»

  1. Сіробаба Аліна, студентка ІФСК СумДУ, гр.  СР-11  « Важливість комунікативних навичок для соціального працівника», стор. 414, 415
  2. Гутник Родіон, студент ІФСК СумДУ, гр. ПЛ-11 «Нестандартні прийоми в маніпуляції », стор.362, 363
  3. Єфіменко Ліна, студентка ІФСК СумДУ, гр.ЖТ-12 « Моніторинг депутата Сумської обл. ради», стор. 425, 426

XVI Міжнародній науково-практичній конференції «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору», 25-28 листопада 2021 року, м. Київ (Україна)

  1. Гутник Родіон, студент ІФСК СумДУ, гр. ПЛ-11. – «Емоційні та стресові аспекти маніпуляції.»

Захист  бакалаврської дипломної робти студентa Самсоненко Павла, гр. ІН-82

Тема: «Інформаційна система емерджентного конфігурування розумного офісу» – «Emergent Configuration System of Smart Office».

Hаукові студентські роботи.  За результатами І тура Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2022 році член наукового студентського гуртка «Міжкультурна комунікація» Родіон Гутник, студент 1 курсу (гр.ПЛ-11) ІФСК,  зайняв 3 місце за напрямом «Соціологія». Шифр роботи – «маніпуляція». 32 сторінки Результати дослідження були представлені на XVI Міжнародній науково-практичній конференції «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору», 25-28 листопада 2021 року, м. Київ (Україна); подана стаття у збірник наукових праць з педагогічних, психологічних та філософських наук, включеного до реєстру фахових видань МОН (ВАК, ДАК) України.

Протягом навчального року проводилися багаточисельні засідання гуртка,  де обговорювалися теми наукових інтересів:

  1. Lingua Franca in Intercultural Communication
  2. Stereotyping of People and Cultures
  3. English as a Сompany or Corporate Language
  4. Verbal and Non-Verbal Communication
  5. Verbal Social Competence
  6. Non-Verbal Social Competence
  7. Foreign Language Learning and Social Media
  8. Socio-Cultural Competenceта

та були представлені доповіді студентів про виконану роботу та досягнення.

  1. Назва наукового об’єднання «Comparative studies in Ukraine and abroad». Керівник – Козаченко Юлія Сергіївна. Кількість членів наукового об’єднання, які працювали протягом звітного періоду – 10 осіб.
  2. За звітний період було опубліковано 3 тезисів конференції:

- XVI Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов "То Маke the World Smarter and Safer" (Суми, 2022 р.) – Суми: Вид-во СумДУ, 2022.

  1. Lobatuik “Impact of stress on students’ educational process”, p. 93.

- XIII студентська конференція «Перший крок у науку» (Суми, 2022 р.) – Суми: Вид-во СумДУ, 2022.

- Т. Дерев’янко «Ліпосомні препарати сьогодення нанофармакології», ст.46-47.

- В.Негроєнко «Медицина, як фактор, що змінює світ», ст.55.

  1. За звітний період було опубліковано 1 статтю:

Вплив стресу на навчальний процес студентів / Ю.С. Козаченко, М.Є.Лобатюк // Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології: науковий журнал . – Суми: СумДПУ імені А.С. Макаренка, 2021. – Випуск 9-10. – 288-299.

  1. Hауковий керівник студентки Лобатюк Марії, гр. Мцм-804, Медичний інститут, наукова студентська робота: "Вплив стресу на навчальний процес студентів», 27 сторінки (участь у 1-му турi Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень) , м.Суми, СумДУ. Зайнято 3 місце по університету.
  2. Науковий гурток “In the world of languages” (керівник доц. Дядечко А.М.) було створено на початку 2021-2022 навчального року.

До роботи гуртка було 10 студентів. Діяльність гуртка було скеровано за наступними  напрямками:

1 Надання студентам інформації загального характеру щодо функціювання глобальної мовної системи з боку керівника гуртка Дядечко А.М. через усні повідомлення та посилання на відповідні тематичні джерела для самостійного опрацювання.

2 Надання членам гуртка широкого тематичного переліку з мовної проблематики з метою їх індивідуального  визначення і вибору напрямку їх власних і спільних досліджень.

3 Було проведено два звітних засідання гуртка,  де було заслухано доповіді студентів, а саме

10.12.21 року свої досягнення представили наступні члени гуртка:

1 “New words we have created because of coronavirus” (Сокрута Анастасія, гр.ІТ-81)

2 “Origin of names and surnames” (Калініченко Андрій, ЕПм-01)

3 “Student slang” (Козачок Юлія, КБ-81)

4 “Advertising slogans” (Тімченко Аліна, КБ-81)

5 “Interesting facts about Harry Porter” (Долгов-Гордійчук Сергій, гр.ЕПм-01)

6 “Most popular Harry Porter quotes” (Алексенко Анастасія,гр.ІТ-81)

16 лютого 2022р.  члени гуртка Березін Олександр і Зоренко Артем з групи ІТ-12, ініціювали обговорення серед однолітків проблему вивчення іноземної мови шляхом використання комп’ютерних ігор.

4 Усю представлену під час усних доповідей тематику було відображено у вигляді  тез  у збірнику конференцій ЛНМЦ 2022р.

5 Інформацію про діяльність  гуртка постійно висвітлювалася на сайті кафедри іноземних мов та у соціальних мережах.

Назва наукового об’єднання "Promising directions in scientific development: engineering, medicine, society.". Керівники – Гладченко О.Р., Курочкіна В.С. Кількість членів наукового об’єднання, які працювали протягом звітного періоду – 10 осіб.

За звітний період було опубліковано 8 тезисів конференції:

- XVI Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов "То Маke the World Smarter and Safer" (Суми, 2022 р.) – Суми: Вид-во СумДУ, 2022.

  1. Artem Borukha, Sumy State University, group IN-02, Oksana Gladchenko, Academic Supervisor. Top Innovations by Elon Musk. Матеріали XVI Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов “To Make the World Smarter and Safer”– Суми : СумДУ, 2022. — c.5
  2. E. Horyaystov, Sumy State University, group EP-11, Oksana Gladchenko, Academic Supervisor. My Choice of the Profession of an IT Engineer. Матеріали XVI Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов “To Make the World Smarter and Safer”– Суми: СумДУ, 2022. – c.11
  3. Valeriya Kardashova, Sumy State University, group PL-11, Oksana Gladchenko, A.Siryk Academic Supervisors. Eating Disorders. Матеріали XVI Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов “To Make the World Smarter and Safer”– Суми : СумДУ, 2022. – c. 53
  4. Anastasiya Tkachenko, Sumy State University, group SM-905, Oksana Gladchenko, Academic Supervisor. Caries in Children and Adults and the ways of its Prevention. Матеріали XVI Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов “To Make the World Smarter and Safer”– Суми : СумДУ, 2022. – c. 62
  5. Kateryna Bilan, Sumy State University, group ZHT-11, Oksana Gladchenko, A.Siryk, Academic Supervisors. The Image of Women in Media. Матеріали XVI Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов “To Make the World Smarter and Safer”– Суми : СумДУ, 2022. – c. 73
  6. M.Otych, Sumy State University, group SW-11, Oksana Gladchenko, Academic Supervisor. Manipulation of Connotation in the Information Space. Матеріали XVI Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов “To Make the World Smarter and Safer”– Суми : СумДУ, 2022. – c. 104

- XIII студентська конференція «Перший крок у науку» (Суми, 2022 р.) – Суми: Вид-во СумДУ, 2022.

  1. Protsenko J., Sumy State University, group IN-01, Oksana Gladchenko, Academic Supervisor. The Features of Design and Development of CRM Systems. «Перший крок в науку». Матеріали ХІІІ студентської конференції (Суми, 9-13 травня 2022 року). – с.128-129
  2. M.Otych, Sumy State University, group SW-11, Oksana Gladchenko, Academic Supervisor. Negative Connotation as a Manipulative Tool. «Перший крок в науку». Матеріали ХІІІ студентської конференції (Суми, 9-13 травня 2022 року). – с.320-321
  3. Наукове об’єднання “21 st  Century Education”  Керівник: старший викладач кафедри іноземних мов, канд. пед. наук Плохута Тетяна  Миколаївна .

За звітний період було опубліковано 5 тез доповідей на XVI Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та викладачів Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов “To Make the World Smarter and Safer”– Суми : СумДУ, 2022.

  1. USING INFORMATION COMMUNICATION TECHNOLOGY TO MOTIVATE ENGLISH LANGUAGE LEARNERS (Y. Kostenko – Sumy State University, group IN-11)
  2. WHY SHOULD A PROGRAMMER KNOW ENGLISH? (S. Masik – Sumy State University, group IT-12)
  3. ENERGY OUT OF «NOWHERE» (M.O. Burym – Sumy State University, group KM-91-1)
  4. USEFUL MODERN CAR SAFETY SYSTEMS (O. Korchmenko – Sumy State University, group IT-12)
  5. WHAT ARE PERSONAL BENEFITS OF FOREIGN LANGUAGES STUDYING? (O. Sobolieva – Sumy State University, group IN-13)
  6. Студентський науковий гурток «Сomparative Analysis of Innovations» / «Компаративний аналіз інновацій» (білінгвальна наукова діяльність студентів у галузі соціально-гуманітарних наук)

Керівники: старший викладач, к. пед. н. Міхно С.В., старший викладач Золотова С. Г.

14 членів наукового об’єднання. Основні досягнення наукового гуртка, 2021 – 2022 навчальний рік:

  1. Організація та проведення щорічної всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів ЛНМЦ кафедри іноземних мов «To Make The World Smarter and Safer», проведення засідання гуртка з написання тез (LIVE STREAMING IS CHANGING THE WORD Andrii Nosenko, group PM-11, METAVERSE Anastasia Lysenko, group IT-11, SOFTWARE SYSTEM FOR ANALYZING THE PERFORMANCE OF EMPLOYEES OF IT COMPANIES Vladyslav Bozhenko, group IT-11).
  2. Підготовка бакалаврських (магістерських) дипломних робіт англійською мовою

(Карч М., Боженко В.): особливості та перспективи; заохочення та залучення студентів до захистів іноземною мовою.

  1. Проведення круглих столів з основ наукової діяльності та “Academic English”, озброєння студентів навичками академічного письма англійською.
  2. Проведення засідань гуртка за темами:
  3. «Об’єктивне оцінювання результатів навчання, особливості використання взаємооцінювання та самооцінювання»;

2.«Особливості навчання в умовах пандемії COVID-19»;

3.«English as a Global Language»;

4 «Social Challenges in the Modern World».

 

Звіт про роботу студентських наукових об’єднань за 2021р


п/п

Назва

Керівник

Діяльність

1.

 

 

 

 

Студентське наукове об’єднання

"Cross-Cultural Communication"

 

 

 

 

Мальована Н.В.

1.Oпубліковані тези в співавторстві з  Расенко К., гр. МцМ-901 : «The Affect of Professional Teacher’s Burnout Syndrome». Матеріали III-ї  Міжнародної наукової конференції « Освіта і наука у мінливому світі : проблеми та перспективи розвитку» Частина І (Дніпро, 26-27 березня 2021р.). –Дніпро: Вид-во ДНУ ім. Олеся Гончара, 2021 – с. 313-318.

Сертифікат С21№00033, 16 годин.

2. Опубліковані тези за авторством студентів під науковим керівництвом викладача:

XV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов "То Маke the World Smarter and Safer" (Суми, 31березня 2021– Суми: Вид-во СумДУ, 2021

1.  М.Сурган, гр. ЖТ-001/ 2 “ Ukrainian Cultural Aspects” , p.84

2.  О.Заведенко “ The Role of the Newspaper in Ukraine”, pp. 85-87

3. XIІ студентська конференція «Перший крок у науку», секція « Актуальні проблеми та перспективи розвитку сучасної медицини» . (Суми, 18-19 березня 2021 р.)

1.  Науковий керівник  переможниці конкурсу  М.Домашенко, гр.Мцм – 901,
"How Our Diet Affects Our Mental Health", диплом II ступеня.

2. Опубліковані тези за авторством студентів під науковим керівництвом викладача:

1.  М.Домашенко, гр. Мцм – 901 "How Our Diet Affects Our Mental Health ",
p.59, 60 .

2.  О. Бірін, гр. Мцм – 901 " Brain Fatigue- Death to Human’s Heart ", pp.24, 25.

3.  А.Белабді , гр.Мцм – 005 "SARS-COV-2 as a Respiratory Disease That Infects Neurons", p. 19.

4.  І.Зозуля, гр.Мцм – 901"Burnout Syndrome as a Psychological Phenomenon", pp.35, 36. 

5.  К.Расенко , гр.Мцм – 901 “Features of Manifestation of Professional

Burnout Syndrome” ", pp.38,39. 

4.  Захист  бакалаврських дипломних робіт студентів  гр. ЕП-71 та гр. СУ- 71, ЕЛІТ: Козіна І. та Шоломій Л.

5. Hауковий керівник студентки  Павлів О., гр. – ПР -01, ІФСК, наукова студентська робота з «Філології»: «Утворення та функціонування неологізмів-запозичень у сучасній англ.мові», Шифр – «неологізми», 28 сторінки (участь у 1-му турi Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень, м. Суми, СумДУ.

2.

Студентське наукове об’єднання

"21st century Education"

 

Плохута Т. М.

1. Керівництво студентом, який здобув призове місце на І етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Освітні, педагогічні науки», III місце, студентка групи ІН-01 факультету ЕлІТ Науменко В. (2021р.).

2. Підготовка студента групи ІН-01 Рибалко Б. до участі у студентській конференції ЕлІТ «Перший крок у науку». Опубліковано тези доповіді (2021р.).

3.

Студентське наукове об’єднання

«Сomparative Analysis of Innovations»

Міхно С.В.

та

Золотова С.Г.

1.    Активні учасники і організатори ХV всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та викладачів “To Make the World Smarter and Safer”, 31березня 2021, СумДУ. Брали участь у роботі секцій:

а) Досягнення в області високих технологій для покращення життя у сучасному світі

б) Міжкультурна комунікація як інструмент взаєморозуміння у національному розмаїтті сучасного світу. Надруковані тези.

2.    В грудні 2020 відбулося засідання об'єднання з проведенням онлайн дискурсу “600 languages as the way of exchanging information in the History of Humankind. The domination  of English on the Internet”, з публікацією інформації для сайту кафедри.

3.    Чергове онлайн засідання студентського наукового гуртка «Сomparative Analysis of Innovations» відбулося 21 травня 2021р.

Онлайн дискусія була присвячена темі “English as a Global language” і проходила в форматі «короткі повідомлення за результатами пошукової роботи студентів  – запитання опонентів –  обгрунтування відповіді пошукової групи». Обговорення точилося навколо питань: What is a global language? What makes a global language? Why do we need a global Language?

Учасники наукового заходу студенти- доповідачі Аліна Шелест, Едуард Брижко, Анаствсія Сокрута, Артем Гребеник, Владислав Макошенець презентували цікаві матеріали з історії становлення мови як міжнародної і набуття нею статусу глобальної.

Опоненти – Діма Молчанов, Денис Глеба, Анастасія Комісар .

4.

Студентське наукове об’єднання "Comparative studies in Ukraine and abroad"

Козаченко Ю.С.

1. За звітний період було подано дві роботи на конкурс студентських наукових робіт під науковим керівництвом, секція «Загальна та вікова психологія»:

-студентка Лобатюк Марія, гр.Мцм-804, Медичний інститут, наукова студентська робота: "Вплив залежності від гаджетів на здоров’я людини», 27 ст. (участь у 1-му турi Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень , м.Суми, СумДУ;

-студентка Міллер Анастасія, гр.СМ-003, Медичний інститут, наукова студентська робота: "Вплив стресу на травну систему людини», 26 ст. (участь у 1-му турi Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень , м. Суми, СумДУ.

2.За звітний період було опубліковано 1 тези конференції:

XIV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов "То Маke the World Smarter and Safer" – Суми: Вид-во СумДУ, 2021

O. Kulikov “Reduction of hydraulic losses in a piston pump”, pp. 4-5.

 

Звіт про роботу студентських наукових об’єднань за 2020 р.

 

№ п/п

Назва

Керівник

Діяльність

1.

Студентське наукове об’єднання

“21st century Education"

 

Плохута Т. М.

I. Студент Балинський М. (гр. МТ-61) підготував тези доповіді “Аpatite-biopolymer materials and coatings for biomedicine” на щорічну Всеукраїнську науково-практичну конференції  ЛНМЦ кафедри іноземних мов "To Make the World Smarter and Safer".

 

II. Аспірантка Хоменко Лілія (гр. АСПек-9.1) підготувала тези доповіді “Social marketing communications for blood donors retention” на щорічну конференцію факультету ІФСК.

 

III. Студент Устик Дмитро (гр. КБ-61) прийняв участь у першому турі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови та здобув 7 місце.

2.

Студентське наукове об’єднання “Comparative studies in Ukraine and abroad”

Козаченко Ю.С.

I. XIV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов "То Маke the World Smarter and Safer" (Суми, 26 березня 2020 р.) – Суми: Вид-во СумДУ, 2020

http://lib.sumdu.edu.ua/library/DocDescription?doc_id=712388

 

1.  O. Kulikov “Reduction of hydraulic losses in a piston pump”, p. 4-5.

2.  M. Lobatuik “Effect of stress on the occurrence of cardiovascular disease”, p. 74-75.

 

II.  Hауковий керівник студентки Лобатюк Марії, гр.Мцм-804, Медичний інститут, наукова студентська робота: «Вплив стресу на виникнення серцево-судинних захворювань», 27 ст. (участь у 1-му турi Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень, м. Суми, СумДУ.

3.

Студентське наукове об’єднання

“Cross-Cultural Communication”

Мальованa Н.В.

1. Oпубліковані тези в співавторстві з Хачатар'ян К., гр. ЖТ-61: «Технологія наукового дослідження в навчанні студентів». Матеріали VIII Всеукраїнської наукової конференції викладачів, аспірантів, cпiвробітників та студентів факультету ІФСК «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства» (Суми, 16-17 квітня 2020р.). – Суми: Вид-во СумДУ, 2020 – с. 85-88.

2. Опубліковані тези за авторством студентів під науковим керівництвом викладача:

XIV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов "То Маke the World Smarter and Safer" (Суми, 26 березня 2020 р.) – Суми: Вид-во СумДУ, 2020 http://lib.sumdu.edu.ua/library/DocDescription?doc_id=712388

1.  М. Shevchenko , gr.  АSP fm-9.1 "Plane coding device", p.5,6

2.  А. Varlakova , gr. Mzm – 801 "Smart lenses for diabetics", pp.53,54

3.  А. Hrechkа, gr. Mzm – 801  "Вacteriophages as alternatives to antibiotics", pp.54,55

4.  S. Danileykо , gr. Mzm – 801 "A new class of cancer-killing viruses", pp.56,57

5.  K. Zhukova, gr. Mzm – 801  "Swallowable gastric balloon could help with weight loss", С.57,58

6.  V. Lishchyna , gr. Mzm – 801 "Therapeutic cloning", pp.62-64

7.  V. Shyshenko, gr. Mzm – 801  "Мodern achievements of genetic engineering and biotechnologies ", pp.75-77

3. Опубліковані тези за авторством студентів під науковим керівництвом викладача:

XI студентська конференція «Перший крок у науку». (Суми, 23 лютого 2020 р.) – Суми : Вид-во СумДУ, 2020

http://studconf.sumdu.edu.ua/wр-сontent/uploads/2020/02/pershyi_krok_2020_part1.pdf

http://studconf.sumdu.edu.ua/wр-сontent/uploads/2020/02/рershyi_krok_2020_part2.pdf

1. М. Domashenko, gr. Mzm – 901 "Detox means preventing diseases of the future", pp. 12,13.

2. T. Dvoryanova, gr. M – 81  "What’s is business model canvas for Uber?", pp.72,73

4. Захист  бакалаврських дипломних робіт студентів  гр. ЖТ-61 ІФСК: Хачатар'ян К. та Баєвої К.

Теми робіт: «Інформаційний супровід діяльності некомерційної громадської організації: добірка журналістських матеріалів», «Використання засобів сторітелінгу в журналістиці: добірка журналістських матеріалів».

5. Hауковий керівник студентки Медяник Анастасії, гр.СР-61, ІФСК, наукова студентська робота: «Моральне виховання в молодшому шкільному віці», Шифр – «формуємо майбутнє», 28 сторінки (участь у 1-му турi Всеукраїнського конкурсу студентських досліджень, м. Суми, СумДУ.

4.

Студентське наукове об’єднання

 

Міхно С.В.
та
Золотова С.Г.

І. У 2020 році члени гуртка Якущенко Юлія, (ІФСК), Закарія Ажал (ЕЛІТ), Зимовець Захар (ІФСК), Глущенко Каріна (ІФСК) стали ініціаторами проведення онлайн «круглих столів» в умовах навчання дистанційно. В такому

форматі підготували та провели обговорення сучасних засобів комунікації як досягнення високоефективних інноваційних технологій 24 квітня 2020 р на

ZOOM Cloud Meeting. Студенти вперше використовували підручники Road Map з онлайн компонентом від Pearson Education, безкоштовний доступ до якого вони отримали як заохочення від методично-освітнього центру Dinternal Book.

ІІ. Отримали призові місця за участь у I турі всеукраїнських олімпіад з англійської мови (Кіптенко Богдан Анатолійович ІН-81- 3 місце) та латинської мови та

медичної термінології. (Котурга Юлія Олександрівна СМм-901 – 1 місце,

Литвинець Марина Олександрівна МЦм-902 – 2 місце).

ІІ. Опублікували тези у матеріалах конференцій:

- у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції “To Make the World Smarter and Safer”; ЛНМЦ кафедри іноземних мов “How Variability of Learning Activities Enhances Students’ Cognitive Independence” Lytvynets Maryna, MTS-902, Koturha Yulia, SM-901, (Литвинець М.О., Котурга Ю.О.), с 89,

S. Mikhno – Scientific Supervisor, Sumy State University.

- у конференції СумДУ Перший крок у науку “Assessment of Students’ Communication with Teachers in Reality and Virtual Space” (Малус, Карч- студентки)  Malus S. A., Karch M. A., students of Sumy State University, gr. PL-81, Scientific Supervisor: N. M. Teslyk, senior lecturer, Department of Psychology, Political Science and Socio-Cultural Technologies, Candidate of Psychological Sciences English Language Advisor: S. V. Mikhno, instructor, Department of Foreign Languages, Candidate of Pedagogical Sciences.

III. Підготували наукову роботу до участі у I турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт за напрямком «Вікова педагогіка та психологія» – «Організація самостійної роботи студентів за допомогою платформи MIX (СумДУ)», Пономаренко Г. В., група ІН-91 (керівник – Міхно С. В.).

IV. В листопаді – грудні 2020 студенти гуртка Тюльпа Сергій (КБ-91), Осіпова Марія (СУ-91), Харченко Марічка (ПМ-91), Яковенко Анастасія (ПМ-91), Шевченко Євген (СУ-91), Кіхтенко Дмитро (КБ-91), Бабій Ігор (КБ-91),

Грибініченко Дмитро (ПМ-91) організують засідання гуртка з проведенням онлайн дискурсу “600 languages as the way of exchanging information in the History of Humankind” з публікацією доповідей для сайту кафедри.

Кафедра іноземних мов СуМДУ
КСНР
Результати І туру

Студент / ка

Група, 
фак-т

Шифр

Науковий керівник

Назви галузей знань і спеціальностей

Голова підсекції

Призове місце

1. Лобатюк Марія

Мцм 804,

Мед інститут

Мобайл

Козаченко Ю.С.

Вікова та педагогічна психологія

Улунова А.Е.

2. Міллер Анастасія

СМ -003,

Мед інститут

Стресфул

Козаченко Ю.С.

Вікова та педагогічна психологія

Улунова А.Е.

3. Глеба Дениc

ІН-02,  ЕлІТ

Самостійність

Міхно С.В

Соціологія

Костенко А.М.

3 місце

4. Таранова Даша

ЖТм-01, ІФСК

Гендер

Башлак І.А.

Журналістика

Садівничий В.О.

2 місце

5. Третяк Іра, Любич Настя

ПРм-91,

ПР-01, ІФСК

Метафора

Таценко Н.В.

Філологія

Кобякова І.К.

1 місце

Переклад

2 місце

6. Науменко Валерія

ІН-01, ЕЛІТ

Еврика

Плохута Т.М.

Освітні, педагогічні науки

Пасько О.О.

3 місце

7. Кравченко А.Ф.

МЦм-003,

Мед.інститут

Евроформ

Усенко Н.М.

Освітні, педагогічні науки

Пасько О.О.

1 місце

8. Павлів Олександра

гр.  ПР-01

Неологізми

Мальована Н.В.

Філологія

Кобякова І.К.

-

 

 

Плохута, Тетяна

1. Навчання англійської мови студентів спеціальності 125 «Кібербезпека» із застосуванням евристичних методів // Сучасні інформаційні технології в кібербезпеці : монографія / А. С. Довбиш, В. К. Ободяк, І. В. Шелехов та ін. ; за ред. В. К. Ободяка, І. В. Шелехова. – Суми : Сумський державний університет, 2021. – С. 238 254.

Колективна монографія – це результат праці колективу авторів, яких об’єднала спільна ідея представити підсумки своїх досліджень. Розділ у колективній монографії «Навчання англійської мови студентів спеціальності 125 «Кібербезпека» із застосуванням евристичних методів» представлено в межах дослідження комплексної теми «Сучасні інформаційні технології в кібербезпеці». В монографії висвітлено широке коло питань, а саме: застосування на практиці евристичного підходу для самостійного виконання студентами творчих завдань, уміння ставити евристичні запитання знаходити новизну в досліджуваній проблемі, оперативно та ефективно виконувати зазначене завдання.

Монографія може становити інтерес як для фахівців, так і для аспірантів та студентів спеціальності 125 «Кібербезпека».

Режим доступу до ресурсу

2. Тестова діагностика самостійної пізнавально-творчої діяльності студентів у навчанні гуманітарних дисциплін. Професійно-творча самореалізація майбутнього педагога в інноваційній освіті: колективна монографія / за ред. проф. М. О. Лазарєва. – Суми : СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2013. – 386 с.

Колективна монографія – це результат тривалого теоретичного та експериментального дослідження, здійснюваного науковцями вищих навчальних закладів України в аспекті дослідження комплексної теми «Творча самореалізація особистості в контексті інноваційної освіти». У монографії проаналізовано методологічні й теоретичні основи професійно-творчої самореалізації майбутнього педагога у процесі університетської підготовки; евристичні навчальні технології як інноваційний феномен сучасної креативної освіти.

Монографію адресовано науковцям, викладачам, аспірантам, магістрам та студентам вищих навчальних закладів.

Режим доступу до ресурсу

3. Технологія комплексного тестового контролю самостійної пізнавально-творчої діяльності студентів. Пізнавально-творча і професійна самореалізація особистості в евристичній освіті : колективна монографія / за ред. проф. М. О. Лазарєва. – Суми : Вид-во СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2014. – 312 с.

Колективна монографія висвітлює результати теоретичного та експериментального дослідження, здійснюваного науковцями вищих навчальних закладів України в рамках комплексної теми «Творча самореалізація особистості в контексті евристичної освітньої парадигми». У монографії проаналізовано теоретико-методичні засади творчої і духовної самореалізації учнів і студентів; інноваційні технології евристичної освіти в середній школі та у професійно-творчій університетській підготовці педагога.

Монографію адресовано науковцям, викладачам, аспірантам, магістрам та студентам вищих навчальних закладів.

Режим доступу до ресурсу

Муліна, Наталія

Дистанційне навчання: досвід впровадження в українському університеті [Текст] : монографія / В. О. Любчак, О. В. Купенко, Т. В. Лаврик [та ін.]. – Суми : СумДУ, 2009. – 160 с.

У монографії розглядається педагогічна система дистанційного навчання як система управління на рівні вищого навчального закладу і на рівні взаємодії виклада та студента. Грунтуючись на цілях вищої освіти та психолого-педагогічних характеристиках навчання як взаємодії суб'єктів, автори висвітлюють питання щодо розроблення та застосування електронних засобів навчання. Викладено досвід Сумського державного університету.

Для адміністраторів, викладачів, науковці, аспірантів вищих навчальних закладів.

Режим доступу до ресурсу

Козаченко (Гребеник), Юлія

Формування комунікативної культури студентів медичних коледжів у Великій Британії та США: організаційно-педагогічні основи: монографія / Ю.С. Гребеник. – Суми: Сумський державний університет, 2015. – 200 с.

У монографії окреслено теоретичні основи та виокремлено історичні етапи розвитку оргпнізаційно-педагогічних основ формування комунікативної культури студентів медичних коледжів у Великій Британії  та США. Охарактеризовано нормативні основи, узагальнено та виявлено змістові та процесуальні основи формування комунікативної культури студентів у медичних коледжах. Визначено можливості творчого використання елементів прогресивного американського та британського досвіду щодо формування комунікативної культури студентів у медичних коледжах України.

Монографія розрахована на викладачів, науковців та студентів медичних навчальних закладів.

Режим доступу до ресурсу

Козаченко, Юлія

Застосування евристичного підходу у викладанні іноземних мов студентам-медикам: [колективна монографія] / [за ред. проф. М. О. Лазарєва, проф. О.Г. Козлової]. Суми: ФОП Цьома С.П., 2019. – 242 с. (с. 134 - 145).

Усенко, Наталія

Педагогічні умови застосування технологій евристичної освіти у формуванні пізнавальної самостійності старшокласників: [колективна монографія] / [за ред. проф. М. О. Лазарєва, проф. О.Г. Козлової]. Суми: ФОП Цьома С.П., 2019. – 242 с. (с. 226 - 237).

Нефедченко, Оксана

Розвиток концепцій і технологій евристичної освіти у зарубіжній і вітчизняній науці. Пізнавально-творча і професійна самореалізація особистості в евристичній освіті: [колективна монографія] / [за ред. проф. М. О. Лазарєва, проф. О.Г. Козлової]. - Суми: ФОП Цьома С.П., 2019. – 242 с. (с. 39- 60).

У монографії продовжено висвітлення результатів теоретичних та експериментальних досліджень наукових шкіл закладів вищої освіти України у рамках комплексної теми: «Творча самореалізація особистості в контексті інноваційної особистісно-орієнтованої евристичної парадигми». Монографія містить дослідницькі матеріали, що вперше розкривають теоретичні та історико-педагогічні аспекти розвитку концепцій інноваційної евристичної освіти у зарубіжній і вітчизняній практиці. Аналізуються особливості
застосування евристичних технологій – діалогових, проектних, інтерактивних, імітаційних, професійно-ігрових, тренінгових та інших – в експериментальній і практичній діяльності наукових шкіл педагогічних університетів Києва, Харкова, Полтави, Сум для успішної пізнавально-творчої і професійної самореалізації особистості, зокрема, майбутнього компетентного і креативного педагога-професіонала.

Монографію адресовано науковцям, керівникам освітніх установ, викладачам, аспірантам, учителям, студентам.

Режим доступу до ресурсу

Nefedchenko, Оksana

Lazarev M., Nefedchenko О. Conceptions and techniques of professional future teacher’s training in the pedagogical works of the famous Ukrainian scientist B.I. Korotiaev / M. Lazarev, О. Nefedchenko // Theory and practice of introducing a competent approach to higher education in Ukraine. Monograph. – Vienna, 2019. – С. 272-281.

 Режим доступу до ресурсу

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов та лінгводидактики посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.