Кафедра іноземних мов запрошує усіх бажаючих на навчання
Навчання на кафедрі іноземних мов - це завжди позитивні емоції
Студенти кафедри іноземних мов Сумського державного університету

Наукові роботи студентів ІФСК відібрані для участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"

17 квітня 2024
Наукові дослідження студентів ІФСК пройшли конкурсний відбір для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"! Щиро вітаємо:- Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" - Вікторію Андрієвську,, шифр  роботи "Здорова дитина", науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент Ніна Мальована; - Студентку групи ПЛ-31, спеціальності "Психологія" - Олександру Ашихмін, шифр роботи "Весна", науковий керівник: старший викладач, кандидат педагогічних наук Юлія Козаченко; - Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" факультету ІФСК - Валерію Будко, шифр роботи "Здоров'язбережувальні технології", науковий керівник: викладач Лілія Молгамова. Ці роботи є яскравим прикладом високого рівня наукових досліджень, що проводяться студентами під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики. Бажаємо успіхів у подальших наукових та професійних зусиллях!

До уваги майбутніх аспірантів!

16 квітня 2024
Вступники в аспірантуру мають скласти єдиний вступний іспит Вступники в аспірантуру у 2024 році мають надати для участі у конкурсному відборі результати єдиного вступного іспиту ЄВІ за 2023 або 2024 роки.Відповідну норму містить Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.Тобто вступники до аспірантури, як і майбутні магістранти, мають скласти ЄВІ, який містить два блоки: тест з іноземної мови та тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК).При цьому оцінка за тест з іноземної мови для вступників в аспірантуру має становити не менше ніж 130 рейтингових балів, тобто вступник має набрати як мінімум 9 тестових балів. Оцінка за тест загальної навчальної компетентності має становити не менше ніж рейтингових 100 балів, тобто учасник ЄВІ має набрати як мінімум 5 тестових балів.

Запрошуємо до участі у конференції «Стратегічні інновації соціальних комунікацій та іноземної філології в умовах кризи»

15 квітня 2024
Шановні колеги!Запрошуємо взяти участь в роботі І Міжнародної науково-практичної конференції«Стратегічні інновації соціальних комунікацій та іноземної філології в умовах кризи»1 червня 2024 року в Сумському державному університеті відбудеться І Міжнародна науково-практична конференція на платформі Zoom   Секції конференції: Стійкість і адаптація в мовній освіті: вивчення лінгвістичної та культурної динаміки. Медіаландшафт періоду криз та потрясінь: контент, технології, інновації. Мовна педагогіка в епоху цифрових технологій: стратегії ефективного дистанційного викладання та навчання. Міждисциплінарні підходи до розуміння суспільної динаміки: погляди з психології, політології та соціокультурних технологій. Мовне різноманіття та збереження національної ідентичності.

Міжнародний діалог: вчителі EFL з України, Канади та Південної Кореї на сесії підвищення кваліфікації

14 квітня 2024
13 квітня 2024 року відбулось спільне заняття викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики та германської філології в межах курсу підвищення кваліфікації з американським професором Коледжу Нью Джерсі Стюартом Керроллом. На заняття були запрошені канадські колеги, вчителі шкіл, які викладають в міжнародній школі у Південній Кореї. Під керівництвом Натана Сміта, відомого педагога з Південної Кореї, сесія перетворилася на стимулюючий діалоговий форум, що сприяє міжкультурному обміну та розвитку професійних навичок.Сесія розпочалася з теплого вітання вчителів із корейської міжнародної школи, які розповіли про свій досвід та практику викладання англійської мови для не носіїв мови. Після цього українські педагоги отримали можливість представити себе, а потім розпочалися захоплюючі секції, які сприяли об'єднанню обох груп та обміну думками. Центральною темою обговорення були «Сучасні діти»; висвітлювалися унікальні особливості учнів покоління Z та ефективні стратегії навчання. Діалог прогресував гладко, досліджуючи спільність підходів студентів до навчання та різноманітність гумору в різних культурних контекстах. Участь у курсі професійного розвитку, організованому кафедрою іноземних мов та лінгводидактики, стала значним кроком для вчителів англійської мови з українських шкіл, відзначивши важливий етап у їхній професійній орієнтації. Вони обговорювали різноманітні теми: від впливу пандемії COVID-19 на студентів до стійкості покоління Z у протистоянні труднощам. Вчителі з захопленням обговорювали безліч тем, зокрема:

Участь викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики у міжнародній конференції «TESOL-24 International Convention & Expo» у м. Тампа, Флорида (США)

12 квітня 2024
З 20 по 23 березня 2024 року викладачі кафедри іноземних мов та лінгводидактики факультету іноземної філології та соціальних комунікацій к.пед.н., ст. викладач Юлія Коробова (в рамках другої частини програми обміну від Посольства США) та к.філ.н., доцент Людмила Гнаповська взяли участь у науковій події міжнародного масштабу – TESOL-24 International Convention & Expo у місті Тампа, Флорида (США), яка об’єднала тисячі провідних фахівців з навчання англійської мови з різних куточків світу. Доцент Людмила Гнаповська разом із доцентом Сергієм Петренко (КНУ ім. Шевченка) виступили з презентацією «Поєднання ESP та EMI: досвід українських університетів», в якій визначено труднощі запровадження EMI в освітні середовища двох українських університетах та взаємозв’язок між ESP та EMI. Делегацією українських освітян також презентовано результати участі в проєкті «Підвищення кваліфікації викладачів університетів для підготовки майбутніх учителів англійської мови» (TESOL Faculty United for Ukraine), серед яких є посібник «Читання та аналіз коротких оповідань: фокус на соціально-емоційному навчанні» авторів Юлії Коробової та Ганни Подосиннікової.

Еко-інновації: змінюючи майбутнє разом з командою кафедри іноземних мов та лінгводидактики

11 квітня 2024
7 березня - 5 квітня 2024 року стартував Проєкт Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) та Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ) «Глобальна інноваційна Програма чистих технологій для малих та середніх підприємств (МСП) в Україні». Проєкт спрямований на підтримку та зміцнення підприємницької екосистеми з впровадження інноваційних чистих технологій (CleanTech) в Україні, залучення інвестицій та налагодження міжнародних партнерських відносин для сприяння адаптації до змін клімату та зниження кількості викидів парникових газів в атмосферу. У межах Проєкту на базі СумДУ створено Регіональний акселератор GCIP для інновацій, технологій та стартапів Сумської області, у якому проведено перший онлайнконкурс екологічно дружніх стартап-проєктів та відібрано команди півфіналісти для участі в акселераційній програмі ЮНІДО/ГЕФ, що передбачає проведення Бізнес академії, менторську підтримку, грантове фінансування. В тренінгу приймало участь 6 команд з різних факультетів СУМДУ, серед яких була й робоча група з викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики, а саме, старшого викладача Світлани Міхно, старшого викладача Тетяни Алексахіної та Дар’ї Медведовської, під керівництвом старшого викладача Оксани Нефедченко. У межах програми було обговорено різні напрями стартапів, які були спрямовані на вивчення особливостей фінансування, фінансових документів та трирічного плану прибутків і витрат, державного регулювання, впливу на навколишнє середовище, основ інтелектуальної власності, масштабування продажів, виходу на глобальні ринки. Команда кафедри іноземних мов та лінгводидактики презентувала свій стартап за темою: «Англійська в умовах кризи», де висвітлилися питання опису бізнесу, рішення проблеми, розмір ринку, план виходу на ринок (партнерство, нетворкінг), конкуренція та конкуренти, переваги продукту, сталість та вплив, модель прибутку тощо.Відповідно рішення журі, команда кафедри іноземних мов та лінгводидактики отримала номінацію «Англійська в умовах кризи» - міжнародне спілкування без стресу (International communication without stress).

Кафедрою завершено виконання науково-дослідної роботи “Методологія та методика формування мовленнєвих компетенцій у навчанні іноземних мов: лінгвістичний, соціокультурний, прагматичний аспекти” (№ державної реєстрації 0116u000932, науковий керівник - доц. Гнаповська Л.В.). За результатами виконання зазначеної ініціативної НДР подано до УкрІНТЕІ звіт обсягом 119 с. та отримано облікову картку НДДКР (Державний обліковий номер: 0221U106007; Державний реєстраційний номер: 0116U000932; Дата реєстрації: 23-09-2021).

Продовжується робота над науковим дослідженням (тема другої половини дня) «Глобальна англійська мова як засіб міжкультурної та професійної комунікації», 0117U005235, науковий керівник – доц. Г.І. Литвиненко, результати якої впроваджуються у навчальний процес та відображені у наукових і науково-методичних публікаціях викладацького складу. Започатковано ще одну тему: «Лінгвосинергетичні дослідження англомовних концептів», 0121U110475, науковий керівник – Н.В. Таценко.

Ст. викл. Т.О. Алексахіна є членом редакційної колегії іноземного наукового видання “Eastern Ukrainian Medical Journal” (ISSN:2663-5909), що індексується в бібліографічних базах Scopus.
Н.В. Таценко є головним редактором фахового журналу категорії Б «Філологічні трактати» (ISSN 2077-804X) та членом редколегії фахового наукового видання категорії Б «Вісник Запорізького національного університету» (ISSN 2414-9594).
І.В. Ляшенко є рецензентом наукових журналів, що обраховуються базами даних Scopus та Web of Science: “International Journal of Learning, Teaching and Educational Research” (Scopus), “Language Teaching Research” (Scopus and WoS), “International Journal for Research in Vocational Education and Training” (Scopus).

Збільшився індекс Хірша в базах даних Scopus та Web of Science у ст. викл. В.С. Курочкіної, ст. викл. Т. О. Алексахіної, ст. викл. Н.В. Мальованої, доц. І. В. Ляшенко, зав. каф. Н. В. Таценко та викл. Н.В. Руденко, які у 2021 році мають такі показники:

  В.С. Курочкіна – 3
  Т. О. Алексахіна – 3
  Н.В. Мальована – 2
  І.В. Ляшенко – 2
  Н.В. Таценко – 1
  Н.В. Руденко – 1


У 2021 році було виконано три договори на надання науково-технічних послуг:

  1. за темою “Підвищення ефективності іншомовного рекламного контенту за рахунок використання певних лінгвістичних моделей” на суму 3 500 грн. (договір №54.15-2020.СП/02 від 25.11.2020р.), науковий керівник – докт. філол. наук, доц., зав. каф. іноземних мов Таценко Н.В.;
  2. за темою “Переклад англійською мовою науково-інформаційних матеріалів рекламного контенту” на суму 2 100 грн. (договір №54.15-2021.СП/01 від 25.03.2021р.), науковий керівник – к.ф.н., ст.викл. Мальована Н.В.;
  3. за темою “Розроблення іншомовного рекламного контенту в сфері будівельних послуг” на суму 2 000 грн. (договір №54.15-2021.СП/02 від 01.10.2021р.), науковий керівник – доцент Козловська Г.Б.

 

У 2021 році на кафедрі отримано три авторських свідоцтва:

  • на службовий твір «Евристичне завдання «Телепрезентація» для організації та оцінювання самостійної пізнавально-творчої діяльності студентів у змішаному навчанні» (№ 104929 від 27.05.2021р.), автор – старший викладач Т.М. Плохута; 
  • на науковий твір «Лінгвосинергетична методика аналізу англомовних концептів» (№ 104925 від 27.05.2021 р.), автор – зав. кафедри Н.В. Таценко; 
  • на онлайн курс “Basics on Writing an Academic Research Article (WARA)” № 103828 від 8 квітня 2021 р, автор – доц. І. В. Ляшенко.

Загалом за 2021 календарний рік викладацьким складом кафедри опубліковано 105 наукових праць, зокрема: 7 публікацій, що обраховуються базами даних Scopus (3), WoS (2), Scopus та WoS (2), 23 фахових публікації у вітчизняних виданнях, 4 статті-доповіді у матеріалах наукових конференцій, одну книгу, 4 навчально-методичних посібника, 3 розділи у колективних монографіях, 7 методичних вказівок, 5 електронних методичних видань, 51 тези доповідей на конференціях, 1сумісну публікацію зі студенткою у фаховому збірнику категорії Б.


Студентські наукові об’єднання (гуртки).


На кафедрі функціонує шість студентських наукових об'єднань (гуртків) під керівництвом викладачів Міхно С.В. та Золотової С.Г. (“Comparative Analysis of Innovations”), Плохути Т.М. (“21st Century Education”), Козаченко Ю.С. (“Comparative studies of medicine”), Мальованої Н.В. (“Cross-Cultural Communication”), Гладченко О.Р. та Курочкіної В.С. (“Promising directions in scientific development: engineering, medicine, society.”), Дядечко А.М.(“In the World of Languages”).
Основною роботою гуртків є: виявлення найбільш здібних і талановитих студентів, схильних до самостійної науково-дослідницької діяльності; залучення студентів до участі в науково-практичних конференціях, конкурсах наукових робіт (зокрема іноземною мовою), олімпіадах з іноземних мов (англійської, німецької, французької, латинської), до захистів дипломних робіт іноземною мовою .
Мета гуртків - поглиблене вивчення бакалаврами, магістрами та аспірантами методології та методики наукових досліджень, академічної англійської, обговорення актуальних проблем розвитку науки та техніки, що сприяє розвитку творчого потенціалу студентів та аспірантів усіх факультетів СумДУ, співпраці керівників гуртків та студентів з викладачами інших кафедр та розробці спільних проєктів.


IХ Всеукраїнська наукова конференція студентів, аспірантів та викладачів
«Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства».


Захід, який є традиційним і проводиться щорічно, був організований факультетом іноземної філології та соціальних комунікацій (ІФСК) СумДУ.
Робота конференції проходила у формі засідань секцій за такими напрямами: «Проблеми романо-германського мовознавства» (модератори: Віталій Степанов, Вашист К.М.); «Перекладацькі студії»; «Сучасні проблеми викладання української (російської), англійської мов як іноземних» (модератори: Набок М.М., Мальована Н.В.); «Іноземна мова як засіб професійного спілкування»; «Релігія і культура в житті суспільства»; «Соціальні комунікації» (модератор: Інна Сипченко); «Громадська участь на рівні місцевого самоврядування: виклики, стратегії, механізми» (модератори: Микола Назаров, Наталія Коляда); «Актуальні питання безпеки та стійкості в сучасному світі»; «Проблеми й перспективи психологічної теорії та практики».
Конференція об’єднала викладачів, студентів та аспірантів як СумДУ, так і ЗВО Києва, Львова, Запоріжжя; залучила науковців і практиків до обговорення актуальних соціально-гуманітарних питань розвитку сучасного суспільства.

Студентська конференція «Перший крок у науку»

Цього року в онлайн форматі відбулася студентська конференція «Перший крок у науку 2021». Андрейко Л.В., Мальована Н. В., Курочкіна В. С., Плохута Т. М., Гладченко О. Р., Нефедченко О. І., Міхно С. В., Початко Т. В., Скарлупіна Ю.В., Отрощенко Л.С., Миленкова Р.В., Ляшенко І.В. підготували 30 студентів. Наукові дослідження студентів вирізнялися цікавим підходом і нестандартним баченням новітніх технологій у освіті, суспільстві, науці і техніці.
І місце у секції “ Актуальні проблеми та перспективи розвитку сучасної медицини” у категорії стендових доповідей посіла Черевична Анна, студентка групи ФР-001 (науковий керівник – доц. Ляшенко І.В., тема дослідження «Kinesiotaping»).
ІІ місце зайняла Домашенко Марина, студентка ІІ курсу, гр. МЦм.-901 Медичного інституту з презентацією: "How Our Diet Affects Mental Health". Науковий керівник: Мальована Н.В.
III місце у секції «Філологія. Комунікація. Суспільство» зайняв Глеба Денис, група ІН-02 з доповіддю "Forming Students’ Independence while Studying Remotely". Науковий керівник:Міхно С.В.
III місце у секції “Держава і право” посів Гапченко Євгеній, студент групи ІС-01 (науковий керівник - доц. Лєщенко О.І., тема дослідження «Methods of treatment in Scythian society»).

Конкурс студентських наукових робіт

У І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напрямів «Вікова та педагогічна психологія», «Соціологія», «Журналістика», «Освітні, педагогічні науки», «Філологія», «Переклад» було відібрано 8 наукових робіт під керівництвом викладачів: Козаченко Ю.С. (Лобатюк М., гр. МЦм-804, МІ, шифр «Мобайл» та Міллер Анастасія, гр. СМ -003, МІ « Стресфул » ), Міхно С.В. (Глеба Д., гр.ІН-02, ЕЛІТ, шифр «Самостійність»), Мальована Н.В.
( Павлів О., гр.ПР-01, ІФСК, шифр «нелогізми»), Башлак І.А. (Таранова Д., гр.ЖТм-01, ІФСК, шифр «Гендер ») , Таценко Н.В. (Третяк І., Любич Н., гр.ПРм-91,гр. ПР-01, ІФСК, шифр « Метафора»), Плохута Т.М. ( Науменко В.,гр.ІН-01, ЕЛІТ, шифр « Еврика», Усенко Н.М. (Кравченко А., МЦм-003, Мед. інститут «Евроформ»).6 призових місць у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт .

Навесні 2021 року було захищено англійською мовою 11 випускових робіт рівня Бакалаври:

  1. Вишняк Лейла, ЖТ-71(ІФСК), консультант Башлак І.А.
  2. Цюкало Ірина, ПЛ-72 (ІФСК), консультант Курочкіна В.С.
  3. Солдатенко Анна,ПЛ-71 (ІФСК), консультант Дядечко А.М.
  4. Перепелиця Анна, ПЛ-71 (ІФСК), консультант Дядечко А.М.
  5. Могильних Марія, ФЕ-71 (ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  6. Лісніченко Максим, ЕТ-71 (ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  7. Богатир Іван, ЕТ-71(ЕЛІТ), консультант Усенко Н.М.
  8. Шоломій Єлизавета, СУ-71 (ЕЛІТ), консультант Мальована Н.В.
  9. Козін Ілля, ЕП-71 (ЕЛІТ), консультант Мальована Н.В.
  10. Лічний Ярослав, ІН-73 (ЕЛІТ), консультант Золотова С.Г.
  11. Руденко Євгенія, ІН-72 (ЕЛІТ), консультант Алексахіна Т.О.

На грудень 2021 року заплановано захист англійською мовою 2 випускових робіт рівня Магістри:

  1. Соколов Олександр, СУм-01 (ЕЛІТ), консультант Золотова С.Г.
  2. Ніконов Микола, ЕТм-01 (ЕЛІТ), консультант Дядечко А.М.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов та лінгводидактики посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.