Young WIT

Все більшої популярності набувають програми з розвитку потенціалу молодих жінок. За ініціативи кафедри іноземних мов 1-3 грудня Сумський державний університет став осередком проведення тренінгів та практичних занять у рамках проекту Young WIT (Young Women in Tech), за підтримки програми Мішель Обами “Let Girls Learn”,  метою якого було розвинути лідерські якості дівчат та залучити їх до сфери технологій. Реалізація проекту відбувалась за рахунок гранту від Корпусу Миру США в Україні та підтримки його волонтера Бенджаміна Стьюарта, який вже рік викладає англійську на кафедрі іноземних мов.

Учасниці з різних середніх освітніх закладів міста Суми та онлайн школи міста Харкова обговорили проблемні питання ролі жінок і чоловіків у суспільсті та сім’ї, переваги та недоліки участі жінок у політиці, представили власне бачення майбутнього жінок у нашій країні,  з’ясували різницю між гендером і статтю, та інше. Психологічні тренінги були направлені на розвиток лідерських якостей та їх практичне використання під час роботи у команді.

 Дівчата ознайомилися з основами вебдизайну, навчилися монтувати власні відеороліки та створили відео, що висвітлюють різні аспект життя жінок, спробували сконструювати власні мобільні додатки, користуючись технічним засобами Масачусетського технологічного університету, під керівництвом волонтера Корпуса Миру США Лорен Грабс (Lauren Grubbs), поставили запитання Бренону Корнелу, який працює у компанії Deloy (США), секції технічної консультації, і зміг долучитися до проекту через Skype.

Мовою проекту були англійська та українська, якою вільно спілкувалися всі учасниці. Відповідальна за проект – Галина Литвиненко, завідувачка кафедри іноземних мов СумДУ.

 

 

Освітній Форум для фахівців з викладання англійської мови

Освітній Форум для фахівців з викладання англійської мови відбувся 2 та 3 листопада 2017, який організували представництво освітньої компанії Пірсон, Дінтернал-Книга та партнерський вищий навчальний заклад, Київський національний торговельно-економічний університет. Доповідачами на пленарних сесіях були фахівці з України, Великої Британії та Польщі. Другий день було присвячено інтерактивним спеціалізованим сесіям, які підготували міжнародні експерти і викладачі ВНЗ та мовних закладів України.

Викладачі кафедри інозенних мов Алла Дядечко та Світлана Міхно представили досвід викладання англійської мови з використанням онлайн ресурсів у Сумському державному університеті у секції «Комп’ютерне та онлайн навчання», модератором якої був Майкл Хадсон. Форуму надав унікальну можливість поспілкуватися з колегами та продемонструвати свої досягнення, а також проконсультуватися з колегами-практиками, викладачами з Великої Британії, Японії та Польщі. Протягом двох днів проходили дискусії з різноманітних питань та дебати стосовно тенденцій, сучасних та майбутніх, у царині викладання та навчання англійської мови.

Програма форуму:

 • «Освіта для турбулентного світу: як жити, навчати і навчатися на вістрі змін» Експерт: Микола Скиба
 • «Уміння для XXI сторіччя у навчанні англійської мови»
 • Експерт: Піотр Штайнбріх
 • «Глобальна Англійська Шкала або вимірювання ваших умінь» Експерти:Майкл Хадсон, Колм Сміт
 • «Відео-привітання Скота Вендітта» Експерт: Скот Вендітт

Секція 1 «Комп’ютерне та он-лайн навчання»

-  “MyEnglishLab в контексті пошуку та розвитку нових мотиваційних стратегій” Юлія Дроздова, Любов Колот, Київський національний торговельно-економічний університет

-  “MyEnglishLab у дії: новий стиль викладання , який покращує навчання” Майкл Хадсон, Дінтернал-Книга

-  “Інтегрований підхід до поліпшення якості системи викладання англійської мови” (на прикладі Університету Ілія, Грузія) Агнешка Хибель-Шиманська, Пірсон, Польща

-  “Досвід викладання англійської мови з використанням онлайн ресурсів у Сумському Державному Університеті” Світлана Міхно, Алла Дядечко, Сумський державний університет

-  “Викладання англійської мови і сучасні технології” Юрій Семенов, Державний Університет Телекомунікацій

-  “Використання он-лайн інструментів та ресурсів для розвитку критичного мислення студентів” Олена Фоменко, Київський національний університет ім.Тараса Шевченка

-  “Он-лайн клас як передумова для розбудови сучасного цифрового університету і створення нових можливостей для майбутніх лідерів» Олена Циркун, Київський національний економічний університет

Секція 2 «Оцінювання та тестування»

-  “Комп’ютерне оцінювання мовних умінь студента за 45 хвилин” Агнешка Хибель-Шиманська, Пірсон, Польща

-  “Формування та оцінювання уміння говоріння” Маргарита Данилко, Надія Іваненко, Лариса Ярова, Центрально-Східний державний педагогічний університет, Кропивницький

-  “Професійний розвиток викладача ділової англійської мови : міжнародна сертифікація FTBE (Certificate for Teachers of Business English)” Ден Брумфілд, Лондонська Школа Англійської, Світлана Клочко, Хмельницький національний університет

-  “Тест з ділової англійської мови від Лондонської торговельно-промислової палати (LCCI)” Грем Джоунс, Лондонська Школа Англійської (Одеса)

-  “Визначення критеріїв для оцінювання та вимірювання умінь (спілкування, роботи в групах, менеджменту часу та публічних виступів) у системі оцінювання навчального курсу” Олена Воловик, Україно-Американський гуманітарний інститут, «Вісконсінський міжнародний університет (США)» в Україні

Секція 3 «Ресурси для викладачів англійської»

-  “Як покращити Вашу кар’єру з тестом PTE” Геннадій Білоус, Міжнародний Освітній Центр

-  “Нестандартні ідеї для уроку англійської”  Піотр Штайнбріх, Католицький Університет Люблін, Польща

-  “Як найкраще застосувати відео-матеріали на уроці англійської” Кріс Кірбі, Лондонська Школа Англійської

-  “Безкоштовні ресурси для вчителя англійської: цифрові формати” Лідія Орищук, Людмила Сидорчук,  Дінтернал-Книга

-  “Все від А до Я про корпусну лінгвістику” Колм Сміт,  Університет Денкі, Токіо, Японія

Слобожанська осiнь

26 - 29 жовтня 2017 р. у Харковi вiдбувся мiжнародний турнiр з бадмiнтону " Слобожанська осiнь", в якому брали участь бiльше 200 спортсменiв з Украiни, Молдови, Iндii та Росii. Серед учасникiв були i викладачi СумДУ: старший викладач кафедри iноземних мов Оксана Гладченко та старший викладач кафедри фiзвиховання Антоніна Сiрик.

Вони вдали виступили на змаганнях і стали переможцями та призерами унаступних категорiях: Оксана Гладченко та Антоніна Сiрик вибороли друге мiсце у парнiй категорii 50+; Оксана стала бронзовою призеркою у змiшанiй категорii 55+. Антоніна стала переможцем у одиночнiй та змiшанiй категорiях 50+.

 

 

Можливості фулбрайтівських програм

Викладач кафедри іноземних мов Ніна Мальована відвідала захід в рамках проекту «У продовження фулбрайтівського досвіду: академічні і культурні обміни між університетами України», присвяченого святкуванню 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та США і 25-річчя діяльності Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні.

Доктор філософських наук Сергій Курбатов, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку вищої освіти Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, зустрівся з викладачами СумДУ та відзначив Сумський державний університет, як один із вищих навчальних закладів, які мають високі рейтингові показники, що дозволяє займати лідерські позиції у світовому науковому просторі.

Сергій Курбатов порадив не втрачати унікальної можливості та взяти участь у програмі академічної мобільності, розповів про категорії програми, умови участі, основні вимоги, дав корисні поради щодо процесу розробки проектів та їх подання, відповів на запитання аудиторії. Нагадаємо, що Програма імені Фулбрайта посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. За її допомогою підтримуються студентські програми обміну, а також підвищення кваліфікації викладачів та дослідницькі проекти в усьому світі. Програма стажування містить як відвідування лекцій, семінарів, тренінгів, конференцій, так і використання інфраструктури та різноманітних ресурсів американських університетів для проведення наукової роботи і вивчення інноваційних інформаційних та освітніх технологій. Отже, наразі дуже актуальним постає питання вдосконалення володіння англійською мовою, що дозволить студентам і викладачам брати участь у подібних програмах.

Переможці спортивного чемпіонату

7-10 вересня 2017 р. відбувся відкритий чемпіонат Миколаївської області з бадмінтону серед ветеранів та аматорів, в якому взяли участь викладачи СумДУ: старший викладач кафедри іноземних мов Гладченко О.Р. та старший викладач кафедри фізичного виховання Сірик А.Є. Вони успішно виступили на змаганнях та  вибороли золоту медаль в парній категорії вікової групи 45+, а також гідно позмагалися з молоддю та зайняли 3 місце в парній категорії вікової групи 20+. Ст. викладач Гладченко О.Р. також отримала срібло в одиночній категорії своєї вікової групи. Бажаємо нашим спортсменам подальших успіхів!

Школа англомовного академічного дискурсу

Викладачі кафедри Інна Зайцева та Світлана Міхно взяли участь у роботі Всеукраїнської літньої школи «ACADEMIC ENGLISH FOR GLOBAL AUDIENCE» від Української асоціації когнітивної лінгвістики і поетики, яку організовував Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк, кафедра англійської філології), Київський національний лінгвістичний університет, Центр когнітивних і семіотичних досліджень КНЛУ 14-16 вересня 2017 року.

ТЕМАТИКА літньої школи з академічного письма англійською мовою включала наступне:

 • Англомовний академічний дискурс в міжнародному контексті.
 • Стильові та жанрові особливості англомовних наукових текстів.
 • Словник-тезаурус академічних кліше.
 • Структурування англомовної наукової статті з гуманітарних наук .
 • Принципи реферування та анотування наукових текстів англійською мовою.
 • Підготовка англомовних публікацій для наукометричних періодичних видань.
 • Запобігання плагіату в англомовних наукових публікаціях.

Для проведення літньої школи було запрошено:

 • проф. Жаботинську С.А. (Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького), автора англо-україно-російського словника-тезауруса наукових кліше;
 • проф. Яхонтову Т.В.(Львівський національний університет ім. Івана Франка), директора Центру англомовної академічної комунікації;
 • доц. Федорів Я.Р. (Національний університет "Києво-Могилянська академія"), фахівця з проблем англомовної академічної риторики та академічного письма;  
 • проф. Малгожату Халадевіч-Гжеляк (Технологічний університет м. Ополе, Польща), члена редколегії наукового часопису International Journal of Social Science Studies;
 • доц. Михайлову І.І. (Київський національний лінгвістичний університет), тренера проекту Британської Ради Researcher Connect для молодих науковців.

Майкл Хадсон (старший методист Dinternal-Book – ексклюзивного представника видавництва PEARSON в Україні) виступив з презентацією стосовно сучасних підходів до вивчення англійської мови та онлайн матеріалів до курсів. Також тренери школи поділилися власним досвідом участі у програмах Fulbright. Робочою мовою літньої школи була англійська.

 

 

ІНШІ ФОТО - https://elearning.sumdu.edu.ua/s/49-f7d

Викладач кафедри – переможець конкурсу методичних розробок

Викладач кафедри іноземних мов Світлана Міхно посіла третє місце в конкурсі розробок на краще проведення занять із застосуванням студентами власних мобільних пристроїв, що проходив у Сумському державному університеті.

Особливістю проведення конкурсу в 2017 році стало визначення переможців у двох номінаціях: «Ефективне використання існуючих програмних продуктів» і «Створення та використання власних розробок  програмного забезпечення». Світлана Міхно була відзначена у номінації «Ефективне використання існуючих програмних продуктів». Тема її навчально-методичного доробку – «Blogging (ведення власного блогу англійською мовою) як метод навчання письму; і як форма організації самостійної позааудиторної роботи студентів у день для самопідготовки».

Вже другий рік поспіль Світлана бере участь у конкурсі, котрий збирає викладачів-новаторів, які на практиці застосовують нові технології у навчальному процесі.

Відео конкурсної роботи Міхно С. В. у 2017 році

https://drive.google.com/file/d/0B1Su4vzWq8liSVVsOE8zSXUtV00/view

Відео конкурсної роботи Міхно С. В. у 2016 році

https://www.youtube.com/watch?v=ERWzttP2WqE&index=6&list=PLDXK4V7cmQeA_uPh6nsq9oh5Ljy7a1Q7l

Тренінг в рамках проекту TEMPUS

28 серпня 2017 року старший викладач кафедри іноземних мов Ніна Мальована взяла участь у тренінгу "Інтернаціоналізація як інструмент розвитку лідерського потенціалу університету" в рамках проекту TEMPUS "Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту ELITE" Інституту вищої освіти НАПН України. Тренінг проходив у залі засідань Вченої ради інституту у м. Київ та був присвячений наступним питанням:

 • Інтернаціоналізація вищої освіти і лідерство
 • Комплексна стратегія інтернаціоналізації університету: ключові принципи розроблення і самооцінювання якості її реалізації (Доповідач: доктор філософських наук, професор Степаненко І.В.)
 • Реалізація програм подвійних спільних ступенів: світовий досвід (Доповідач: кандидат педагогічних наук, доцент Дебич М.А.)

Додому учасники заходу поверталися з новими ідеями та готові до нових досягнень у наступному навчальному році.

Стипендія від Goethe-Institut

Викладач кафедри Інна Зайцева виграла конкурс на отримання стипендії від Goethe-Institut для участі у літньому інтенсивному курсі з німецької мови у м. Херсон з 19.06.17 по 30.06.17. Курс для викладачів та вчителів мав на меті не тільки удосконалення мовних навичок, але й розвиток країнознавчої та методико-дидактичної компетенцій. Регулярна участь у подібних заходах з носіями мови є дуже ефективним засобом підвищення кваліфікації будь якого викладача іноземних мов.