20 жовтня 2023

Викладачі кафедри іноземних мов та лінгводидактики підвищують кваліфікацію, беручи активну учать у програмі академічної мобільності. Цьогорічними учасниками 24-ї Дунайської літньої школи в м. Ульм (Німеччина), що проходить з 15 по 20 жовтня, стали старший викладач Ніна Мальована та викладач Наталія Руденко. Дунайська школа в Ульмі була започаткована Європейською Дунайською Академією, яка співпрацює з університетами Тюбінгена та Ной-Ульма в Німеччині, Русенським університетом в м. Русе, Болгарія, Сумським державним університетом в Україні та Центром досліджень Дунайського регіону. Тема проєкту у 2023 році: "Мова, комунікація та ідентичність Дунайського регіону." У роботі Школи також взяли участь представники з Німеччини, Румунії, Болгарії, Іспанії, Молдови, Боснії та Герцеговини, Сербії та Бельгії.
Дунайська стратегія ЄС спрямована на те, щоб допомогти учасникам отримати переваги розуміння інтегрованого Дунайського макрорегіону. В межах Дунайської школи учасники отримали можливість прослухати лекції та доповіді щодо ідентичності країн Дунайського регіону, мов та комунікації в Дунайському регіоні, стратегії ЄС для Дунайського регіону та багаторівневого управління в регіоні. Також проводились міжкультурні майстеркласи, інтеграційні вечори та панельні дискусії з представниками партій та місцевих органів влади, спеціалістами з мови та комунікації. В останній день проведення Дунайської школи 20 жовтня відбудеться презентація спільного проєкту учасників від СумДУ під назвою: "Лінгвістична ідентичність молодого покоління в Україні".