Кафедра іноземних мов запрошує усіх бажаючих на навчання
Навчання на кафедрі іноземних мов - це завжди позитивні емоції
Студенти кафедри іноземних мов Сумського державного університету

Презентації вибіркових дисциплін на кафедрі іноземних мов та лінгводидактики

08 березня 2024
4 березня та 6 березня 2024 р. на кафедрі іноземних мов та лінгводидактики пройшла зустріч здобувачів, які навчаються за ОП «Англійська та німецька мови та літератури» (гарант к.п.н. Юлія Коробова), з викладачами-розробниками запропонованих на 2024-2025 н.р. вибіркових дисциплін. Студенти познайомилися з викладачами кафедри, прослухали цікаві презентації та мали можливість поставити свої питання щодо цілей, результатів навчання та змісту вибіркових курсів. 4 березня презентації каталогу відбулися для 2 курсу. За каталогом було представлено 8 нових курсів циклу професійної підготовки:  Adaptive English Teacher Talk/Адаптивне мовлення вчителя англійської мови Fundamentals of Language Testing and Assessment (LTA) / Основи мовного тестування та оцінювання. Social-Emotional Learning in the English Language Classroom/Стратегії соціально-емоційного навчання для майбутніх учителів АМ Електронні засоби навчання іноземної мови / E-Learning Tools Linguosociocultural competence (Лінгвосоціокультурні студії) Сучасна німецька література Communicative Grammar Spoken and Written Interaction in English/Усна та писемна комунікація англійською мовою

Лінгвістичний навчально-методичний центр СумДУ пропонує курси підготовки до тесту з англійської мови Єдиного вступного іспиту (ЄВІ)

05 березня 2024
На наших курсах Ви зможете: опанувати методику виконання, ознайомитись з форматом та змістом іспиту відпрацювати навички, необхідні для успішного складання ЄВІ, виконуючи типові екзаменаційні завдання покращити свої знання необхідного лексико-граматичного матеріалу отримати корисні поради від кваліфікованих викладачів, які володіють технологіями ЄВІ Вартість курсів підготовки до ЄВІ з англійської мови становить 1350 грн.

Роль інформаційних технологій у підготовці майбутніх вчителів іноземних мов: досвід Світлани Міхно

02 березня 2024
Старший викладач кафедри іноземних мов та лінгводидактики Світлана Міхно успішно пройшла навчальний тренінг «ШІ: як технології змінюють навчання», що був організований під керівництвом Людмили Лисогор в межах програми підвищення кваліфікації «Варіативні моделі формування цифрової компетентності педагогів: карта компетентностей та їх реалізація». Цей тренінг став ключовим етапом у підготовці Світлани Міхно до використання сучасних ШІ (систем інформаційних технологій) у навчальному процесі.Тематика використання ШІ в освіті є не лише актуальною, але й надзвичайно важливою для майбутніх педагогів, особливо для тих, хто спеціалізується на викладанні іноземних мов. Ця тематика стала складовою вибіркової дисципліни «Електронні засоби навчання», яка включена до навчального плану студентів спеціальності 014 Середня освіта за освітньою програмою «Англійська та німецька мови та літератури».Важливо зазначити, що під час підготовки майбутніх вчителів іноземної мови враховуються не лише основні принципи та методи навчання мови, але й актуальні виклики та можливості, що надаються сучасними технологіями. Це дозволяє студентам здобути необхідні навички для успішної роботи у сфері освіти, де використання інформаційних технологій стає все більш необхідним компонентом навчального процесу.  

Ірина Ляшенко поділилася враженнями від методичного семінару з викладання англійської мови за лексичним підходом

29 лютого 2024
Ірина Ляшенко, доцент кафедри іноземних мов та лінгводидактики, поділилася своїми враженнями від дводенного методичного семінару з викладання англійської мови за лексичним підходом, який відбувся 28 лютого 2024 року. Семінар був проведений Г'ю Деларом, відомим фахівцем у цій галузі. Його підхід, відомий як лексичний, акцентує увагу на лексичних одиницях мови, а не на граматичних структурах. Ірина Ляшенко наголосила на важливості поєднання лексики та граматики, а також на необхідності використання контексту та насиченості класу корисними матеріалами. Також вона рекомендувала використовувати персоналізовані техніки опитування для ефективного вивчення лексики. На семінарі було представлено  нове видання навчальної исторінки National Geographic, яка ставить перед собою завдання забезпечити органічне використання англійської мови без застосування застарілих форм. Цей ресурс може бути корисним для вчителів, які прагнуть удосконалити методи навчання. Крім того, Ірина Ляшенко надала ще більше інформації про навчальні ресурси, такі як веб-сайт Lexical Lab, і обмінялася матеріалами з колегами з метою поліпшення методів навчання.

Студентський науковий гурток '21st Century Education': розвиток аналітичних та комунікативних вмінь через дослідницьку роботу і педагогічну діагностику

27 лютого 2024
27 лютого 2024 року відбулася чергова зустріч наукового об’єднання “21st Century Education”. Студенти  факультету ЕЛіТ (Марія Полулях, Вікторія Черномаз, Олексій Плутенко) та ННІ Права (Даліла Бондхас, Тамара Баранюк) під керівництвом кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри  іноземних мов Тетяни Плохути готувалися до участі у щорічних студентських конференціях Лінгвістичного навчально-методичного центру (ЛНМЦ) кафедри іноземних мов та лінгводидактики факультету ІФСК та “Перший крок у науку” факультету ЕЛіТ. Молоді науковці вчилися писати тези доповідей, оформлювати їх у відповідності до вимог та презентувати результати власного наукового фахового дослідження іноземною мовою. Учасники наукового гуртка не лише вдосконалювали свої аналітичні та комунікативні вміння, але й опановували нові методи педагогічної діагностики навчальних досягнень, зокрема методи само- та взаємооцінювання результатів самостійної пізнавально-творчої діяльності на основі чітких критеріїв та чек-листів.

Нова спеціальність 014 "Середня освіта" освітньої програми "Англійська та німецька мови і літератури": інноваційна підготовка вчителів до цифрової ери

24 лютого 2024
На кафедрі іноземних мов та лінгводидактики продовжується реалізація нової спеціальності 014 "Середня освіта" за освітньою програмою "Англійська та німецька мови та літератури". Ця ініціатива ставить перед викладачами завдання постійного підвищення кваліфікації з метою формування висококваліфікованих конкурентоздатних вчителів, які володіють не лише ґрунтовною теоретичною базою фахових дисциплін, а й новітніми технологіями навчання.Старший викладач кафедри іноземних мов та лінгводидактики Світлана Міхно успішно завершила навчання за програмою підвищення кваліфікації «Цифровий учитель» (30 годин, 1 кредит ЄКТС). Програма охоплює широкий спектр тем, включаючи цифрову трансформацію суспільства та освіти, професійну діяльність вчителя в контексті концепції "Нова українська школа", а також важливі аспекти інформаційної безпеки та цифрового навчального середовища.Мета цієї ініціативи полягає в розвитку загальних і професійних компетентностей педагогічних працівників, необхідних для успішного здійснення педагогічної діяльності в умовах цифрової трансформації. Програма надає можливість вчителям отримати навички з використання цифрових технологій та дистанційного навчання, розвивати соціально-емоційне навчання та ефективно оцінювати навчальні результати здобувачів освіти.Створення нової спеціальності та інтеграція цифрових технологій у процес навчання відповідають сучасним викликам у сфері освіти та дозволять забезпечити якісну підготовку вчителів, здатних ефективно працювати в умовах сучасного інформаційного суспільства.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов та лінгводидактики посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.