31 березня 2021 року відбулася ХV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та викладачів “To Make the World Smarter and Safer” Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри іноземних мов Сумського державного університету. Мета конференції: формування у студентів позитивної мотивації до вивчення іноземних мов; розвиток навичок науково-пошукових досліджень студентів та аспірантів; вдосконалення вміння презентувати матеріали іноземною мовою; розвиток комунікативних навичок учасників конференції іноземною мовою із залученням широкого загалу учасників до дискусійних форм роботи з активним використанням іноземних мов; підготовка до участі у міжнародних конференціях; обмін досвідом проведення подібних заходів лінгвістичними центрами України. В роботі конференції взяли участь студенти та викладачі СумДУ: ф-т ІФСК, ЕЛІТ, Медичний Інститут, Навчально-Науковий Інститут бізнесу, економіки та менеджменту, а також студенти Метрополітного Університету м. Прага.Конференція була відкрита вступним словом голови організаційного комітету Золотової С. Г., регламент оголошено співзасновником заходу Міхно С.В. Пленарне засідання було розпочато з привітання проректора з наукової роботи, професора, доктора фіз.-мат. наук Чорноуса А. М., декана факультету ІФСК, канд. філол. наук, доц. кафедри журналістики та філології Сушкової О. М. та докт. філол. наук, доц., завідувача кафедри іноземних мов СумДУ Таценко Н. В., які відмітили унікальність конференції ЛНМЦ та наголосили на важливості залучення студентської молоді до наукової діяльності.Робота конференції проходила у формі засідань секцій за такими напрямами: «Інновації в медицині і сучасне життя» (модератор Міхно С.В.); «Міжкультурна комунікація як інструмент взаєморозуміння у національному розмаїтті сучасного світу. Журналістика та мультимедійні технології» (модератор Гладченко О. Р.); «Досягнення в області високих технологій для покращення життя у сучасному світі. Сучасне обладнання та прилади, що забезпечують високі життєві стандарти» (модератор Золотова С. Г.).

На конференції було заслухано 18 тематичних доповідей, тематика яких торкнулася широкого спектру проблем.

В секції «Інновації в медицині і сучасне життя» були заслухані доповіді студентів, яких підготували викладачі Міхно С. В., Курочкіна В. С., та Гладченко О. Р. В секції «Міжкультурна комунікація як інструмент взаєморозуміння у національному розмаїтті сучасного світу. Журналістика та мультимедійні технології» відмітились студенти Таценко Н. В., Ущаповської І. В., Овсянко О. Л., Золотової С. Г. та Подолкової С. В. В секції «Досягнення в області високих технологій для покращення життя у сучасному світі. Сучасне обладнання та прилади, що забезпечують високі життєві стандарти» з доповідями виступили студенти таких викладачів: Муліної Н. І., Курочкіної В. С., Дядечко А.М., Золотової С. Г. та Гладченко О.Р.

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ

Середа, 31 березня 2021 р.

12.45 -13.00 – реєстрація учасників  https://meet.google.com/pvn-anfy-jun  

13.00 -13.20 – привітання від організаторів

13.20 -14.00 – робота в секціях, виступи з повідомленнями

14.00 -14.15 – підведення підсумків конференції

Форма проведення конференції – дистанційна

Модератори секцій:

Секція 1 – Міхно С. В. «Інновації в медицині і сучасне життя»

Секція 2 – Гладченко О. «Міжкультурна комунікація як інструмент взаєморозуміння у національному розмаїтті сучасного світу. Журналістика та мультимедійні технології»

Секція 3 – Золотова С. «Досягнення в області високих технологій для покращення життя у сучасному світі. Сучасне обладнання та прилади, що забезпечують високі життєві стандарти»


Робота в секціях

I. Міхно С. В. https://meet.google.com/odb-xuwf-ffa
   Інновації в медицині і сучасне життя.

  1. Глеба Денис “ Scaffolding as a Teaching Strategy” IN-02
  2. Сумцова Катя МЦм-803 “ The Role of Instinct in the Medical Field”
  3. Шульга Анастасія МЦм-806 “ Virus Identification”
  4. Соловей Євген ІН-01 “Machine learning in Medicine”
  5. Ушкалова Євгенія   ІН-02 “Social Work as a Vocation”
  6. Подоляк Ангеліна ІН-02 “Alternative Current”

 

II. Гладченко О. Р. https://meet.google.com/vwr-zxqp-qqm
    Міжкультурна комунікація як інструмент взаєморозуміння у національному розмаїтті сучасного світу.
    Журналістика та мультимедійні технології.

  1. Шеденко Зореслава Жт-81 "Journalistic Standards in Ukraine and the USA" 
  2. Павлів Олександра ПР-01 “Understanding without sounds”
  3. Чорнобук Каріна ЖТ-81 «The Violation of the Tolerance Principles in Journalism»
  4. Молодика Аліна ПРм-01 «Problem-Based Tasks at the Lessons of Foreign Language»
  5. Дубович Роман M-82an/3u-9 “The Importance of Studying Foregn Languages in Modern World”
  6. Король Артем ЖТ-01 “Image Characteristics of Ukrainian Football Players in the Materials of the British Internet Media”

    

 III. Золотова С. Г. https://meet.google.com/pvn-anfy-jun  
      Досягнення в області високих технологій для покращення життя у
      сучасному світі. Сучасне обладнання та прилади, що забезпечують високі життєві стандарти.  

  1. Аксючиц Aліна ІТ-01 “TECH names: Do we know them?”
  2. Топоров Андрій ІН-01 “Quantum Computers”
  3. Сизик Аліна ІН – 81 “Virtual laboratories in today’s education”
  4. Сокрута Анастасія ІТ-81   “Modern Technologies save Environment for Future Generations”
  5. Євлаш Марія IN-02  “Verification in our life”
  6. Кудрявцев Антон IН-61 “Doca – application for word analysis”

 

 

Кафедра іноземних мов має певні здобутки в галузі міжнародної діяльності та забезпеченні академічної мобільності.

  У період із 24 серпня по 2 жовтня 2020 року доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов СумДУ Таценко Наталія Віталіївна пройшла науково-педагогічне стажування у Венеціанському університеті Ка' Фоскарі (Італія) на тему «Організація освітнього процесу в галузі філологічних наук в Україні та країнах ЄС». Загалом стажування за фахом «Філологічні науки» склало 6 кредитів (180 годин). Серед тем програми були «Особливості технології дистанційного навчання студентів-філологів в умовах карантину», «Досвід найвідоміших європейських усних перекладачів-синхроністів як модель для заохочення студентів перекладацького відділення», «Україна у контексті формування єдиного європейського освітнього простору», «Проектно орієнтоване навчання в системі підготовки філолога. Досвід Венеціанського університету Ка' Фоскарі» та інші. Н. В. Таценко підготувала тези виступу на тему «Методи корпусної лінгвістики в підготовці фахівців-філологів», які були опубліковані за результатами стажування.

  У 2020 р. завершилася онлайн реєстрація колективного членства викладачів кафедри в Міжнародному професійному об’єднанні IATEFL – Міжнародній Асоціації викладачів англійської як іноземної мови. Організовано три групи викладачів (18 чоловік). Забезпечена активна співпраця з асоціацією для участі викладачів у аналізі концептуального змісту сучасної освіти, підручників, навчально-методичних посібників. Проходять постійні зустрічі з провідними Британськими викладачами-методистами онлайн з метою вивчення і використання досвіду зарубіжних країн у сфері викладання англійської мови. Викладачі стали учасниками онлайн вебінару (IATEFL LASIG webinar) “Strengthening the teacher-student relationship while supporting autonomy” за участю провідних Британських лінгвістів професора Крістіана Людвіга та Лорі Моор-Вальтера, з отриманням сертифікатів.

  Цього року значно активізувалася співпраця кафедри іноземних мов з Міжнародним освітнім центром Dinternal та Pearson Education в Україні з питань впровадження змішаного навчання в процесі вивчення іноземних мов в умовах пандемії. Як результат угоди між кафедрою іноземних мов Сумського державного університету та методично - освітнім центром Dinternal і Британською видавничо-освітньою компанією Pearson Education,  готується проведення педагогічного проекту віртуалізації навчального процесу з питань впровадження новітніх стандартів та методик навчання англійської мови, із застосуванням дистанційних технологій, а також участі педагогічного колективу кафедри у міжнародних конференціях та симпозіумах від Pearson Education.

  У процесі співробітництва з Pearson Education у 2020 році викладачі кафедри Таценко Н.В., Плохута Т. М., Литвиненко Г.І., Муліна Н.І., Золотова С. Г.,   Алексахіна Т.О., Курочкіна В. С., Усенко Н.М., Міхно С. В. отримали безкоштовний доступ до навчально-методичних комплексів та інтерактивних зошитів для студентів на платформі My English Lab (MEL): Roadmap, My Grammar Lab, Academic success на три роки.

  Викладачі кафедри стали учасниками онлайн семінарів і тренінгів від Dinternal за участю відомих Європейських лінгвістів презентерів Graham Jones, Kris Kirby (delta-qualified teachers). Зокрема, у вересні практично всі викладачі кафедри отримали сертифікати за участь у онлайн тренінгу “Typical mistakes of Ukrainian learners and how teachers can deal with them”.

  Продовжується тісна співпраця кафедри з компанією «Лінгвіст», офіційним дистриб’ютором літератури з вивчення іноземних мов від провідних міжнародних видавництв (Cambridge University Press) для забезпечення інформаційно-методичної підтримки викладачів іноземних мов кафедри. Зокрема, в умовах пандемії для повноцінного проведення занять онлайн викладачі активно використовують матеріали Academic Vocabulary in Use, Unlock 4 - Reading and Writing Skills, Unlock 4 – Listening and Speaking Skills, придбаних від компанії «Лінгвіст».

 

Стипендія від Гете-Інституту
Ст. викладач кафедри іноземних мов, канд. пед. наук Зайцева І.О. отримала стипендію (грант) від Гете-Інституту на стажування в місті Schwäbisch Hall (Швебіш-Халль, Німеччина). Підвищення кваліфікації з тематики використання проєктів із залученням цифрових технологій на занятті з німецької мови складався з трьох етапів. Перший етап – підготовчий – був проведений онлайн під керівництвом викладачів Гете-Інституту м. Київ (27.04 – 26.05.2020). Другий етап – стажування – було замінено на онлайн курс у зв’язку з COVID-19 (13.07-24.07.2020; 27.07-30.07.2020). Онлайн-стажування було проведено під керівництвом досвідчених викладачів з Німеччини та Австрії. Під час стажування учасники проєкту мали змогу ознайомитись з сучасними технологіями і методиками викладання німецької мови. Курс з підвищення кваліфікації “Projekte im Unterricht” – це не тільки удосконалення професійних компетенцій, а й дружнє спілкування з викладачами-учасниками різних країн. Третій етап (заключний) було проведено з 02.11.20 по 08.11.20 р., який завершився спільними презентаціями учасників проекту. Впродовж усього тижня викладачі навчальних закладів Польщі, Македонії, Сербії, Індії, Єгипту, Росії, України, Словаччини та ін. поділились досвідом та знаннями, набутими протягом двох етапів онлайн курсів та можливостями застосування їх на практиці. Всі учасники отримали сертифікат.

  Ст. викладач кафедри іноземних мов, кандидат філологічних наук Алексахіна Т.О. отримала індивідуальний грант на участь у 18 щорічному конгресі “Insulin Resistance, Diabetes & Cardiovascular Disease” (03 - 06 грудня 2020 року). Ця діяльність була спланована та реалізована відповідно до основних напрямків політики Ради з акредитації безперервної медичної освіти завдяки спільному спонсорству PESI Inc. та Фонду метаболічної ендокринної освіти. Отримано сертифікат.

Навчальний рік 2019-2020 було завершено низкою захистів дипломних робіт рівня бакалаврів і магістрів англійською мовою. (Список студентів та викладачів наведено нижче). Цей факт вкотре продемонстрував, що кафедра іноземних мов займає гідне місце на загальноуніверситетському рівні. Дякуємо колегам з рідної кафедри та викладачам випускових кафедр за їх зусилля та співпрацю.
Приємно, що хоча захист дипломних робіт рівня бакалаврів спеціальності «Психологія» цього року відбувся вперше, одразу 4 студенти цієї спеціальності захистили свої дипломи англійською мовою. Висловлюємо окрему подяку Теслик Н.М., яка особисто доклала чимало зусиль, щоб ця подія відбулася.
Список студентів та викладачів:
Факультет іноземної філології та соціальних комунікацій
Спеціальність – 053 Психологія (Психологія)
1. Бережна Дар’я Володимирівна – викладач Дядечко А. М.;
2. Коробкова Тетяна Миколаївна – викладач Дунаєва М. М.;
3. Костюк Богдана Володимирівна – викладач Дунаєва М. М.;
4. Фрейдліна Дар’я Андріївна – викладач Міхно С. В.;
5. Хамаганов Дмитро Михайлович – викладач Курочкіна В. С.
Факультет іноземної філології та соціальних комунікацій
Спеціальність – 061 Журналістика (Журналістика)
1. Баєва Катерина Олександрівна – викладач Мальована Н. В.;
2. Хачатарян Каріна Азатівна – викладач Мальована Н. В.;
3. Зарудна Валерія Сергіївна – викладач Башлак І. А.;
4. Холод Віталія Ігорівна – викладач Башлак І. А.
Факультет електроніки та інформаційних технологій
Спеціальність – 122 Комп’ютерні науки (Інформатика)
1. Рєзнікова Аліса Сергіївна – викладач Дядечко А. М.;
2. Матяш Олександр В’ячеславович – викладач Початко С. В. 
Факультет електроніки та інформаційних технологій
Спеціальність – 163 Біомедична інженерія (Біомедичні прилади та системи)
1. Соболєва Маргарита Іванівна – викладач Дядечко А. М.
Факультет технічних систем і енергоефективних технологій
Спеціальність – 132 Матеріалознавство (Прикладне матеріалознавство)
1. Перерва Валентина Іванівна – викладач Дунаєва М. М.;
2. Терещенко Олена Вікторівна – викладач Дунаєва М. М 

СТУДЕНТСЬКЕ НАУКОВЕ ОБ’ЄДНАННЯ
«21ST CENTURY EDUCATION»
(2020-2021 н.р.)


п/п

Назва

Керівник

Діяльність

1

Студентське наукове об’єднання

«21st century Education»

 

Плохута Т. М.

1.       Участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції "To Make the World Smarter and Safer" ЛНМЦ кафедри іноземних мов.

2.       Участь студентів у конференції «Перший крок в науку» факультету ЕлІТ.

3.       Участь студентів у конференції факультету ІФСК.

4.       Участь у всеукраїнській олімпіаді з англійської мови.

5.       Участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямком «Вікова педагогіка та психологія».

 


СПИСОК СТУДЕНТІВ

ПІБ

Група

1

Михайлова Лариса

ПЛ-01

2

Сінгур Катерина

ПЛ-01

3

Грищенко Олександр

ІН-01

4

Гріцун Лариса

ІН-01

5

Мороз Валерія

ІН-01

6

Науменко Валерія

ІН-01

7

Оболонський Денис

ІН-01

8

Рибалка Богдан

ІН-01

9

Світайло Даніл

ІН-01

10

Євтушенко Роман

КБ-01

 

СТУДЕНТСЬКЕ НАУКОВЕ ОБ’ЄДНАННЯ
«Cross - Cultural Communication»
(2020-2021 н.р.)


п/п

Назва

Керівник

Діяльність

1

Студентське наукове об’єднання

« Cross Cultural Communication»

 

Мальована Н.В.

1.       Участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції "To Make the World Smarter and Safer" ЛНМЦ кафедри іноземних мов.

2.Участь студентів у конференції факультету ІФСК.

3.       Участь у всеукраїнській олімпіаді з англійської мови.

4.       Участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямком «Вікова педагогіка та психологія».

'
СПИСОК СТУДЕНТІВ

ПІБ

Група

1

Веремійчик Карина

МцМ-005

2

Давидюк Яна

МцМ-005

3

Сурган Марина

ЖТ-01.2

4

Серсел Емма Ніколетта

ЖТ-01.2

5

Заведенко Олена

ЖТ-01.2

6

Сидоренко Катерина

МцМ-904

7

Рибалко Аліна

МцМ-801

8

Домашенко Марина

МцМ-901

9

Расенко Карина

МцМ-901

10

Зозуля Ірина

МцМ-901

 

СТУДЕНТСЬКЕ НАУКОВЕ ОБ’ЄДНАННЯ
«Comparative studies in Ukraine and abroad»
(2020-2021 н.р.)


п/п

Назва

Керівник

Діяльність

1

Студентське наукове об’єднання

«Comparative studies in Ukraine and abroad»

 

Козаченко Ю. С.

1.       Участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції "To Make the World Smarter and Safer" ЛНМЦ кафедри іноземних мов.

2.Участь студентів у конференції факультету ІФСК.

3.       Участь у всеукраїнській олімпіади з англійської мови.

4.       Участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямком «Вікова педагогіка та психологія».


СПИСОК СТУДЕНТІВ

ПІБ

Група

1

Трофімцова Валерія

См-801

2

Лобатюк Марія

Мцм-804

3

Товчко Софія

Мцм-804

4

Щербак Микола

Мцм-807

5

Мордань Валентин

Мцм-807

6

Лютий Андрій

Мцм-001

7

Кучер Софія

Мцм-001

8

Завора Анастасія

Мцм-004

9

Чигрин Анастасія

Мцм -004

10

Хохуля Наталія

Мцм - 004

 

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК
«Сomparative Analysis of Innovations»
(білінгвальна наукова діяльність студентів у галузі соціально-гуманітарних наук)
«Компаративний аналіз інновацій»


п/п

Назва

Керівники

Діяльність

1

Студентський науковий гурток

«Сomparative Analysis of Innovations»

(білінгвальна наукова діяльність студентів у галузі соціально-гуманітарних наук)

«Компаративний аналіз інновацій»

 

ст. викладач, к. пед. н. Міхно С.В.,

ст. викладач Золотова С. Г.

 

1.       Участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції "To Make the World Smarter and Safer" ЛНМЦ кафедри іноземних мов, конференції ІФСК "Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства", конференції СумДУ "Перший крок у науку" та інших.

2. Участь у всеукраїнській олімпіаді з англійської мови та латинської мови та медичної термінології.

3.       Участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямком "Вікова педагогіка та психологія", "Соціолінгвітики" та інш.


СПИСОК СТУДЕНТІВ

ПІБ

Група

1

Денис Глеба

ІН-02.2

2

Котурга Юля

СМ-91

3

Литвинець Марина МЦ902

4

Пономаренко Гліб  ІН-91

5

Лавренко Анна ІН-81

6

Карч Марія  ПЛ-81

7

Малус С. ПЛ-81

8

Бережна Дарія ПЛ-61

9

Лазаренко Андрій  І-72

10

Кіптенко Богдан ІН-81

11

Вериженко Наталія МЦ-802

12

Тюльпа Сергій КБ – 91

13

Каплун Данило КБ – 91

14

Осіпова Марія СУ - 91

 

Наявність доступу до Інтернет надає величезні можливості, для професійного розвитку зокрема. Вебінар – потужний засіб для міжнародної участі, глобального обміну професійними знаннями та досвідом . Також спікер завжди може синхронно відповісти на запитання, надати детальне пояснення, отримати миттєвий зворотній зв'язок. Саме тому практика вебінарів під час весняного карантину 2020 стала дуже поширеною серед викладачів кафедри.

Список вебінарів, які відвідали викладачі кафедри

 

СЕРТИФІКАТИ ВИКЛАДАЧІВ

 

Дистанційна скарбничка професійного розвитку

Наявність доступу до Інтернет надає величезні можливості, для професійного розвитку зокрема. Вебінар – потужний засіб для міжнародної участі, глобального обміну професійними знаннями та досвідом . Також спікер завжди може синхронно відповісти на запитання, надати детальне пояснення, отримати миттєвий зворотній зв'язок. Саме тому практика вебінарів під час весняного карантину 2020 стала дуже поширеною серед викладачів кафедри.

Список вебінарів, які відвідали викладачі кафедри

 

СЕРТИФІКАТИ ВИКЛАДАЧІВ

 

 

 

Шановні студенти!

Лінгвістичний навчально-методичний центр запрошує Вас на інтенсивний курс англійської мови з підготовки до ЄВІ ІНОЗЕМНА МОВА до магістратури.

Курс орієнтований на опанування методики виконання тестів для ефективного вирішення питань та покращення ваших результатів при складанні вступного іспиту.

Заняття можуть проводитися як в очній, так і дистанційній або змішаній формі залежно від епідеміологічної ситуації.

Вартість курсу -        на поточний момент  (вартість може змінюватись!)

Обсяг курсу

Чисельність групи (мінімальна)

Вартість курсу

для однієї особи

24 години

10 осіб

840 грн.

32 години

14 осіб

840 грн.

Початок занять за 2 місяці до проведення ЄВІ (орієнтовно з травня) по мірі комплектування груп.

Реєстрація за посиланням https://kim.sumdu.edu.ua/uk/linhvistychnyi-navchalno-metodychnyi-tsentr.html

Зверніть увагу! Для дистанційної форми занять технічний рівень Вашого обладнання має бути достатнім для роботи з аудіо- та відеоматеріалами!

Запитання надсилайте на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов та лінгводидактики посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.