Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов та лінгводидактики СумДУ, заступник завідувача кафедри іноземних мов та лінгводидактики СумДУ з наукової діяльності

Посада: доцент кафедри іноземних мов та лінгводидактики СумДУ

Науковий ступінь, звання: кандидат педагогічних наук (2010 р., спеціальність 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти») (автореферат), доцент (2013 р., кафедра іноземних мов).

Основні дисципліни: теоретична та практична граматика германських мов; іноземна мова (англійська); іноземна мова професійного спрямування (англійська); англійська мова (С1); базовий курс англійської мови (А1).

Наукові інтереси: методика викладання іноземних мов; мотиваційна складова вивчення іноземних мов; педагогічна компаративістика тощо.

Publons

Google scholar

У 1992 році закінчила факультет іноземних мов Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка. Працювала у ДВНЗ «Українська академія банківської справи НБУ» (2001-2016). Упродовж 2005–2009 рр. – аспірантка Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України. У 2010-му захистила кандидатську дисертацію «Розвиток професійної компетентності майбутніх фахівців зовнішньоекономічного профілю у Німеччині». З 2016 року – доцент кафедри іноземних мов Сумського державного університету.

Освіта: Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка, 1992 рік, спеціальність «Англійська та німецька мови». Диплом кандидата педагогічних наук від 06.10.2010 р. № ДК 062027.

Атестат доцента кафедри іноземних мов від 28.03.2013 р. 12ДЦ № 034773. Диплом про закінчення Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за спеціальністю «Англійська та німецька мови» від 25.06.1992 р. ТВ № 800504.

Науково-дослідні роботи:

Методологія та методика формування мовленнєвих компетенцій у навчанні та оцінюванні іноземних мов: лінгвістичний, соціокультурний, прагматичний аспекти. Виконавець науково-дослідної роботи.

Національний науковий проєкт «Діджитальна архівація пам'ятників як об'єктів публічної меморіалізації для збереження культурної спадщини України», Національний фонд досліджень України (термін виконання – 2023 – 2024 рр.). Виконавець науково-дослідної роботи.

Керівництво студентами-призерами Всеукраїнських конкурсів наукових робіт та олімпіад:

Вернигор А. - ІV місце (2018–2019 н. р.) на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіаді з дисципліни «Німецька мова» для студентів немовних спеціальностей.

Дяченко В. - ІІІ місце (2014–2015 н. р.)  на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіаді з дисципліни «Німецька мова» для студентів немовних спеціальностей (рівень В 1).

Основні наукові праці:

Монографії:

Otroshchenko, O. Boiko, O. Zhylenko.  Peculiarities of intercultural communication: value-cognitive basics. Ensuring  Standards  of  Quality  of  Life  in  a  Turbulent  World.  Monograph. – Opole:  The Academy of Applied Sciences – Academy of Management and Administration in Opole, 2022; pp. 233-243.

Статті:

Матеріали конференцій:

Навчально-методичні праці:

Міжнародна активність:

Міжнародна програма академічної мобільності 02.10 - 24.12.2022 30 hours (1 ECTS) від коледжу Нью Джерсі з доцентом кафедри початкової та дошкільної освіти Stuart Zane Carroll / Стюарт Зейн Керролл.

"The Art of Living Online" (Мистецтво життя онлайн) – перемога на Міжнародному конкурсі плакатів із громадянської освіти (13.10.2021 р.)

Підвищення кваліфікації (останні 5 років):

• Сумський державний університет, свідоцтво ПК № 05408289/1312-19, тема - "З інноваційної педагогічної діяльності", видано 22.11.2019 р.
  • Сумський державний університет, свідоцтво СП № 05408289 / 2005-20, тема - " Блог викладача як інструмент модернізації навчального процесу", видано 19.10.2020 р.
  • Сумський державний університет, свідоцтво СП № 05408289/0191-22, тема - "Українська мова: помічник кожному на щодень", видано 03.02.2022 р.

Інші активності:

• Офіційна опонентка здобувачів наукового ступеня кандидатів педагогічних наук.
  • Членкиня Міжнародної асоціації викладачів іноземної мови TESOL International
  • Членкиня Всеукраїнської асоціації з мовного тестування та оцінювання (ВУАМТО)
  • Членкиня громадської організації «Всеукраїнська асоціація українських германістів»

Нагороди:

• почесна грамота до Дня банківського працівника від УАБС НБУ (2010).
  • ІІІ місце у конкурсі «Педагогічні інновації СумДУ» у номінації «Практико-орієнтована підготовка студентів» (проект «Використання інноваційного методу «моделювання ситуацій» (англ. Simulation) під час викладання предметів «Іноземна мова за професійним спрямуванням», «Ділова іноземна мова»). (2019).
  • ІІ місце у конкурсі «Педагогічні інновації СумДУ» у номінації «Освітній медіа-продукт» (проект «Інтеграція застосунку TikTok у навчальний процес під час викладання англійської мови»). (2022).