Міжнародний науковий проект

 Наукова робота викладача кафедри іноземних мов була відібрана для участі у міжнародній науково-практичній конференції та IIетапі Першості з наукової аналітики з педагогічних наук, що тривали з 26 по 29 червня 2017 року (Лондон, Велика Британія)у рамках Глобального міжнародного наукового аналітичного проекту (Global

International Scientific Analytical Project), а також стала членом Національної федерації наукової аналітики України. Заходи даного проекту надають змогу науковцям з усього світу публікувати свої праці, брати участь у міжнародних обговореннях та змагатись за першість у своїй секції. Всі дослідження, які публікуються, проходять оцінювання, професійне обговорення та апробацію у процесі обміну думками науковців з усього світу. Журнали проекту регулярно розширюють масштаби своєї наукометричної індексації. Засновник науково-освітнього проекту – Міжнародна академія наук та вищої освіти (МАНВО, Лондон, Великобританія).

 

 

Міжнародна конференція (Республіка Польща)

Викладач кафедри іноземних мов Ніна Мальована взяла участь у роботі міжнародної міждисциплінарної конференції “Україна-Польща: економічні та соціальні виклики 2030”, яка відбулася 30 червня - 02 липня 2017 року у місті Варшава (Республіка Польща). Конференція організована Університетом Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (UKSW) спільно із Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (IIASC) та Фундацією АDD. Метою міжнародної конференції є сприяння міжкультурному порозумінню та діалогу шляхом освіти. Важливим компонентом конференції була низка міжнародних молодіжних обмінів та підготовка проектів для молодіжних працівників в сфері теоретичного та практичного навчання.


 

Англомовний денний табір у СумДУ для студентів

Завершився англомовний літній денний табір у СумДУ під керівництвом Бенджаміна Джефрі Стьюарта 21 червня 2017 року. Дякуємо спікерам за цікаві зустрічі та обговорення. Серед них студенти СумДУ Дарина Денисенко, Дмитро Криштоп, Катерина Галустян, Дмитро Швачко; викладач Алла Дядечко, художниця Ліля Кавлюк, Артем Оберланд (user interface designer), Рубен Ван Дер Марк (волонтер Центру Європейських Ініціатив), Омар Бартос та Бенджамін Стюарт (волонтери Корпусу Миру США в Україні). Це унікальна можливість практикувати спілкування англійською мовою використовуючи теми, які сприяють розвитку навичок необхідних для становлення соціальної зрілості та адаптації молоді у суспільстві, а саме, міжнародна академічна мобільність, соціальна активність, волонтерство, лідерство, спорт та американська культура, студентське життя. Учасники табору мали змогу дізнатися про відношення до волонтерства, спорту та соціальної активності за кордоном та порівняти нову інформацію з українськими традиціями. Про студентське життя та навчання з власного досвіду розповіли Джейда (з Іллінойсу), Джефрі (з Техасу) та Натан (з Каліфорнії). Студенти, школярі міста Суми та викладачі з нетерпінням чекають на наступні табори від кафедри іноземних мов за участю волонтерів Корпусу Миру США в Україні.


 

Школярам

Кафедра іноземних мов активно співпрацює зі школярами міста Суми, а саме, бере участь у заході «Дні науки в СумДУ», відвідує школи в рамках проекту «Міжкультурний діалог», проводить волонтерський англомовний табір у червні 2017 року. Незважаючи на те, що кафедра не є випусковою, її активність сприяє популяризації іміджу СумДУ серед школярів та привертає увагу до необхідності вивчення іноземної мови (англійської). Запрошуємо випускників шкіл долучатися до наших заходів.


КОМАНДОУТВОРЕННЯ

За ініціативи профспілки СумДУ 7 червня викладачі кафедри іноземних мови взяли участь у тренінгу з командоутворення. Завдання тренінгу – розвинути навички кооперації та взаємодопомоги, налагодити процеси комунікації у колективі, визначити сильні сторони учасників та розподілити ролі у команді, проаналізувати особливості процесу прийняття рішень у команді. Тренінг провела Людмила Колісник, канд. психол. н., практичний психолог Психологічної служби СумДУ. Викладачі кафедри іноземних мови діагностували свої функціонально-рольові позиції у команді та з’ясували причини успішності колективної роботи. Учасники тренінгу задоволені результатами, їм спільними зусиллями досить швидко вдалося вирішити ряд завдань. Найцікавішим виявилося завдання з мотузкою. Деякі вперше взяли участь у психологічному тренінгу і хотіли б ще раз повторити цей досвід. На нашу думку, згуртованість колективу є запорукою успішності кафедри. Відповідальна за командоутворення по кафедрі – Наталя Усенко.


Академічна мобільність до Франції

За ініціативи кафедри іноземних мов група студентів та викладачів з 01.05.2017 по 12.05.2017 взяла участь у програмі академічної мобільності з метою підвищення кваліфікації на базі організації партнера університету Люмьєр Ліон 2, Франція. Тематичне спрямування програми –«Міжкультурна комунікація у сучасному світі». Викладачі Тетяна Алексахіна, Наталя Усенко та Вікторія Курочкіна презентували діяльність СумДУ у світлі інноваційних технологій викладання іноземних мов. Аспірант СумДУ Костянтин Завражний, студенти та учні шкіл разом з викладачами прослухали лекції з курсу французької мови, історії університету Люмьєр Ліон 2 та міжкультурної комунікації, взяли участь у тренінгах і семінарах. Також діяльність програми включала обговорення перспектив подальшої співпраці.Відео презентації СумДУ у Франції можна переглянути за наступним посиланням - https://youtu.be/NCvNygpnt3I

Світлана Міхно, викл. каф. іноземних мов

 

Візит до львівських вишів

Представники кафедри іноземних мов та Лінгвістичного навчально-методичного центру (ЛНМЦ) СумДУ відвідали м. Львів з робочою поїздкою, метою якої було ознайомлення з досвідом роботи споріднених кафедр львівських вишів, насамперед Центру англомовної академічної комунікації ЛНУ ім. І. Франка, який очолює один з провідних фахівців цієї галузі професор, доктор філологічних наук, стипендіат програм IREX та Фулбрайта Яхонтова Тетяна Вадимівна.

Тетяна Вадимівна розповіла про напрями діяльності свого центру, особливості навчання магістрантів, аспірантів та фахівців різних спеціальностей письмової англомовної комунікації, насамперед аналітичному письму в академічному та науковому середовищах. У свою чергу, завідувач кафедри Галина Литвиненко та директор ЛНМЦ кафедри іноземних мов СумДУ Світлана Золотова поділились досвідом організації позааудиторної та наукової роботи зі студентами за допомогою Лінгвістичного навчально-методичного центру кафедри, співробітництва центру з підприємствами та установами м. Суми, використання інтерактивних методик навчання іноземних мов.

Також було обговорено можливості подальшого співробітництва між двома центрами, яке буде корисним для викладачів та студентів наших університетів.


Студенти-учасники всеукраїнських олімпіад

Студенти які представляли кафедру іноземних мов на всеукраїнських олімпіадах.

У II етапі всеукраїнської студентської олімпіади на базі Національного університету «Львівська політехніка» з навчальної дисципліни «Англійська мова» серед вищих навчальних закладів України, де англійська мова не є спеціальністю взяла участь Азіза Юсупова, група ЛС-502

Німецьку мову у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» представляла Анастасія Боярчук

Французьку у Запорізькому національному університеті – Денис Холін, група ЖТ-61

Латинську мову та основи медичної термінології у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького Ворожко Ольга, група ЛС-615

Готували, підтримували та супроводжували студентів на олімпіаду наступні викладачі:

Ніна Мальована, Людмила Денисова, Алла Дядечко, Бенджамін Стюарт, Алла Ходцева, Інна Зайцева, Тетяна Алексахіна, Галина Ільїна, Світлана Міхно.

Дякуємо студентам та викладачам за роботу у цьому напрямку.


 

 

Призери конкурсу педагогічних інновацій

За результатами конкурсу педагогічних інновацій СумДУ у 2016-2017 навчальному році кафедра має чотирьох призерів-переможців.

1 місце в номінації «Інновації в організації додаткових освітніх послуг» отримала Алла Дядечко за інновацію «Розроблення форматів співпраці СумДУ з підприємствами та організаціями м. Суми шляхом реалізації мовних проектів»

2 місце в номінації «Інновації в організації додаткових освітніх послуг» розділили Галина Литвиненко та Світлана Золотова за інновацію «Впровадження принципів критичного мислення в процесі надання додаткових освітніх послуг з вивчення іноземних мов з метою форсування розвитку комунікативних компетенцій слухачів»

3 місце в номінації «Застосування електронних засобів» отримала Тетяна Плохута з інновацією «Англомовна телепрезентація»

Слід зауважити, що Тетяна Плохута вже другий рік поспіль отримує призове місце. Пишаємося Вами, колеги!


Педагогічні інновації викладачів кафедри із застосуванням електронних засобів навчання знаходяться також на сторінках кафедри у соціальних мережах.

http://vk.com/elsumdu

https://www.facebook.com/kimsumdu

https://www.youtube.com/playlist?list=PLLt_tvuvT9347EWsNrFLZNqKZicxg4dCk

https://www.youtube.com/watch?v=zhbqO6tbE84&feature=youtu.be

Практикувати англійську у Великій Британії

З 26 березня по 2 квітня туристична група, переважно викладачі СумДУ та інших вузів міста, відвідали Велику Британію на запрошення Windzor Education Group, яка вже багато років співпрацює з Олександрівською гімназією м. Суми. Кафедру іноземних мов у Британії представляла Алла Дядечко.

Місцем нашого проживання був Істборн- місто-курорт на узбережжі Атлантики. Згідно узгодженої заздалегідь програми візиту ми здійснили подорожі до Хастінгсу, Брайтона, Лондона, Віндзора, Оксфорда та ознайомилися з туристичними принадами самого Істборну та найближчих населених пунктів. Окрім знайомства з суто історичними пам’ятками, ми мали також бесіди з представниками закладів вищої освіти Британії, які поділилися з нами своїм професійним досвідом. Оскільки робочою мовою під час зустрічей була виключно англійська, всі учасники групи отримали можливість підвищити власний рівень володіння іноземною мовою.

 

Інші фото на наступним посиланням - https://elearning.sumdu.edu.ua/s/cd-dxz