Потреба національної політики з популяризації викладання англійської мови та фахових дисциплін англійською мовою

Ми раді повідомити, що публікація Британської Ради «Інтернаціоналізація українських університетів у розрізі англійської мови» тепер доступна он-лайн

Про публікацію:

У цій публікації представлено результати об’ємного та інтенсивного допроектного дослідження, проведеного від імені Британської Ради та Міністерства освіти і науки України в 2014-16 роках, щодо ролі та статусу англійської мови в п’ятнадцятьох вищих навчальних закладах України. Звіт включає в себе опис використаної для збору даних методології, презентацію основних результатів дослідження та низку рекомендацій для подальших дій. Вибірку із п’ятнадцяти університетів, які мають різну спеціалізацію та розташовані в різних частинах країни, визначено як достатньо репрезентативну базу для узагальнень і висновків. У більшості випадків дослідження проводилося під час візитів двох консультантів проекту та менеджера проекту Британської Ради до установ, учасників проекту. Під час кожного з візитів ми досліджували такі аспекти:
  • проведення занять із англійської мови для студентів нефілологічних спеціальностей бакалаврату та магістратури;
  • теперішній обсяг викладання основних фахових дисциплін англійською мовою на програмах усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів;
  • рівень володіння англійською мовою як викладачів англійської мови, так і викладачів фахових дисциплін англійською мовою (через складання стандартного тесту Британської Ради);
  • рівень відданості керівництва університетів ідеям покращення володіння англійською мовою та сприяння інтернаціоналізації їхніх установ.
Результати дослідження виявили потребу провести низку заходів на рівні національної політики для популяризації викладання англійської мови та фахових дисциплін англійською мовою. Зокрема, необхідно переглянути навчальну програму з англійської мови, кількість годин та років навчання, відведених на викладання англійської мови, організацію професійного розвитку викладачів як англійської мови, так і фахових дисциплін англійською мовою, та підняти обізнаність щодо міжнародних стандартів володіння мовою. Рекомендації за кожним із вказаних напрямів діяльності можна знайти в прикінцевих розділах цього звіту.

Запрошуємо до захисту дипломних робіт іноземною мовю

Кафедра запрошує студентів подавати заяви на захист дипломних робіт іноземною мовою (англійською, німецькою, французською). Відповідальна за дипломників - Алла Миколаївна Дядечко, викладацька 1202.

Заява узгоджується із науковим керівником зі спеціальності та подається на кафедру іноземних мов до наказу по СумДУ.

Поспішайте, майбутні роботодавці схвально віднесуться до подібного досвіду у вашому резюме.

Англійський розмовний клуб з носієм мови

Англійський розмовний клуб кафедри іноземних мов з носієм мови Бенджаміном Джеффрі Стьюартом.

Кожного вівторка о 16.00, аудиторія 1209

at Sumy State University

We welcome everyone

Розклад за наступним посиланням: https://elearning.sumdu.edu.ua/s/21-cft

Студентський офіс лідерства іноземними мовами.

З метою пошуку нових українських лідерів та розвитку лідерських навичок студентів на кафедрі іноземних мов працює “Студентський офіс лідерства іноземними мовами”. Робочі мови офісу: англійська, німецька, українська, російська, французька.

STUDENT LEADERSHIP OFFICE
Розклад засідань - https://elearning.sumdu.edu.ua/s/c1-dlf