Корисні посилання

Участь у семінарі з креативного письма

Старший викладач кафедри іноземних мов Інна Зайцева брала участь у серії семінарів з креативного письма німецькою мовою, який проходив у три етапи 16 лютого, 16 березня та 6 квітня на базі Львівського національного університету ім. І. Франка. У процесі майстер-класів учасники мали змогу активно удосконалити навички німецької мови, ознайомитися з різними техніками творчого письма та спробувати себе в літературному експерименті.

З лектором DAAD (програмою німецького академічного обміну) Кайлі Компе обговорювалися різноманітні прийоми творчості в поезії та прозі, в написанні власного твору. Основною частиною семінару була взаємодія учасників між собою.

 

Міжнародні спортивні досягнення викладачів

Старший викладач кафедри іноземних мов Оксана Гладченко брала участь у міжнародному турнірі серед ветеранів та аматорів "Kyiv Open 2019" 28 лютого - 3 березня 2019 р та виборола 1 місце в змішаній категорії 50+. Оксана Гладченко змагалася у складі команди бадмінтоністів м. Суми зі спортсменами з України, Молдови, Румунії та Індії.

Переповнена емоціями Оксана зазначає: «Це був неперевершений досвід міжкультурної спортивної взаємодії,з нетерпінням чекаю наступних зустрічей та змагань!»

 

Призове місце на студентській науковій конференції

Студентка наукового гуртка кафедри іноземних мов Анна Лавренко (група ІН-81) посіла друге місце на Х студентській конференції «Перший крок у науку», яка відбулася 24 лютого 2019 року в Конгрес-центрі СумДУ. Анна підготувала дослідження іноземною мовою на тему «Motivational Mechanisms For Women’s Political Participation» під керівництвом Андріани Костенко та Світлани Міхно. Всі учасники конференції грунтовно підготувалися до виступів, здобули досвід публічного захисту власних ідей, іноземною мовою зокрема. Бажаємо молодим науковцям плідних здобутків!

 

Презентація результатів проекту «Англійська мова для університетів»

19 лютого викладач кафедри іноземних мов Світлана Міхно відвідала презентацію результатів проекту «Англійська мова для університетів» у м. Київ.

Проект за підтримки Міністерства освіти і науки України Британська Рада в Україні розпочала у 2014 році. Протягом п’яти років учасниками проекту стали 32 університети України. Зовнішній експерт, професор Саймон Борг, у жовтні та листопаді 2018 року відвідав 8 вишів, провів опитування 2500 студентів, низку співбесід і спостережень за 40 заняттями з англійської мови та фахових дисциплін англійською мовою.

Під час презентації результатів професор розповів про:

-         зміни та покращення у сфері викладання англійської мови професійного спрямування;

-         викладання фахових дисциплін англійською мовою, як важливого інструмента у процесі інтернаціоналізації.

А також надав поради стосовно того, як у майбутньому поліпшити викладання мови та навчання англійською мовою в університетах України.

Спеціальний гість презентації Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України, наголосила на ключовій ролі англійської мови у навчанні, викладанні та науковій діяльності. Також пані міністр зазначила, що проект Британської ради створив потужну спільноту викладачів готову до змін.

Ключовими викликами у викладанні англійської для спеціальних цілей стали: обмежена кількість годин, виділених для викладання англійської, низький рівень володіння англійською серед студентів, професійний розвиток викладачів англійської для спеціальних цілей та нові підходи до оцінювання. Стосовно викладання фахових дисциплін англійською в університетах Лілія Гриневич зазначила, що навички володіння англійською мовою мають бути так само важливі, як і навички педагогічні. Ми не маємо завжди вважати, що ті викладачі, які пройшли курси англійської мови можуть впевнено викладати англійською.

Викладач кафедри іноземних мов Світлана Міхно, яка має досвід у сфері викладання англійської мови технічного спрямування та викладання фахової дисципліни «Латинської мови та медичної термінології» англійською мовою, мала змогу втілити на практиці рекомендації експертів Британської Ради. В рамках проекту Світлана Міхно пройшла два етапи тренінгів Школи професійного розвитку від Британської Ради в Україні у лютому та червні 2018 року стосовно викладання англійської спеціального вжитку.

Проект «Англійська мова для університетів» від Британської Ради в Україні сприяє якісним змінам щодо рівня володіння англійською мовою як викладачів, так і студентів вищих закладів освіти України, що дозволить їм брати більш активну участь у заходах на міжнародному рівні.

 

YouTube-трансляція заходу:

https://www.youtube.com/watch?v=WrmaYqMnsy4

https://www.youtube.com/watch?v=2daEUONlSd8

Більше про програму за посиланням: http://www.britishcouncil.org.ua/…/pro…/english-universities

Camp Excite Teacher Training

10 лютого 2019 року волонтери Корпусу Миру США в Україні провели семінари-тренінги для викладачів англійської мови "Camp Excite Teacher Training February 2019" в рамках міжнародногопроекту Корпусу Миру США в Україні та Центру Європейських ініціатив.

 

Старші викладачі кафедри іноземних мов Оксана Гладченко та Вікторія Курочкіна відвідали семінари-тренінги та отримали сертифікати.

Семінари, які були присвячені "Student Empowerment", проводили носії мови-волонтери Корпусу Миру США в Україні Серена Беркович, Лерри Кан, Сен Йо, Джейкоб Сміт та інші. Теми сесійбули присвячені "Learner Autonomy", "Morton's Fork", "How to facilitate students' speaking", " Games at English class", " Socratic seminar", "Students active participation in the life of society".

 

Програма:

  • Aranna - Using Mobile Devices in the Classroom;
  • Ross - Speaking and Student Confidence
  • Gabe - Interractive Lessons
  • Tacob - Civic Engagement
  • Raven - Morton's Fork (about the differentiated approach)
  • Larry - Power Point in the Classroom

 

Аудиторія семінарів охоплювала викладачів із закладів загальної середньої освіти міста Сум та Сумської області, а також закладів вищої освіти Сумської та Харківської областей.

 

Змагання з лижних перегонів серед викладачів та співробітників

7 лютого 2019 р. у СумДУ відбулися змагання з лижних  перегонів  серед викладачів та співробітників. Старший викладач кафедри іноземних мов Оксана Гладченко зайняла 4 місце в індивідуальній гонці, а разом з іншими викладачами факультету ІФСК - 3 місце серед інших факультетів.

Вітаємо з успішним захистом кандидатської дисертації!

21 грудня 2018 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.053.01 СумДПУ ім. А. С. Макаренка відбувся захист дисертації викладача кафедри іноземних мов СумДУ Симоненко Наталії Олександрівни на тему «Організація самостійної роботи студентів у вищих медичних навчальних закладах США»  на здобуття ступеня кандидат педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

Дослідженння присвячене визначенню теоретичних, нормативних, курикулярних та методичних основ організації самостійної роботи студентів у медичних закладах вищої освіти США для обґрунтування можливостей творчого використання елементів позитивного американського досвіду в Україні.

Вітаємо дослідницю, бажаємо нових наукових здобутків та творчої наснаги!

Викладання технічноі німецькоі мови

Старший викладач кафедри іноземних мов Зайцева Інна Олексіївна брала участь у мовних курсах «Викладання технічної німецької мови», які проходили у Київському національному технічному університеті «КПІ» (2.12-9.12.18). Організатори курсу: лектор DAAD Аня Ланге та викладач технічного університету Ільменау Сельма Загман. У процесі роботи курсу було розглянуто теоретично та практично питання дидактики та методики викладання професійної німецької мови.

Вітаємо з успішним захистом кандидатської дисертації!

23 листопада 2018 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.053.01 СумДПУ ім. А. С. Макаренка відбувся захист дисертації викладача кафедри іноземних мов СумДУ Міхно Світлани Василівни на тему “ Формування пізнавально-творчої самостійності майбутніх учителів іноземної мови у процесі вивчення педагогічних дисциплін ” на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.

Професорсько-викладацький склад факультету іноземної філології та соціальних комунікацій щиро вітає Міхно Світлану Василівну! Бажаємо нових наукових здобутків та творчої наснаги!

Оцінювання та тестування англійськоі: практика Украіни та Великоі Британіі

10-12 жовтня відбулися тренінги з підвищ кваліфікаціі для викладачів Украіни за підтримки UALTA (Ukrainian Association for Language Testing and Assessment) та кафедри іноземних мов ННІ БТ "УАБС" ім Балацького.
Запрошений лектор - професор Джон Пілл.
Викладач кафедри іноземних мов Міхно Світлана Василівна, разом з викладачами інших ЗВО Украіни брали активну участь в даному заході.