19 липня 2023

Доцентка кафедри іноземних мов та лінгводидактики Сумського державного університету, Ірина Ляшенко, успішно пройшла відбір і отримала можливість безкоштовно взяти участь у престижній літній школі "Вивчення, викладання та тестування мови" в Ланкастерському університеті у Великобританії. Цей захід був врахований як курс академічної мобільності, спрямований на професійний розвиток в межах її постійних зобов'язань з вдосконалювання педагогічного досвіду.
Літня школа, яка тривала з 25 по 30 червня 2023 року, була спрямована на дослідження, викладання та тестування мови через корпусну лінгвістику. Учасниками школи стали аспіранти, дослідники та викладачі, зацікавлені у вивченні мовних даних за допомогою кількісних (корпусних) методів дослідження. Програма школи була спроектована таким чином, щоб надати учасникам практичні навички використання корпусних методів і програмного забезпечення, а також демонструвати їх використання в різних аспектах викладання та оцінювання мови.
Під час інтенсивних сесій учасники мали можливість брати участь у лекціях та практичних заняттях під керівництвом відомих експертів з корпусної лінгвістики. Програма охоплювала різноманітні теми, такі як створення та аналіз корпусів, статистика корпусів, аналіз колокацій, розробка матеріалів на основі корпусів та аналіз мови учнів. Учасники також досліджували використання корпусних методів у мовному тестуванні та аналізі онлайн-комунікації.
У літній школі виступили видатні доповідачі, такі як доктор Рафаелла Боттіні, професор Вацлав Брезіна, доктор Люк Коллінз, доктор Дана Габласова, професор Пол Рейсон, доктор Саллі Рен та професор Олена Семіно. Ці експерти щедро поділилися своїми знаннями та розумінням, надаючи цінні поради всім учасникам.

Ланкастерський університет, розташований у чудовому місті Ланкастер, славиться своєю академічною досконалістю та інноваційними дослідженнями. Університет є домом для ESRC Center for Corpus Approaches to Social Science (CASS), який був відзначений ювілейною премією Королеви за вищу та подальшу освіту. Центр CASS спрямовує свої дослідження на вивчення використання мови у важливих соціальних темах, таких як охорона здоров'я, бідність, злочини, пов'язані з ненавистю тощо.
Використання корпусної лінгвістики у викладанні англійської мови як іноземної (EFL) в Сумському державному університеті та по всій Україні надає значні можливості. Інтеграція корпусної лінгвістики у навчальний процес дозволяє викладачам аналізувати автентичні мовні дані та пристосовувати навчальні матеріали до конкретних потреб студентів. Це забезпечує важливу інформацію про мовні моделі, колокації та мовний рівень студентів, що сприяє ефективності навчання та оцінювання мови.
Вітаємо доцентку Ірину Ляшенко з цією цінною академічною можливістю та високо цінуємо її зобов'язання до професійного зростання. Участь у літній школі Ланкастерського університету безсумнівно сприятиме розвитку викладання та вивчення англійської мови у нашому навчальному закладі.
Ми також висловлюємо свою щиру подяку Ланкастерському університету, організаторам літньої школи та Центру ESRC з корпусних підходів до соціальних наук (CASS) за їхній важливий внесок у підтримку досліджень на основі корпусів та підвищення якості мовної освіти.