Кафедра іноземних мов запрошує усіх бажаючих на навчання
Навчання на кафедрі іноземних мов - це завжди позитивні емоції
Студенти кафедри іноземних мов Сумського державного університету

Міжнародне підвищення кваліфікації: BUP (Baltic University Programme)

15 травня 2024
Протягом весняного семестру 2024 року старший викладач кафедри іноземних мов та лінгводидактики Тетяна Плохута взяла участь у програмі міжнародного підвищення кваліфікації Балтійського університету. Учасники програми з 10 країн були активно залучені до тематичних досліджень та дискусій для покращення своїх знань та обміну досвідом в супервізії (сo-supervision) аспірантів. Серія семінарів включала наступні сесії: Supervisor collegia across borders - the role of supervisor collegia in interdisciplinary and intercultural collaborations. Led by Uppsala University. The relationship (doctoral) student-supervisor. Led by Uppsala University. Productive learning. Led by Tallinn University. AI in postgraduate education. Led by Uppsala University. Co-supervision. Led by the Swedish University of Agricultural Sciences (SLU).

Пам'ять жива: вшанування героїв у День пам'яті та примирення

08 травня 2024
Сьогодні, 8 травня, у цей день важливий і священний для нас усіх, ми згадуємо тих, хто віддав своє життя на вівтар свободи, тих, хто не повернувся з поля бою, залишивши в серцях своїх близьких невимовний біль. В ці важкі часи, коли загроза для нашої рідної Батьківщини знову наступає, наша пам'ять про тих, хто віддав своє життя за незалежність та мир, набуває особливого значення. Нехай їхні подвиги завжди будуть для нас великим натхненням і підтримкою у важкі часи. З Днем пам'яті та примирення! Нехай мир і злагода будуть завжди нашими провідними зірками у складні часи!

З Воскресінням Христовим!

04 травня 2024
Шановні колеги, співробітники та студенти СумДУ!  Щиро вітаємо зі світлим і благодатним святом Великодня! Нехай цей день принесе вам радість, надію, тепло душі, любові та гармонії. Хай кожен з вас знайде світло і тепло у серці, а спільні зусилля принесуть лише успіх та досягнення. Бажаємо вам натхнення у всіх починаннях та незгасної енергії у досягненні нових висот. Нехай це свято принесе вам не лише радість від зустрічі з рідними та близькими, але й сили та енергії на подальші звершення.У цей світлий Великдень бажаємо миру, злагоди та гармонії в особистому житті та професійній діяльності.Кафедра іноземних мов та лінгводидактики

Успішне завершення курсу підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови в Сумському державному університеті: погляд учасників

02 травня 2024
Учасники нещодавно завершеного курсу підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови, організованого Сумським державним університетом спільно з професором Коледжу Нью Джерсі, Стюартом Керроллом, поділилися своїми враженнями та висловили позитивні відгуки. Результати нещодавнього опитування свідчать про надзвичайно високий рівень задоволення учасників. Під час аналізу та оцінки курсу віртуальних викладачів англійської мови в Сумському державному університеті були виявлені вражаючі результати.Більшість учасників (70%) зазначили, що курс перевищив їх очікування, а всі респонденти (100%) підтвердили, що здобули величезну кількість корисних знань. Навіть ті, хто вважав курс легким, визнавали його відповідну складність, що свідчить про гарний баланс між зручністю та інтенсивністю навчання. Курс привертав увагу особливо через можливість спілкування з колегами та інструктором, якісний професійний матеріал та захоплюючий формат.Згідно з опитуванням, більшість учасників відчули глибокий зв'язок зі спільнотою та активно співпрацювали в навчальному середовищі. Результати також свідчать про готовність учасників поділитися своїм досвідом та знаннями з майбутніми поколіннями.Усі респонденти (100%) з великим задоволенням рекомендували Сумський державний університет як освітній заклад, що виділяється своїми сучасними підходами до навчання.

Витоки та перспективи: XVIII щорічна науково-практична конференція з англійської мови та лінгводидактики

27 квітня 2024
26 квітня 2024 року на кафедрі іноземних мов та лінгводидактики відбулася XVIII щорічна всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів “To Make the World Smarter and Safer”. Ця подія стала певним завершальним етапом вивчення англійської мови.У конференції взяли участь понад 70 студентів та аспірантів з України, Зімбабве та Китаю. Особливу роль у підготовці та проведенні заходу відіграли студентські наукові об'єднання кафедри.Учасники конференції продемонстрували високий рівень мовної компетенції, вміння ефективно презентувати результати власних досліджень у своїй професійній галузі. В їхніх виступах були розглянуті питання ролі іноземної мови в сучасних умовах, досягнень у сфері високих технологій, фінансово-економічних змін сьогодення та збереження здорового екологічного середовища для майбутніх поколінь. Особливу увагу приділено секції аспірантських досліджень у професійній сфері. Висловлюємо щиру подяку організаторам та учасникам конференції!

Наукові роботи студентів ІФСК відібрані для участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"

17 квітня 2024
Наукові дослідження студентів ІФСК пройшли конкурсний відбір для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"! Щиро вітаємо:- Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" - Вікторію Андрієвську,, шифр  роботи "Здорова дитина", науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент Ніна Мальована; - Студентку групи ПЛ-31, спеціальності "Психологія" - Олександру Ашихмін, шифр роботи "Весна", науковий керівник: старший викладач, кандидат педагогічних наук Юлія Козаченко; - Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" факультету ІФСК - Валерію Будко, шифр роботи "Здоров'язбережувальні технології", науковий керівник: викладач Лілія Молгамова. Ці роботи є яскравим прикладом високого рівня наукових досліджень, що проводяться студентами під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики. Бажаємо успіхів у подальших наукових та професійних зусиллях!

Кафедрою завершено виконання науково-дослідної роботи “Методологія та методика формування мовленнєвих компетенцій у навчанні іноземних мов: лінгвістичний, соціокультурний, прагматичний аспекти” (№ державної реєстрації 0116u000932, науковий керівник - доц. Гнаповська Л.В.). За результатами виконання зазначеної ініціативної НДР подано до УкрІНТЕІ звіт обсягом 119 с. та отримано облікову картку НДДКР (Державний обліковий номер: 0221U106007; Державний реєстраційний номер: 0116U000932; Дата реєстрації: 23-09-2021).

Продовжується робота над науковим дослідженням (тема другої половини дня) «Глобальна англійська мова як засіб міжкультурної та професійної комунікації», 0117U005235, науковий керівник – доц. Г.І. Литвиненко, результати якої впроваджуються у навчальний процес та відображені у наукових і науково-методичних публікаціях викладацького складу. Започатковано ще одну тему: «Лінгвосинергетичні дослідження англомовних концептів», 0121U110475, науковий керівник – Н.В. Таценко.

Ст. викл. Т.О. Алексахіна є членом редакційної колегії іноземного наукового видання “Eastern Ukrainian Medical Journal” (ISSN:2663-5909), що індексується в бібліографічних базах Scopus.
Н.В. Таценко є головним редактором фахового журналу категорії Б «Філологічні трактати» (ISSN 2077-804X) та членом редколегії фахового наукового видання категорії Б «Вісник Запорізького національного університету» (ISSN 2414-9594).
І.В. Ляшенко є рецензентом наукових журналів, що обраховуються базами даних Scopus та Web of Science: “International Journal of Learning, Teaching and Educational Research” (Scopus), “Language Teaching Research” (Scopus and WoS), “International Journal for Research in Vocational Education and Training” (Scopus).

Збільшився індекс Хірша в базах даних Scopus та Web of Science у ст. викл. В.С. Курочкіної, ст. викл. Т. О. Алексахіної, ст. викл. Н.В. Мальованої, доц. І. В. Ляшенко, зав. каф. Н. В. Таценко та викл. Н.В. Руденко, які у 2021 році мають такі показники:

  В.С. Курочкіна – 3
  Т. О. Алексахіна – 3
  Н.В. Мальована – 2
  І.В. Ляшенко – 2
  Н.В. Таценко – 1
  Н.В. Руденко – 1


У 2021 році було виконано три договори на надання науково-технічних послуг:

  1. за темою “Підвищення ефективності іншомовного рекламного контенту за рахунок використання певних лінгвістичних моделей” на суму 3 500 грн. (договір №54.15-2020.СП/02 від 25.11.2020р.), науковий керівник – докт. філол. наук, доц., зав. каф. іноземних мов Таценко Н.В.;
  2. за темою “Переклад англійською мовою науково-інформаційних матеріалів рекламного контенту” на суму 2 100 грн. (договір №54.15-2021.СП/01 від 25.03.2021р.), науковий керівник – к.ф.н., ст.викл. Мальована Н.В.;
  3. за темою “Розроблення іншомовного рекламного контенту в сфері будівельних послуг” на суму 2 000 грн. (договір №54.15-2021.СП/02 від 01.10.2021р.), науковий керівник – доцент Козловська Г.Б.

 

У 2021 році на кафедрі отримано три авторських свідоцтва:

  • на службовий твір «Евристичне завдання «Телепрезентація» для організації та оцінювання самостійної пізнавально-творчої діяльності студентів у змішаному навчанні» (№ 104929 від 27.05.2021р.), автор – старший викладач Т.М. Плохута; 
  • на науковий твір «Лінгвосинергетична методика аналізу англомовних концептів» (№ 104925 від 27.05.2021 р.), автор – зав. кафедри Н.В. Таценко; 
  • на онлайн курс “Basics on Writing an Academic Research Article (WARA)” № 103828 від 8 квітня 2021 р, автор – доц. І. В. Ляшенко.

Загалом за 2021 календарний рік викладацьким складом кафедри опубліковано 105 наукових праць, зокрема: 7 публікацій, що обраховуються базами даних Scopus (3), WoS (2), Scopus та WoS (2), 23 фахових публікації у вітчизняних виданнях, 4 статті-доповіді у матеріалах наукових конференцій, одну книгу, 4 навчально-методичних посібника, 3 розділи у колективних монографіях, 7 методичних вказівок, 5 електронних методичних видань, 51 тези доповідей на конференціях, 1сумісну публікацію зі студенткою у фаховому збірнику категорії Б.


Студентські наукові об’єднання (гуртки).


На кафедрі функціонує шість студентських наукових об'єднань (гуртків) під керівництвом викладачів Міхно С.В. та Золотової С.Г. (“Comparative Analysis of Innovations”), Плохути Т.М. (“21st Century Education”), Козаченко Ю.С. (“Comparative studies of medicine”), Мальованої Н.В. (“Cross-Cultural Communication”), Гладченко О.Р. та Курочкіної В.С. (“Promising directions in scientific development: engineering, medicine, society.”), Дядечко А.М.(“In the World of Languages”).
Основною роботою гуртків є: виявлення найбільш здібних і талановитих студентів, схильних до самостійної науково-дослідницької діяльності; залучення студентів до участі в науково-практичних конференціях, конкурсах наукових робіт (зокрема іноземною мовою), олімпіадах з іноземних мов (англійської, німецької, французької, латинської), до захистів дипломних робіт іноземною мовою .
Мета гуртків - поглиблене вивчення бакалаврами, магістрами та аспірантами методології та методики наукових досліджень, академічної англійської, обговорення актуальних проблем розвитку науки та техніки, що сприяє розвитку творчого потенціалу студентів та аспірантів усіх факультетів СумДУ, співпраці керівників гуртків та студентів з викладачами інших кафедр та розробці спільних проєктів.


IХ Всеукраїнська наукова конференція студентів, аспірантів та викладачів
«Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства».


Захід, який є традиційним і проводиться щорічно, був організований факультетом іноземної філології та соціальних комунікацій (ІФСК) СумДУ.
Робота конференції проходила у формі засідань секцій за такими напрямами: «Проблеми романо-германського мовознавства» (модератори: Віталій Степанов, Вашист К.М.); «Перекладацькі студії»; «Сучасні проблеми викладання української (російської), англійської мов як іноземних» (модератори: Набок М.М., Мальована Н.В.); «Іноземна мова як засіб професійного спілкування»; «Релігія і культура в житті суспільства»; «Соціальні комунікації» (модератор: Інна Сипченко); «Громадська участь на рівні місцевого самоврядування: виклики, стратегії, механізми» (модератори: Микола Назаров, Наталія Коляда); «Актуальні питання безпеки та стійкості в сучасному світі»; «Проблеми й перспективи психологічної теорії та практики».
Конференція об’єднала викладачів, студентів та аспірантів як СумДУ, так і ЗВО Києва, Львова, Запоріжжя; залучила науковців і практиків до обговорення актуальних соціально-гуманітарних питань розвитку сучасного суспільства.

Студентська конференція «Перший крок у науку»

Цього року в онлайн форматі відбулася студентська конференція «Перший крок у науку 2021». Андрейко Л.В., Мальована Н. В., Курочкіна В. С., Плохута Т. М., Гладченко О. Р., Нефедченко О. І., Міхно С. В., Початко Т. В., Скарлупіна Ю.В., Отрощенко Л.С., Миленкова Р.В., Ляшенко І.В. підготували 30 студентів. Наукові дослідження студентів вирізнялися цікавим підходом і нестандартним баченням новітніх технологій у освіті, суспільстві, науці і техніці.
І місце у секції “ Актуальні проблеми та перспективи розвитку сучасної медицини” у категорії стендових доповідей посіла Черевична Анна, студентка групи ФР-001 (науковий керівник – доц. Ляшенко І.В., тема дослідження «Kinesiotaping»).
ІІ місце зайняла Домашенко Марина, студентка ІІ курсу, гр. МЦм.-901 Медичного інституту з презентацією: "How Our Diet Affects Mental Health". Науковий керівник: Мальована Н.В.
III місце у секції «Філологія. Комунікація. Суспільство» зайняв Глеба Денис, група ІН-02 з доповіддю "Forming Students’ Independence while Studying Remotely". Науковий керівник:Міхно С.В.
III місце у секції “Держава і право” посів Гапченко Євгеній, студент групи ІС-01 (науковий керівник - доц. Лєщенко О.І., тема дослідження «Methods of treatment in Scythian society»).

Конкурс студентських наукових робіт

У І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напрямів «Вікова та педагогічна психологія», «Соціологія», «Журналістика», «Освітні, педагогічні науки», «Філологія», «Переклад» було відібрано 8 наукових робіт під керівництвом викладачів: Козаченко Ю.С. (Лобатюк М., гр. МЦм-804, МІ, шифр «Мобайл» та Міллер Анастасія, гр. СМ -003, МІ « Стресфул » ), Міхно С.В. (Глеба Д., гр.ІН-02, ЕЛІТ, шифр «Самостійність»), Мальована Н.В.
( Павлів О., гр.ПР-01, ІФСК, шифр «нелогізми»), Башлак І.А. (Таранова Д., гр.ЖТм-01, ІФСК, шифр «Гендер ») , Таценко Н.В. (Третяк І., Любич Н., гр.ПРм-91,гр. ПР-01, ІФСК, шифр « Метафора»), Плохута Т.М. ( Науменко В.,гр.ІН-01, ЕЛІТ, шифр « Еврика», Усенко Н.М. (Кравченко А., МЦм-003, Мед. інститут «Евроформ»).6 призових місць у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт .

Навесні 2021 року було захищено англійською мовою 11 випускових робіт рівня Бакалаври:

  1. Вишняк Лейла, ЖТ-71(ІФСК), консультант Башлак І.А.
  2. Цюкало Ірина, ПЛ-72 (ІФСК), консультант Курочкіна В.С.
  3. Солдатенко Анна,ПЛ-71 (ІФСК), консультант Дядечко А.М.
  4. Перепелиця Анна, ПЛ-71 (ІФСК), консультант Дядечко А.М.
  5. Могильних Марія, ФЕ-71 (ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  6. Лісніченко Максим, ЕТ-71 (ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  7. Богатир Іван, ЕТ-71(ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  8. Шоломій Єлизавета, СУ-71 (ЕЛІТ), консультант Мальована Н.В.
  9. Козін Ілля, ЕП-71 (ЕЛІТ), консультант Мальована Н.В.
  10. Лічний Ярослав, ІН-73 (ЕЛІТ), консультант Золотова С.Г.
  11. Руденко Євгенія, ІН-72 (ЕЛІТ), консультант Алексахіна Т.О.

На грудень 2021 року заплановано захист англійською мовою 2 випускових робіт рівня Магістри:

  1. Соколов Олександр, СУм-01 (ЕЛІТ), консультант Золотова С.Г.
  2. Ніконов Микола, ЕТм-01 (ЕЛІТ), консультант Дядечко А.М.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов та лінгводидактики посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.