21 листопада 2022

Доцент кафедри іноземних мов Людмила Гнаповська виконала програму академічної мобільності у формі підвищення кваліфікації у Педагогічному університеті м. Гейдельберг. Навчальний візит до зазначеного ЗВО Німеччини, організований в рамках проєкту Erasmus+ KA2 “Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration / MultiEd”, тривав з 07 листопада по 11 листопада 2022 р.

Метою програми академічної мобільності «Предметно-мовне інтегроване навчання в дії» (“CLIL (Content and language integrated learning) at work”) було опанування методології CLIL як сучасного дидактичного підходу, що передбачає використання іноземної мови для навчання інших дисциплін.

За результатами виконання програми учасники отримали сертифікат про підвищення професійної майстерності обсягом 1,5 кредити ЕКТС.

Основними активностями під час Навчального візиту були:

• ознайомче дослідження концепції мультимовної освіти, питань розвитку критичного мислення майбутніх вчителів та їх залучення до створення креативних навчальних матеріалів;
  • відвідування уроків (з фізичного виховання, історії, математики, художньої творчості тощо) у загальноосвітніх школах різної форми власності, які проводились англійською мовою за методиками CLIL;
  • участь в обговореннях відвіданих занять та – в більш широкій перспективі – питань методології та практик впровадження інтегрованого навчання;
  • виконання індивідуальних та групових творчих завдань.

Цікавими, змістовними та корисними з професійної точки зору виявились також:

• обговорення концепції впровадження інклюзивної освіти у систему підготовки майбутніх вчителів під час зустрічі з представниками Центру інклюзивної освіти, який діє на базі Педагогічного університету Гейдельбергу;
  • участь у зустрічах з керівництвом та студентами Педагогічного університету Гейдельбергу, представниками міжнародного відділу університету; керівниками, вчителями та учнями середніх шкіл, зокрема з українськими дітлахами, які знайшли прихисток та отримують освіту у Німеччині після повномасштабного вторгнення рф в Україну.