Кафедра іноземних мов запрошує усіх бажаючих на навчання
Навчання на кафедрі іноземних мов - це завжди позитивні емоції
Студенти кафедри іноземних мов Сумського державного університету

Наукові роботи студентів ІФСК відібрані для участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"

17 квітня 2024
Наукові дослідження студентів ІФСК пройшли конкурсний відбір для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу "Здоров'я дитини - здоров'я нації"! Щиро вітаємо:- Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" - Вікторію Андрієвську,, шифр  роботи "Здорова дитина", науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент Ніна Мальована; - Студентку групи ПЛ-31, спеціальності "Психологія" - Олександру Ашихмін, шифр роботи "Весна", науковий керівник: старший викладач, кандидат педагогічних наук Юлія Козаченко; - Студентку групи СА-21, спеціальності "Англійська мова та література" факультету ІФСК - Валерію Будко, шифр роботи "Здоров'язбережувальні технології", науковий керівник: викладач Лілія Молгамова. Ці роботи є яскравим прикладом високого рівня наукових досліджень, що проводяться студентами під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики. Бажаємо успіхів у подальших наукових та професійних зусиллях!

До уваги майбутніх аспірантів!

16 квітня 2024
Вступники в аспірантуру мають скласти єдиний вступний іспит Вступники в аспірантуру у 2024 році мають надати для участі у конкурсному відборі результати єдиного вступного іспиту ЄВІ за 2023 або 2024 роки.Відповідну норму містить Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.Тобто вступники до аспірантури, як і майбутні магістранти, мають скласти ЄВІ, який містить два блоки: тест з іноземної мови та тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК).При цьому оцінка за тест з іноземної мови для вступників в аспірантуру має становити не менше ніж 130 рейтингових балів, тобто вступник має набрати як мінімум 9 тестових балів. Оцінка за тест загальної навчальної компетентності має становити не менше ніж рейтингових 100 балів, тобто учасник ЄВІ має набрати як мінімум 5 тестових балів.

Запрошуємо до участі у конференції «Стратегічні інновації соціальних комунікацій та іноземної філології в умовах кризи»

15 квітня 2024
Шановні колеги!Запрошуємо взяти участь в роботі І Міжнародної науково-практичної конференції«Стратегічні інновації соціальних комунікацій та іноземної філології в умовах кризи»1 червня 2024 року в Сумському державному університеті відбудеться І Міжнародна науково-практична конференція на платформі Zoom   Секції конференції: Стійкість і адаптація в мовній освіті: вивчення лінгвістичної та культурної динаміки. Медіаландшафт періоду криз та потрясінь: контент, технології, інновації. Мовна педагогіка в епоху цифрових технологій: стратегії ефективного дистанційного викладання та навчання. Міждисциплінарні підходи до розуміння суспільної динаміки: погляди з психології, політології та соціокультурних технологій. Мовне різноманіття та збереження національної ідентичності.

Міжнародний діалог: вчителі EFL з України, Канади та Південної Кореї на сесії підвищення кваліфікації

14 квітня 2024
13 квітня 2024 року відбулось спільне заняття викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики та германської філології в межах курсу підвищення кваліфікації з американським професором Коледжу Нью Джерсі Стюартом Керроллом. На заняття були запрошені канадські колеги, вчителі шкіл, які викладають в міжнародній школі у Південній Кореї. Під керівництвом Натана Сміта, відомого педагога з Південної Кореї, сесія перетворилася на стимулюючий діалоговий форум, що сприяє міжкультурному обміну та розвитку професійних навичок.Сесія розпочалася з теплого вітання вчителів із корейської міжнародної школи, які розповіли про свій досвід та практику викладання англійської мови для не носіїв мови. Після цього українські педагоги отримали можливість представити себе, а потім розпочалися захоплюючі секції, які сприяли об'єднанню обох груп та обміну думками. Центральною темою обговорення були «Сучасні діти»; висвітлювалися унікальні особливості учнів покоління Z та ефективні стратегії навчання. Діалог прогресував гладко, досліджуючи спільність підходів студентів до навчання та різноманітність гумору в різних культурних контекстах. Участь у курсі професійного розвитку, організованому кафедрою іноземних мов та лінгводидактики, стала значним кроком для вчителів англійської мови з українських шкіл, відзначивши важливий етап у їхній професійній орієнтації. Вони обговорювали різноманітні теми: від впливу пандемії COVID-19 на студентів до стійкості покоління Z у протистоянні труднощам. Вчителі з захопленням обговорювали безліч тем, зокрема:

Участь викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики у міжнародній конференції «TESOL-24 International Convention & Expo» у м. Тампа, Флорида (США)

12 квітня 2024
З 20 по 23 березня 2024 року викладачі кафедри іноземних мов та лінгводидактики факультету іноземної філології та соціальних комунікацій к.пед.н., ст. викладач Юлія Коробова (в рамках другої частини програми обміну від Посольства США) та к.філ.н., доцент Людмила Гнаповська взяли участь у науковій події міжнародного масштабу – TESOL-24 International Convention & Expo у місті Тампа, Флорида (США), яка об’єднала тисячі провідних фахівців з навчання англійської мови з різних куточків світу. Доцент Людмила Гнаповська разом із доцентом Сергієм Петренко (КНУ ім. Шевченка) виступили з презентацією «Поєднання ESP та EMI: досвід українських університетів», в якій визначено труднощі запровадження EMI в освітні середовища двох українських університетах та взаємозв’язок між ESP та EMI. Делегацією українських освітян також презентовано результати участі в проєкті «Підвищення кваліфікації викладачів університетів для підготовки майбутніх учителів англійської мови» (TESOL Faculty United for Ukraine), серед яких є посібник «Читання та аналіз коротких оповідань: фокус на соціально-емоційному навчанні» авторів Юлії Коробової та Ганни Подосиннікової.

Еко-інновації: змінюючи майбутнє разом з командою кафедри іноземних мов та лінгводидактики

11 квітня 2024
7 березня - 5 квітня 2024 року стартував Проєкт Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) та Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ) «Глобальна інноваційна Програма чистих технологій для малих та середніх підприємств (МСП) в Україні». Проєкт спрямований на підтримку та зміцнення підприємницької екосистеми з впровадження інноваційних чистих технологій (CleanTech) в Україні, залучення інвестицій та налагодження міжнародних партнерських відносин для сприяння адаптації до змін клімату та зниження кількості викидів парникових газів в атмосферу. У межах Проєкту на базі СумДУ створено Регіональний акселератор GCIP для інновацій, технологій та стартапів Сумської області, у якому проведено перший онлайнконкурс екологічно дружніх стартап-проєктів та відібрано команди півфіналісти для участі в акселераційній програмі ЮНІДО/ГЕФ, що передбачає проведення Бізнес академії, менторську підтримку, грантове фінансування. В тренінгу приймало участь 6 команд з різних факультетів СУМДУ, серед яких була й робоча група з викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики, а саме, старшого викладача Світлани Міхно, старшого викладача Тетяни Алексахіної та Дар’ї Медведовської, під керівництвом старшого викладача Оксани Нефедченко. У межах програми було обговорено різні напрями стартапів, які були спрямовані на вивчення особливостей фінансування, фінансових документів та трирічного плану прибутків і витрат, державного регулювання, впливу на навколишнє середовище, основ інтелектуальної власності, масштабування продажів, виходу на глобальні ринки. Команда кафедри іноземних мов та лінгводидактики презентувала свій стартап за темою: «Англійська в умовах кризи», де висвітлилися питання опису бізнесу, рішення проблеми, розмір ринку, план виходу на ринок (партнерство, нетворкінг), конкуренція та конкуренти, переваги продукту, сталість та вплив, модель прибутку тощо.Відповідно рішення журі, команда кафедри іноземних мов та лінгводидактики отримала номінацію «Англійська в умовах кризи» - міжнародне спілкування без стресу (International communication without stress).

Докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри іноземних мов та лінгводидактики СумДУ. 

Посада - завідувачка кафедри іноземних мов та лінгводидактики

Науковий ступінь, звання: докторка філологічних наук (2018 р., спеціальність 10.02.04 «Германські мови») (автореферат), професорка (2022 р., кафедра іноземних мов та лінгводидактики.

Основні дисципліни: теоретична фонетика; стилістика та лексикологія англійської мови; сучасні філологічні парадигми; основи теорії мови та дискурсу; англійська мова академічного спрямування; англійська мова: комунікативні стратегії; англійська мова професійного спрямування.

Наукові інтереси: мовознавство; перекладознавство; когнітивна лінгвістика; лінгвопрагматика; лінгвосинергетика тощо.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.телефон: +380-542-68-79-03; кабінет: Г-1205.

Google Scholar 
ORCID ID 
Web of Science Researcher ID
Publons

В 1995 році закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка. До 2001 р. – викладачка кафедри іноземних мов Сумського аграрного університету. З листопада 2005 р. по липень 2008 р. – аспірантка Запорізького національного університету. У 2009 році захистила кандидатську дисертацію в спеціалізованій вченій  раді Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. З листопада 2014 р. по липень 2017 р.  – докторантка Запорізького національного університету. У 2018 році захистила докторську дисертацію в спеціалізованій вченій  раді Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Відтоді працювала на посаді професора кафедри германської філології Сумського державного університету. З 2020 дотепер є завідувачкою кафедри іноземних мов. та лінгводидактики 

Освіта: Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка, 1995 рік, спеціальність «Англійська та німецька мови».

Диплом доктора наук від 23.10.2018 р. ДД № 007878.
Атестат професора кафедри іноземних мов від 01.02.2022 р. АП № 003776.
Диплом про закінчення Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за спеціальністю «Англійська та німецька мови» від 16.06.1995 р. ЛП № 003067.

Науково-дослідні роботи:

  • Керівник науково-дослідної роботи другої половини дня:«Лінгвосинергетичні дослідження англомовних концептів», (номер державної реєстрації 0121U110475, термін виконання 2021–2025 рр.).
  • Керівник національного наукового проєкту «Діджитальна архівація пам'ятників як об'єктів публічної меморіалізації для збереження культурної спадщини України», Національний фонд досліджень України (термін виконання 2023 – 2024 рр.)
  • Керівник науково-дослідної роботи другої половини дня:  «Когнітивно-прагматична корелятивність семантичного простору мови» (номер державної реєстрації 0115U005773, термін дії 2015 – 2020рр.).
  • Керівник науково-технічної теми «Аналіз моделі лінгвістичного дослідження у розрізі іншомовного рекламного контенту» (договір № 54.15-2020.СП/01 від 14.09.2020 р.).
  • Керівник науково-технічної теми «Підвищення ефективності іншомовного рекламного контенту за рахунок використання певних лінгвістичних моделей» (договір №54.15-2020.СП/02 від 25.11.2020р.).

Керівництво студентами-призерами Всеукраїнських конкурсів наукових робіт та олімпіад:

  • Третяк Ірина, Любич Анастасія. Дисципліна: практика перекладу, 035 «Філологія». 2 місце у I етапі всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Переклад». Протокол засідання підкомісії від 14 січня 2021 року.
  • Стеценко Оксана. Дисципліна: практика перекладу, 035 «Філологія». 2 місце у I етапі всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Переклад». Протокол засідання підкомісії від 13 січня 2020 року.
  • Попова Тетяна. Дисципліна «Практичний курс англійської мови», 035 «Філологія». 2 місце у I етапі всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу «Романо-германські мови та літератури (з методикою їх викладання)». Протокол засідання підкомісії від 15 січня 2019 року. 

Робота з аспірантами та здобувачами:

керівництво аспірантами – Лілія Молгамова, Дар’я Медведовська, Аліна Ляшенко, Юлія Бакай, Юлія Скарлупіна..

Основні наукові праці:

Монографії:

  • Таценко Н. В., Воронько А.В. Концепти ДОБРО та ЗЛО через призму перекладацьких трансформацій (на матеріалі роману Т. Пратчетта і Н. Геймана «Добрі передвісники»). Модуси сучасного перекладознавства: монографія / за заг. ред. д-ра філол. наук, проф. С.О. Швачко. Суми: Сумський державний університет, 2021. С. 49-58.
  • Таценко Н. В. Реалізація емпатії в сучасному англомовному дискурсі: когнітивно-синергетичний аспект. Монографія. Суми: Сумський державний університет, 2017. 357 с.
  • Таценко Н. В. Концепт у царині лінгвосинергетики: рівнева декомпозиція й циклічна адаптивна системність. Концепты и контрасты: монография / Н. В. Петлюченко, С. И. Потапенко, О. А. Бабелюк, Е. Л. Стрельцов и др.; под ред. Н. В. Петлюченко. Одесса : Издательский дом «Гельветика», 2017. С. 76–83. (Серия «Одесские студии по лингвистике и социальным наукам»). ISBN 978-966-916-335-6.

Статті:

Матеріали конференцій:

  • Таценко Н.В. Методи корпусної лінгвістики в підготовці фахівців-філологів. Scientific and pedagogic internship “Organization of educational process in the field of philological sciences in Ukraine and EU countries” : Internship proceedings, August 24 – October 2, 2020. – Venice : Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. – P. 177–181.
  • Таценко Н.В. Когнітивно-синергетичний підхід у концептологічних студіях. Актуальні проблеми функціонування мови і літератури в сучасному поліетнічному суспільстві: матеріали IV міжнародної науково-практичної конференції (Мелітополь, 27-28 вересня 2018 р.). – Мелітополь : Видавництво МДПУ ім. Б. Хмельницького, 2018. – С. 106–110.
  • Таценко Н.В., Кардашевська О.А. Фразеосемантичні та функціональні характеристики англомовних прислів’їв. Матеріали V всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів, викладачів та співробітників. – Суми : СумДУ, 2018. – С. 21–22.
  • Таценко Н.В. Фрактальна природа лексико-семантичного поля імені концепту ЕМПАТІЯ. Матеріали VI наукової конференції з міжнародною участю «Когнітивно-прагматичні дослідження професійних дискурсів». –Харків : Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2018. – С. 92–95.  

Навчально-методичні праці: 

Авторські свідоцтва:

Таценко Н.В. Лінгвосинергетична методика аналізу англомовних вербалізованих концептів. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 104925 Україна; авторські майнові права – Сумський державний університет; дата реєстрації 27.05.2021.

Міжнародна активність:

  • Участь в індивідуальному проєкті “Professional Development and Exchange for Educators of Preservice English Language Teachers” (Професійний розвиток та обмін для викладачів англійської мови педагогічних закладів) за підтримки посольства США в Україні, що передбачав інтенсивне тритижневе підвищення кваліфікації в Гантерському коледжі Міського університету Нью-Йорка з 27.04.2023 р. по 16.05.2023 р. з отриманням сертифікату на 100 годин (обсяг фінансування 10 000 $).

  • Участь у заході, організованому Інститутом TESOL Ukraine «Викладання в умовах кризи: інноваційні інструменти», стратегії та підходи до покращення вивчення англійської мови для українців». Захід відбувався у Кракові та був організований за підтримки Регіонального відділу англійської мови при Посольстві США в Києві, Україна, 2 – 7 липня 2023.
  • 20.02.2023 - 30.06.2023 р. – участь у міжнародній програмі академічної мобільності від коледжу Нью Джерсі з доцентом кафедри початкової та дошкільної освіти Stuart Zane Carroll / Стюарт Зейн Керролл.
  • International Higher Education Forum 2021, 9th-11th March 2021. The conference consisted of 27 sessions split into five themes - Attracting Students, Assessment, Employability, Career Focused Education and Online Teaching - and covered a range of contemporary issues around Higher Education.
  • У рамках проєкту Collaborative Online International Learning (COIL) з 22 жовтня по 28 грудня 2021 р. реалізовано програму міжнародної віртуальної мобільності для здобувачів вищої освіти СумДУ (спеціальності «Кібербезпека» та «Комп’ютерні науки») та Політехнічних коледжів Камарінес Сур. Програма проведена в межах дисциплін English Language: Communication Strategies (лекторка – завідувачка кафедри іноземних мов Таценко Н. В.) та Purposive Communication (лектор – Filmor J. Murillo (Філмор Дж. Мурілло), ад’юнкт-професор, керівник центру міжнародних зв’язків Політехнічних коледжів Камарінес Сур).

 

Підвищення кваліфікації (останні 5 років):

Підвищення кваліфікаії на курсі “Знайомство з найкращими освітніми системами Європи та світу” (Discovering the Best Educational Systems from Europe and the World) у межах проєкту “Professional Development and Exchange for Educators of Preservice English Language Teachers” (Професійний розвиток та обмін для викладачів англійської мови педагогічних закладів) за підтримки посольства США в Україні з 18.12.2023р. по 23.12.2023 р. в місті Барселона, Іспанія (обсяг фінансування 1200$).

25.04.2023 - 19.05.2023 – підвищення кваліфікації в Га́нтерському коле́джі Міського університету Нью-Йорка, США

Науково-педагогічне стажування на тему “Організація освітнього процесу в галузі філологічних наук в Україні та країнах ЄС” з 24 серпня по 2 жовтня 2020 р. в Венеціанському університеті Ка’ Фоскарі (Італія) в обсязі 6 кредитів (180 годин). № FSI-24254-CaF від 02.10.2020 р. 

Сертифікати:

  • «Тренінг для керівників експертних груп» (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, сертифікат від 03.02.2022 р.).
  • «Фактори якісної екзаменаційної підготовки учнів до іспитів та створення мотивуючого екзаменаційного середовища в класі: онлайн тренінг» (Dinternal Education, сертифікат від 02.04.2021).
  • «PTE Academic: міжнародна мовна кваліфікація для вступу до закордонних освітніх закладів та отримання віз: онлайн тренінг» (Dinternal Education, сертифікат від 14.04.2021).

Інші активності:

  • Експертка НАЗЯВО  (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) за спеціальністю 035 Філологія.
  • Офіційна опонентка здобувачів наукового ступеня кандидата та доктора наук зі спеціальності «Філологія».
    Членкиня Української спілки германістів вищої школи.
    Членкиня IATEFL-Ukraine.
  • Членкиня редколегії фахового наукового видання України категорії Б «Філологічні трактати» (ISSN 2077-804X).
  • Членкиня редколегії фахового наукового видання України категорії Б «Вісник Запорізького національного університету» (ISSN 2414-9594).

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г1202)

Телефон: (0542) 68-77-87

E-mail: [email protected]

Web: https://kim.sumdu.edu.ua/uk/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри іноземних мов та лінгводидактики посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.